За кърменето и смученето на палеца

  • 1 418
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
По принцип задрямва на цицата, но като я отделя от гърдата за да я сложа в кошарката и се усеща в съня си, че устата и е празна и веднага тика палеца. Прави го дори без да си отваря очите.
При нас положението е същото, с тази разлика, че бибата й я махнах аз. Тя много хубаво се приспиваше сама, но с бибата. А ние изкарахме дълга кърмаческа стачка, вследствие, на което аз премахнах бибата. Сега много трудно се приспиваме, и то само на цицата след известен рев. Тя си предпочиташе биберона пред гърдата на майка си. Девиза й е "гладна и гола". Дразнеше се, че й пуска мляко.
Иначе и тя си тика всичко в устата и дъвче (явно много я сърбят венците). Засмуква си палеца като й се доспи. Аз й слагам ръкавички на ръчичките като заспива, но и през тях го засмуква. Какво да правя и аз незнам #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 210
Който каквото си няма...Аз давам мило и драго Ники да си открие палеца, та да престане да смуче МЕНЕ по цели нощи, ама тц smile3518
И аз, и аз!! Цицата ми стана ласти4на от това целонощно опъване Cry

# 17
  • Мнения: 264
Който каквото си няма...Аз давам мило и драго Ники да си открие палеца, та да престане да смуче МЕНЕ по цели нощи, ама тц smile3518
И аз, и аз!! Цицата ми стана ласти4на от това целонощно опъване Cry

Аз пък давам мило и драго да заобича повече цицата. Искам винаги като й я предложа да не я отказва, а поема с охота. Как да го постигна?

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз същото питах преди няколко месеца - че моята маймуна освен за ядене цицата за друго не я признаваше.Просто трябва упорито да предлагаш - за утешение,за заспиване,за папане,когато плаче - и накрая развива привързаност,ама отне доста месеци при нас Grinning

# 19
  • Мнения: 579
ЗА ДА НЕ СИ СМУ4Е ПРЪСТА ТРЯБВА ДЕ Е ПОСТОЯННО НА ЦИЦАТА.НЕ ИСКА БИБЕРОН-ЗАЛЪГАЛКА И ТОВА Е.ИЛИ ЦИЦАТА ИЛИ ПРЪСТА.
НЯМА ОПРАВИЯ................................

# 20
  • Мнения: 4 629
И Алекс е от кърмените бебета с предпочитания към палеца Sad

# 21
  • Мнения: 3 550
Джейд, и при нас положението е точно както си го описала. Не ме притеснява засега, защото щом заспи тутакси го вади. Пъха си ръцете по цял ден в устата, но имало защо .......... днес проби първото ни зъбче. tooth Иначе, струва ми се и нам мен, че му е малка биберонката. Научил се е да си я вади и е любимата му играчка. Лапа я напряко, на диагонал. Дали да му взимам по-голяма или да се опитвам да го отказвам от нея. Не е много пристрастен, по-скоро аз я ползвам - като тапа за уста, когато пищи и ме нервира.
Моя приятелка психоложка беше много радостна като го видя да си смуче палеца. Значело, че може да се успокоява сам. (И аз като Белинда няма нужда да му давам цица да си сукне като го зареже някое гадже. Grinning)
В началото му слагах ръкавички, ама той си лапаше пръстите и през тях, та като ги сваля - ръцете му гъбясали. Ще видим какви ще ги свърши занапред. Ако се пристрасти, пращам го на ученическа екскурзия като Зори, белким се откаже. Joy

# 22
  • Мнения: 7 106
Ако се пристрасти, пращам го на ученическа екскурзия като Зори, белким се откаже.

Ааааа ще черпиш за идеята  smile3534

# 23
  • Мнения: 4 242
Аз тиках бибата безкомпромисно от мига в който видях Ива да си суче палеца, тя я плюе аз пак тикам, и така доста време. Сега приема биберона само ако и се спи и е натъпкана до гуша и не може да сукне нито глъдка повече Crazy Но палеца е забравен отдавна Party

# 24
  • Мнения: 2 567
Джейд, и при Диана положението е едно към едно като при вас. Само с тази разлика, че тя никога не пожела да засмуче биберон. Дъвче го и си играе с него.
Единствено ме успокоява факта, че го смуче само при приспиване. Дано се откаже сама скоро, че не ми се мисли  Sad

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Уви болестта явно е всеобща.
И моят мъник не може да се отдели от палеца си. Направо става червен от смукане пръста му, а понякога един пръст не му стига и лапа цялата ръка. От това непрекъснато смукане му се възпаляват връхчетата на пръстите и го болят.
Преди с каката пак така се тревожеш, но за щастие тя се отказа и мина на гризане на играчки, но сега май няма да се оттърва така лесно.
Като гледам с каква страст го смуче този палец и как се сърди като му махна ръката от устата, направо ми настръхва косата.

# 26
  • Мнения: 5 255

Вие имате ли такъв проблем с кърменети си бебета?

Дааа, имаме  Mr. Green
Дори на следобедния сън си беше захапала и палеца на крачето, че не и стига на ръката  Crazy
До към 1 клас сигурно ще е така /докато се кърмим  Mr. GreenParty

# 27
  • Мнения: 3 550
Ако се пристрасти, пращам го на ученическа екскурзия като Зори, белким се откаже.

Ааааа ще черпиш за идеята  smile3534
Готово, само да се видим! Засега имаш една голяма виртуална бира с пуканки от мен! beer2 Popcorn

# 28
  • Мнения: 1 896
Моето дете по цял ден си ръфа ръцете, защото зъбите са го напънали яко, по едно време към 3-4 месеза си смучеше палчето по малко, но никога не съм се тревожила за това, с редовно даване на цица постепенно забрави за палчето изглежда, сега го лапа не повече от другите пръсти, играчките, краката и каквото му попадне.
Не разбирам какво толкова ужасно има, много се дразня когато външни хора - гости, приятели и т.н. му измъкват ръцете насилствено от устата. Не виждам по улиците възрастни хора с палци в устите, значи все са се отучили.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не виждам по улиците възрастни хора с палци в устите, значи все са се отучили.
Ами да ти кажа, хората дето си смучат палците като минат определена възраст и вече избягва да го правят публично Wink
Аз лично познавам двама човека, които си смучеха палците за заспиване и след 20-тата си година Shocked

Общи условия

Активация на акаунт