2г- не яде- отслабва?

  • 2 768
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Може би трябва да пуснеш изследвания за глисти.

# 31
  • Мнения: 384
Определено децата имат силно чувство за самосъхранение и на тази възраст,когато огладнеят търсят вариант.Аз също имам злоядо дете и две са нещата които ме спасяват:1.небрежно оставената храна 2.предлагам,дори и единственото нещо което знам че ще хапне три пъти на ден,когато са основните хранения.3.гледа кака си като яде нещо и често пъти покрай нея се навива да пробва.
Но ние се кърмим и когато е гладен,вместо да хапне нещо стъбилно идва и дърпа,стиска,нерви се.Правила съм изследвания и са ок.С хомеопат съм работила,но просто детето си е злоядо и се надявам като поотрасне да прояде повече неща.А най-големия проблем е храненето с лъжица,не позволява и много трудно става храненето,с филмчета и разни.Каквото и да хапва не е в количества.Доволна съм от Киди.Успех!Наистина е трудно,мойте бягат от масите и храната.Аз гледам как децата отварят едни уста...  Confused

# 32
  • Мнения: 146
isa- давам Саностол, отказах се от перитола( неможе на здраво дете да се дава лекарство за алергий и кашлица).съгласна съм... ( вчера за първи път яде като хората- незнам дали е от сиропа или просто и се е дояло).....
мерси!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Това с неяденето не се лекува /ако детето е здраво ,но злоядо/. До около 2-3 г. възраст, и двете ми деца се хранеха прекрасно. След това - ужас. Никога не огладняват /винаги съм мислила ,че това е невъзможно/. Сега единият е на 12 / той отскоро започна да се храни що годе ,защото му стана лошо и се уплаши/. Малкият на 5.6, но при него проблемът си стои. Нищо не иска ,седи пред чинията или филията , и казва " Не ми се яде.". Понакога успявам да го накарам да яде ,с изнудване или каране ,друг път - просто го оставям. Боклуците са сведени до минимум. Прави се за ядене това ,което обича ,но ефект почти няма. Просто злоядите деца си остават такива. Саностол им давам периодично ,но само като витамини /при нас няма ефект за апетит/.
 Преди години имах колежка с много злоядо дете ,и винаги съм се чудела как ще изкара 3 дни без да яде. Е, по-късно разбрах, ако не ги натисна никога няма да кажат, че са гладни.
 Направи изследвания ,ако всичко е наред - просто се успокой ,че детето си е злоядо!

# 34
  • Мнения: 1 547
И моят син беше здрав и си играеше, но проблемът все пак излезна в резултатите. За мен беше странно, защото винаги се е хранил добре, с качествена и разнообразна храна, но нашата лекарка ни обясни, че анемията не е проблем само на злоядите деца. Даже доста по-често те нямат проблем с дефицит на желязо.


Аз лично съм имала анемия, пила съм желязо с месеци и трябва да кажа, че състоянието ми беше много далеч от здравост и игривост. В случай, че липсата на апетит не е съпроводена с отпадналост, апатия, бледост, уморяемост, болки и прочее симптоми, не бих изследвала детето си, колкото и да е безотговорно, нито бих давала сиропи и лекарства. Това е мое мнение, нищо повече! Кръвната картина на децата не е константа - нормално е в период на необилно хранене показателите да са изменени, както е нормално и някои хора да имат различни нива на хемоглобин, левкоцити или каквото там. Кръвната картина на дъщеря ми е почти анемична в сравнение с тази на сина ми. Кръвната картина на майка ми е типична за левкемия и явно е такава по рождение, защото инак си е здрава като скала. Дано не ми изиграе лош номер моята самонадеяност, но до момента се доверявам на интуицията си повече, отколкото на лекарските мнения - в противен случай трябваше да съм дала 100 антибиотика и 100 имуностимуланта до момента, а това не ми е никак по вкуса.

# 35
  • Мнения: 339
Това с неяденето не се лекува /ако детето е здраво ,но злоядо/. До около 2-3 г. възраст, и двете ми деца се хранеха прекрасно. След това - ужас. Никога не огладняват /винаги съм мислила ,че това е невъзможно/. Сега единият е на 12 / той отскоро започна да се храни що годе ,защото му стана лошо и се уплаши/. Малкият на 5.6, но при него проблемът си стои. Нищо не иска ,седи пред чинията или филията , и казва " Не ми се яде.". Понакога успявам да го накарам да яде ,с изнудване или каране ,друг път - просто го оставям. Боклуците са сведени до минимум. Прави се за ядене това ,което обича ,но ефект почти няма. Просто злоядите деца си остават такива. Саностол им давам периодично ,но само като витамини /при нас няма ефект за апетит/.
 Преди години имах колежка с много злоядо дете ,и винаги съм се чудела как ще изкара 3 дни без да яде. Е, по-късно разбрах, ако не ги натисна никога няма да кажат, че са гладни.
 Направи изследвания ,ако всичко е наред - просто се успокой ,че детето си е злоядо!
Оххх моя си е злояд от преди да стане на годинка. Какво ли не съм пробвала. ooooh!  Ali_sun , направо ме отчая, от вчера малкия влезна пак в период на неядене, и ние така ,не огладняваме колкото и време да мине, даже като не яде един ден и корамчето му съвсем хлътва и се свива и после все повече неиска и неиска. Ако трябва да го чакам да прояде чак на 12год. като твоят син, просто незнам как ще издържа ooooh!.
На есен ни чака и детска градина, а моя си е слабичък и децата на неговата възраст са по-силни и голями от него и ме притеснява да не го тормозят много и той да се наплаши от детската. Трудно му е да се справи с някое по-силно детенце и вече започна да търси помощ от мен, когато някое го хване да го дърпа или удря. На 2,6 год. е и е 13,200кг. и 92 см. висок. Вашите как ръстат на килограми и имали ли са такива проблеми?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И моята дъщеря е много злояда.До 1 г. се хранеше що годе добре,но от там до сега е голяма мъка.Ядем по 1-2 часа.Докато закуси и вече трябва да обядва.Пробвах да спра всички боклуци между храненията и все тая.Успокояват ме,че когато стане на 16-18г. ще прояде. WhistlingВече е почти на 8 г. и тежи 17кг. и е висока 110см.Правихме й всички изследвания,даже я водих като малка да й правят ренгенова снимка на костите на ръката да видим дали расте нормално и всичко си беше наред.Даже лекарката която разчита снимката ми се скара как съм могла на толкова малко дете да правя ренгенова снимка.Така,че спокойно,ако детето ти е злоядо няма какво да направиш освен да имаш железни нерви. Peace

# 37
  • Мнения: 4 520
На 2,6 год. е и е 13,200кг. и 92 см. висок. Вашите как ръстат на килограми и имали ли са такива проблеми?
Не мисля, че можеш да изискваш сравнение. Ето, големият ми син е на ТРИ и половина, хич не е злояд, хапва каквото му предложа, а в яслата му дават по 2 порции от всичко, но тежи, колкото твоето дете точно. Тъй че храненето не е единственият определящ фактор за теглото!
Дребчо пък ми е пухкавичък, пък яде колкото брат си, може би съвсем малко повече.

# 38
  • Мнения: 535
На 2,6 год. е и е 13,200кг. и 92 см. висок. Вашите как ръстат на килограми и имали ли са такива проблеми?

И моята маймуна толкова тежи, а е по-висока, почти на 3 г. е и лапа като змей  Mr. Green Е, има си периоди, естествено на неядене, но иначе си яде като за световно, така че твоето детенце си е супер, даже май дебеланчо идва  Joy (шегувам се)

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря прояде след като изпи едно шише от мултивитамол на д-р Тайс.
А ето малко инфо за перитрола http://www.framar.bg/peritol-sirop-100-ml.-pid16000444.html 

Общи условия

Активация на акаунт