Какво давате при разстройство...

  • 28 965
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
От вчера синето ми ака рядко\на 7 месеца\.Моля кажете какво давате при такива случаи.Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 521
 Давам-смекта,чай от шипки,компот от дренки или арония,морковена супа,сухари,банан,ориз ,варен картоф,печена ябълка.Ако се сетя още нещо ще допълвам.

# 2
  • Мнения: 236
Може да се дават много неща. Като начало може да даваш оризова вода-1с.л. ориз се вари с 200мл вода докато малко се посвари оризът и водата помътнее. Ако е на АМ може да приготвяш млякото с такава вода инъче малко блудкава за пиене. Може да се дават 2 прахчета Ентерол-сутрин и вечер и еднин Хидрасек-10мг.Предполагам сте захранени-ориз,картофи,солети,обикновенни бисквити.Може да пиете вместо млякото което пие-лечебна хумана.Инъче ако потърсиш можеш да намериш много такива теми.Посъвтвай се с педиатър,но в общи линии е това.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
А не е ли по-добре първо да се посъветвате с педиатъра му преди да давате каквото и да било, особено Ентерол. Мисля че първо трябва да е ясна причината и тогава да се прибягват до мерките.

# 4
  • София
  • Мнения: 142
Първо водя детето на лекар! След това давам предписаните лекарства, и оставям детето на диета.

# 5
  • Мнения: 5 790
Първо водя детето на лекар! След това давам предписаните лекарства, и оставям детето на диета.

Абсолютно. Само дете не оставям дете на диета.

# 6
  • Мнения: 1 995
давам малко нишесте разтворено във вода-винаги действа PeaceНе е гадно на вкус и даже Георги като види, че има проблем и сам си го иска.Не мисля, че трябва да водя детето при  най-малкия проблем на педиатър, но всеки сам си познава детенцето и разбира кога състоянието налага лекарски преглед.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Първо водя детето на лекар! След това давам предписаните лекарства, и оставям детето на диета.
по същия начин. Според зависи какво ни изпишат и на диета Peace

# 8
  • Мнения: 6 056
ентерол(по лекарско предпосание!) чай от шипки, чайот кора на нар.

# 9
  • Мнения: 542
оризова вода,чай от кора нар,много течности!лекарства не давам за разстройство!нашата педиатърка казва че до 4 пъти на ден дори и рядко не е проблем!проблем е от 6-7 нагоре и ако има кръв!

# 10
  • Мнения: 2 376
От вчера синето ми ака рядко\на 7 месеца\.Моля кажете какво давате при такива случаи.Благодаря  bouquet
Минаваме само на кърма докато ни види лекар.
Иначе  лекарят най-вероятно ще ти предпише ентерол или биогая и , ако разстройството е е прекалено силно нещо против обезводняване. Важно е да ви види лекар  и да установи от какво е предизвикано разстройството, за да назначи подходящо лечение.

А какво значи ака рядко? Разстройство е акане по 10 пъти на ден.

# 11
  • Мнения: 11 018
По лекарско предписание съм давала Ентерол, чай от шипка, лечебния сок на Хип. От храните - картоф, ориз, морков.

# 12
  • Мнения: 1 340
Картоф, ориз, морков; оризова вода ... веднъж давах едни хапчета Нормофлор - те са лактобацили и нормализират чревната флора.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Направило ми е впечатление, че много се пише против педиатърите, но при всеки мед. проблем първо точно при тях се ходи.
Аз специално за разстройство без Т, продължаващо 1 ден не ходя до лекар. Момичетата са казали, банана, оризова водичка и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
... нормафлор, лечебна храна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт