За кърменето и смученето на палеца

  • 1 413
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 381
Като по-малка изваждах пръстите от устата на момата. Правех го като игра. Опитвах се да я забавлявам с нещо и тя да не се сеща за палеца. Няколко месеца нямаше проблеми. От скоро при разходка си гризва палеца и така си разглежда около нея. За да не си лапа пръстите, предлагам солетки. В къщи съм забелязала да се опитва да си смуче палеца ако нещо й е много смешно. Като я подхвърлям нагоре и такива неща. За заспиване признава само гърдата. Биберон нямаше време да се научи да смуче. Тъкмо схвана как става и мен ме направи на биберон. Беше много болезнено и скрих всички биберони.

# 31
  • Мнения: 35 968
Аз лично познавам двама човека, които си смучеха палците за заспиване и след 20-тата си година Shocked

защо ли се сещам първо за Фройд?

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 605
Тъй като и аз съм си напатила с моя кърмен голям син (който още е пристрастен към пръста и има явна деформация на захапката), още при първите признаци, че малката ще последва примера му, бях строга и упорита. Но тя беше по-малка тогава - на около 4 месеца. Скоро не се е сещала. С първото дете бях много мека и отстъпчива и му направих лоша услуга.
Така че те съветвам да използваш всички методи, за които се сетиш и да не се примиряваш!!!

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919

Така че те съветвам да използваш всички методи, за които се сетиш и да не се примиряваш!!!


Мисля си обаче, че вече съм закъсняла, тя е на 8 месеца... Cry

# 34
  • Мнения: 663
Е добре де , аз винаги съм се чудила,  кое е 'по - малкото зло 'биберон или пръст?

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Мисля си, че е биберона. Защото него дори трудно можеш да го махеш, а пръста на детето не можеш да отрежеш  Sad

А и палеца винаги е под ръка - удобен и топъл...как да не го предпочитат...

# 36
  • Мнения: 1 547
Конкретно за палеца за приспиване: днес около обед се кърмихме, но аз бях малко припряна и му дърпах цицата преди да се е унесъл стабилно и веднага си намести палеца в устата. Дадох му да си доцока и заспа като пън - ни палец, ни чудо. Наистина съм лееекичко ужасена, че това е единственият начин за приспиване за момента и ме е страх да си мисля как ще заспива като няма цица... Crazy

До 1ви клас все с мама ли?  #Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 2 952
Единствената частична  Sad алтернатива при изключително кърмените бебета е упоритото тикане на биберона. Дреби е на почти 11 месеца и имаше период, в който и аз се бях спекла яко. Сега си смуче палеца само, когато й се доспи, но аз не я оставям да го прави. Смуче го и насън, но имам чувството, че го прави все по-рядко, дано не се заблуждавам. Имаше период, в който не я оставях за миг сама, защото единствената й цел в будно състояние, ако няма друга занимавка беше да си засмуква палеца.
Успех на всички

# 38
  • Мнения: 829
уф, и ние се борим с този пусти палец (който нощем понякога му е по-сладък и от мамината гръд, ужас  Twisted Evil). бутам биба или цица всеки път щом го видя да го смуче, обаче нито бибата я залюбва засега, нито палеца го разлюбва. дано съм достатъчно търпелива, да го победя!!!

# 39
  • Мнения: 2 323
Абе и мен този момент с палеца ми се върти из главата, ама чак като проблем не съм го приела, защото ми се струва че го прави ей така от интерес и от зъбоникненето. Биба недолюбва още от много малка, имаше един момент само и го запечатих даже с фотото, ама я махнах бързо и замених със сукане. Ама сега и я закачам на дрънкалко-чесалките ей така за асортимент Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт