Въпроси за включване в сборна група през лятото?

  • 998
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Дайте да обсъдим кога ще се подават молбите за включване в сборна група за лятото? Ще почиват ли вашите градини и ясли, кога ще е ясен графикът? Могат ли да откажат да вземат детето в сборна група и при какви обстоятелства?

Нашата директорка ми беше отговорила, че април-май ще знае какво ще се случва лятото, но днес като попитах, не получих никакъв конкретен отговор. При вас как е?

Благодаря предварително на всички, които ще се включат в темата.  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 821
При нас вече попълнихме предварителни списъци. Учтиво ни молят Август да не ги пускаме и доколкото видях по списъка от групата на сина ми за Август и няма желаещи.
Молби до сега не съм пускала, никога, но нашата градина всяко лято си работи по принцип.

# 2
  • Мнения: 14 133
При нас графикът е ясен към края на май.  newsm78
Молби не подаваме, но всеки който може се съобразява, особено със суперсборните групи през август.  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 362
Ним , още е рано за тези списъци . Не могат да откажат да ти вземат детето в сборна група . Когато вашата учителка пусне списък за попълване , там има графи за месеците юни , юли и август . Ако искаш детето ти през тези месеци да ходи на дг тогава пишеш " Да " за трите месеца . В яслите нещата са по - сложни . Ако в ОДЗ има само една яслена група , то тя може и да не работи през юли и август . Но ако са две , тогава би трябвало да работят .

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Понеже преди малко открих директорката на нашето 120 ОДЗ, да актуализирам информацията:

В район Възраждане процедурата е следната - сядат всички директорки и шефката на района и решават кой кога ще почива и какви ремонти са предвидени да се правят. След това се разлепват съобщения. Процедурата тази година се е забавила, инак в края на април вече се знае кой какво и кога.

Освен това ми обясни, че тази година финансирането им е различно (може би т.нар. делегирани бюджети, не разбрах точно) и това също може да окаже влияние на решението и да се почива по-малко.  newsm78

Но така или иначе още нищо не е ясно, поне за градините в район Възраждане в София. Thinking

# 5
  • Мнения: 266
Жоро отскоро ходи на ясла,бихте ли ми дали повече инфо за сборните групи при яслите,попълва ли се молба и какъв е реда.Благодаря предварително!  bouquet

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нашата градина никога не е работила през юли и август. Дъщеря ме е 4 група и няма да е лятото на градина, защото може би ще ги изпишат, но за толкова години не са работили никога. Миналата година ми се наложи през юли да я запиша в дежурна градина много ме подразни една госпожа, която ми зададе въпроса" Ама как така не може да я изпратите при баба й?" Бях побесняла, навиват родителите да няма желаещи за посещение, после подават малка бройка желаещи  деца да посещават градината и естественно е тя да не работи през юли и август. Това е самата истина.

# 7
  • София
  • Мнения: 155
Жоро отскоро ходи на ясла,бихте ли ми дали повече инфо за сборните групи при яслите,попълва ли се молба и какъв е реда.Благодаря предварително!  bouquet

За самостоятелните ясли мисля че няма такива. Поне в нашата така ни бе обяснено миналото лято когато излязоха 1 месец в отпуска и после зимата 2 месеца за ремонт. Всъщност единствено ни съобщиха "цялата сграда затваря за един месец" и като питах за сборни групи - "не, цялата сграда затваряме", което трябваше да означава, че не си разменят деца с други заведения, но при нас (овча купел) това е единствената самостоятелна ясла за района. Уж щеше директорката да говори с едно ОДЗ да вземат детенце (понеже съм сама и нямах отпуска за ползване) и уж й бяха обещали да го вземат, но 1 седмица преди да излязат отпуска стана ясно, че няма да стане, та повече не вярвам на такива обещания

# 8
  • Мнения: 6 031
Моите деца са били в самостоятелна ясла, но не съм ги пускала през август, кокато яслата почиваше.
Имам комшийка чието дете беше в същата ясла и когато нашата затвори август месец, детето отиде в друга ясла в Района, която се води дежурна.Така че всичко е възможно, ако си по упорит.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 159
http://sites.google.com/site/igralnicazanimalnica/
Може би е някакво решение за времето, в което градината не работи. Поне на мен подобни занимания ми решаваха проблемите от типа "Лято, ами сега?"

Общи условия

Активация на акаунт