Жените с власт

  • 5 683
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 877
На англичанките им отива много Simple Smile Елизабет първа ми е симпатична, Виктория не дотам, ама не заради външността, след Маргарет Тачър торите не са имали истински лидер  (макар да не харесвам въобще политиката й).
Въобще иде им отръки някак си да управляват, при това без особени церемонии относно пола. Не би следвало да е сериозна тема.

Кондолиза Райс е умна, но безскрупулна, не успявам да й симпатизирам някак. На Хилърито също.

Иначе аз пък съм феминистка и смятам за грозен фактът, че българските медии обръщат такова диспропорционално внимание на външността на жените в политиката. Те не са там за красота, а да вършат работа.

# 106
  • Мнения: 274
Немо, е кво пък толкова смущаващо има в снимките на Абрамович и Дерипаска ?! Не са първи красавци верно, но пък има нещо чаровно в тях...неква небрежност. Нищо чудно да са готини по характер, веселяци, над нещата и тн...Така че съвсем спокойно може да се завижда на жените им, стига да е благородно, а не така селската, както по принцип завижда българина.

# 107
  • Мнения: 0
Как да ти кажа Марадона ? Представи си го такъв пич в запорожец - същия характер, небреже, веселяк ... колко жени ще му се лепнат ? Смущава ме по-скоро оправданието на жените - видите ли харесвали човека и властта - не парите .. айде бе  Mr. Green

# 108
  • София
  • Мнения: 3 409
Немо, аз Абрамович как ли не мога да го видя като селски идиот, не знам.
Виж, Митьо Пищова си е чист клоун, за каква власт иде реч, не знам, вече се чудя дали говорим за едно и също.
И трето, парите и властта са взаимосвързани, като дупе и гащи и като боб с лютеница и свинско със зеле.
Ти си кажи мнението за шейха Моза, за Кондолиса е ясен случая.

Щом заговори за златотърсачки, ми просветна за какво точно е борбата, обаче аз не споделям тази теория за равенството и всеобятната победа на любовта, която не признава граници и как само бедните мъже са достаойни, а жените, които предпочитат различни от бачкатори мъже са златотърсачки.
В заключение, бих казала, че аз няма шанс да се впечатля от някакъв бачкатор и да ме прониже стрелата на Амур, ако ще и като Аполон да изглежда.


Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 15:54 от Azzy

# 109
  • Мнения: 34
Azzy, понякога съдбата е много иронична... hahaha

# 110
  • София
  • Мнения: 3 409
Azzy, понякога съдбата е много иронична... hahaha
Драга, Бюти Първа, ще ти бъда благодарна, ако успееш по-ясно да си формулираш коментара към мнението ми, за да имам възможност да ти отговоря.
Иначе приказките за силата на Съдбата, Божията воля и прочие са ми известни,обаче аз пак не разбрах дали под ирония на Съдбата имаш предвид, че както си вървя, ще погледна изведнъж нанякъде и ще ме порази гръм, в следствие на което, аз ще зарежа мъжа си и ще се сгуша в нечий запорожец и ще ахкам, че любовта няма граници.
Очаквам с нетърпение разяснянията ти.

# 111
  • Мнения: 34
В едно семейство има много фактори - вътрешни (разкрита и станала публично достояние изневяра, несходство на навиците) и външни (свекър и свекърва, роднини, приятели), които могат да променят статуквото. Не го приемай толкова навътре, но по ирония на съдбата се случват изненадки.  Wink

# 112
  • София
  • Мнения: 3 409
Всичко това е чудесно, аз споделям теорията, че животът е непредвидим и прочие, обаче не успях да схвана връзката с предишното ми мнение с иронията на съдбата, а за изнявярата и свекърите, вече съвсем скъсах лентата. Моля те да ми обясниш.

# 113
  • Мнения: 24
В едно семейство има много фактори - вътрешни (разкрита и станала публично достояние изневяра, несходство на навиците) и външни (свекър и свекърва, роднини, приятели), които могат да променят статуквото. Не го приемай толкова навътре, но по ирония на съдбата се случват изненадки.  Wink

Брей, Бюти, аз те мислех за простовата тийнейджърка, а какъв изказ само избара...бравос! Вдигна ми се в очите!  Hug

# 114
  • Мнения: 34
А ти защо го взе толкова насериозно това с иронията на съдбата  newsm78. Моля, разясни ми дали имаш някаква причина, може би, че нещо много повторения имаш в двата поста към края им  Joy

# 115
  • Мнения: 0
Всичко това е чудесно, аз споделям теорията, че животът е непредвидим и прочие, обаче не успях да схвана връзката с предишното ми мнение с иронията на съдбата, а за изнявярата и свекърите, вече съвсем скъсах лентата. Моля те да ми обясниш.

Ето едно обяснение:

http://www.bgman.net/index.php?newsid=51

А това е вилата му:

http://fishki.net/comment.php?id=38484

Дали си е правил сметка че някога ще обеднее толкова че да я изостави ?
Това мисля имаше в предвид Бюти ...
П.п. Само отбелязвам - сори за поредния ОФФ

# 116
  • София
  • Мнения: 3 409
А ти защо го взе толкова насериозно това с иронията на съдбата  newsm78. Моля, разясни ми дали имаш някаква причина, може би, че нещо много повторения имаш в двата поста към края им  Joy
Разбира се, че има причина.
Чудех се кога ще забележиш. Много се развълнувах, рядко срещам толкова блестяща мисъл и бистър ум.
И когато се притесня така, започвам да се повтарям.

Немо, опасявам се, че Бюти нямаше предвид точно това, а нещо свързано със свекъри и изневери.
Аз вече казах, че знам, че животът понякога поднася изненади. Запозната съм в детайли, дори може да се каже, че колекционирам подобни житейски истории.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 17:42 от Azzy

# 117
  • Мнения: 502
   Нещо сте се отплеснали,давайте по темата.

  Мисля си,че мъжете не си падат по властни жени или по жени с власт. И жените с власт в повечето случаи нямат щастлив личен живот. Аз също смятам,че на англичанките им отива властта като на никои други,но Елизабет първа е доказателство за по-горната ми теза. Горката жена-почти половин век е управлявала,а не е могла да се омъжи за любимия си. Заради държавните интереси най-вече.
  Всички мъже,дето сте показали,са меко казано грозновати. Абрамович е един много находчив и амбициозен човек,който е имал шанса до този момент. Но от това,което съм чела за него,той е без всякакъв морал и не се спира пред нищо. Власт,която не е подкрепена с благородство си е чист бандитизъм,мафия. Тук Дон Корлеоне няма кой да го надмине.

   Някой може ли да каже,каква е връзката между властта и мустаците,например? Защо най-големите диктатори са винаги с мустаци и бради? Примери от по-новата история-Хитлер,Сталин,Ленин,Фидел Кастро,Кадафи,Саддам Хюсеин,Георги Димитров. Изключение правят Мусолини и Тодор Живков,и някои други,разбира се.

# 118
  • Мнения: 2 448
Как да ти кажа Марадона ? Представи си го такъв пич в запорожец - същия характер, небреже, веселяк ... колко жени ще му се лепнат ? Смущава ме по-скоро оправданието на жените - видите ли харесвали човека и властта - не парите .. айде бе  Mr. Green

Ми то почти същото Немо, като да видиш мъж с някоя изпъната мадама и той да ти каже, че я е харесал заради вътрешната и красота.  Laughing
Всичко е комплексно, не ги разграничавай нещата.

п.п да уточня, че на мен властта не ми действа като афродизиак.

# 119
  • София
  • Мнения: 3 409
Много уместен въпрос е този с мустаците.
Баща ми е с мустаци и е болезнено привързан към тях. Когато бях малка го бях заплашила, че когато заспи, ще поработя с една ножица върху тях. Сега разбирам ужаса, който е изпитал, вероятно в мустаците е скрита тайната на властта му.

Абрамович е кръгъл сирак, роден в незнайна пустош и не бих казала, че светът е в краката му, единствено благодарение на шанс или късмет. Това е необходимо, но недостатъчно условие. Както и амбицията и ума. Трябва още нещо. Инстинкт на хищник.
Морал е дума, с абстрактно значение и в този конкретен случай, нейното знчение би било много по-интересно, отколко морала при някой тракторист, примерно. Но има тема за морала, в която аз, конкретно няма да се включвам.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 18:12 от Azzy

Общи условия

Активация на акаунт