Идеи за бърза вечеря

  • 107 904
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 591
♥ Doro ♥ ,благодаря!  bouquet
Изглежда много апетитно и тези дни ще я направя.

# 46
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Аз пък да попитам колко бързо (като време) трябва да се приготви бързата вечеря ?
И за мен до 30мин е бърза вечеря.

# 47
  • Мнения: 2 803
♥ Doro ♥ ,благодаря!  bouquet
Изглежда много апетитно и тези дни ще я направя.

За нищо! Доста е засищаща и вкусна.  chef  bouquet

За да не е спам - също правя за набързо  мързелива баница или добруджанки, пържени филийки отгоре варено яйце и поляти със сос от майонеза и горчица.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Може ли да споделиш рецептата? Звучи ми апетитно.
За качамака ли питаш?
Да, за качамака... със сиренце Wink

За мен бърза вечеря е да се приговя за 20-30 минути. Сандвичите не ги слагам в числото, а също и салатите. За тях е ясно, че са бързи.

# 49
  • Мнения: 492
без да се повтарям, ще кажа за това, което не срещнах до тук.

-яйца по наваррски - в тавичка намазана с масло се слагат доматено пюре, след което следват няколко сурови яйца, колбас, кисели краставички и кашкавал. пече се на фурна

-солен пудинг от печени чушки - разбиват се яйца, сметана, и печени червени чушки (пасират се ). пече се на фурна.

-пълнени кренвирши - разтварят се кренвиршите по дължината, без да се наполовяват, пълнят се с кашкавал и се овиват с парче бейкон. пече се на фурна

-месце на скара с гъбен или сос от червени чушки - задушават се гъбите с лук, добавя се сметана и се пасира. по същия начин правя соса но с червени печени чушки.

-пълнени солени палачинки

- руло стефани

- пържоли или рибени филета на фурна с гъби и лук - в йенска тенджера се нареждат ред месо, ред гъби, ред лук и така до отгоре, захлупва се с капак и се пече.

- шницели

- между две парчета шунка се слага парче кашкавал, овалва се в брашно и яйце и се пърже

-  плодов крем с плодове според сезона - банани, ягоди или  горски плодове и т.н  се пасират със сметана и захар

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 18:59 от svetlane

# 50
  • Мнения: 1 983
Ами обикновено ако за 1 час успея да приготвя вечерята е супер, защото докато я готвя правя още няколко неща. Обикновено правя сочното пиле на маги с паприка, оранжева леща на чорба или яхния,яйца по панагюрски или пържени, гювечета, пълнени кренвирши, понякога супа топчета. Засега това се сещам.

# 51
  • Мнения: 46
 Не знам дали под вечеря разбираш филийки,но ето ти един вариант на мързелива пица- намазани филии с лютеница и отгоре я луканка,я кренвирш на ситни парченца,малко кисели краставици и отгоре кашкавал.Може да ги поднесеш с айрян.Друго,което се сещам е ''Засищащ таратор''.Т.е.кисело мляко смесено с вода(съотношението ти го определи),нарязани наситно 1 краставица,1-2 варени картофа,2 сварени яйца,шунка(отново наситно) и 1-2 стръка пресен лук,олио,сол.Това е по рецепта на майка ми и всички мои приятелки го приготвят  у тях.

# 52
  • Мнения: 4 434
На мен миш-машът ми е фаворит за бърза вечеря  Peace  Първо, че ми е едно от любимите яденета изобщо, обожавам!, и второ - става за отрицателно време!  chef
Също,лятото кажи речи само това ядем Mr. Green

# 53
  • София
  • Мнения: 10 858
Да добавя още една идея - Готова баница със сирене Фамилия. Тези дни купих за първи път, страшно ми хареса. И е много лесно - от фризера - във фурната за около 30 мин и е готова  Peace

# 54
  • Мнения: 1 254
вивиан, не говорим за полуфабрикати, а за нещо което можем да спретнем набързо сами  Hug

Общи условия

Активация на акаунт