PROTEUS SPP

  • 2 356
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ ДОСЕГА НЕ БЯХ ПИСАЛА ВЪВ ФОРУМЯ, ВЪПРЕКИ ЧЕ ЧЕТА ОТДАВНА.
АЗ СЪМ БРЕМЕННА В КРАЯ НА 9-ТИ МЕСЕЦ И ПРЕДИ 1 ДЕН МИ ОТКРИХА ROTEUS SPP.
В ИНТЕРЕНТ НЕ НАМИРАМ ПОЧТИ НИКАКВА ИНФОРМАЦИЯ. МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА.НЯКОЙ ИМАЛ ЛИ Е ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
ЗДРАВЕЙТЕ ДОСЕГА НЕ БЯХ ПИСАЛА ВЪВ ФОРУМЯ, ВЪПРЕКИ ЧЕ ЧЕТА ОТДАВНА.
АЗ СЪМ БРЕМЕННА В КРАЯ НА 9-ТИ МЕСЕЦ И ПРЕДИ 1 ДЕН МИ ОТКРИХА ROTEUS SPP.
В ИНТЕРЕНТ НЕ НАМИРАМ ПОЧТИ НИКАКВА ИНФОРМАЦИЯ. МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА.НЯКОЙ ИМАЛ ЛИ Е ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ

Какво казват лекарите за това?

# 2
  • Мнения: 2
ЛЕКАРКАТА ПРИ КОЯТО ЩЕ РАЖДАМ КАЗА ЧЕ ТОВА СЕ СРЕЩА ЧЕСТО , НО АКО БЕШЕ ТАКА ЩЕШЕ ДА ИМА ИНФОРМАЦИЯ В ИНТЕРНЕТ.
КАЗА СЪЩО ЧЕ ВЕДНАГА СЛЕД РАЖДАНЕТО ЩЕ ОСТАВЯТ БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА НА АНТИБИОТИК ЗА 7 ДНИ.ИЗПИСА МИ АНТИБИОТИК.
ИМАМ УСЕЩАНЕТО ЧЕ Е НЕЩО СЕРИОЗНО НО ТЯ НЕ ЖЕЛАЕ ДА МЕ ПЛАШИ.НЕ ЗНАМ КАКВО ДА МИСЛЯ

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
http://www.phac-aspc.gc.ca/msds-ftss/msds122e-eng.php

Proteus spp (различни видове) са типични за стомашно-чревния тракт, но причиняват инфекции извън него (често те са причина за цистит). Задължително пий антибиотика, който са ти предписали, и не се притеснявай  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 478
VALENTINA_1 ,
 следвайте предписанието на лекарката ви.
Във влагалище или в урина или къде е открита, какви са оплакванията, в коя лаборатория е проведено микробиологичното изследване. Ако сте без оплаквания и само рутинно е открита във влагалищна чистота, Винаги има място за грешка/замърсяване на пробата, но от друга страна при повторно изследване може да не се открие пак бактерията защото трудно се посаждат 55% успеваемост, което не изключва инфекцията, най-лесно е превантивно да се пие АБ ..пък дано се махне гадната бактерия.
Кой антибиотик ви е назначила лекарката?
А случайно да разполагате с антибиограмата на изследването, да ни покажете на кой АБ са резистентни и на кой са чувствителни вашите протеус бактериите, за другите потребители които биха ползвали вашата тема в бъдеще може да им е полезно да се разгледа.
Не се говори много за таз бактерия, само се споменава че при малцина можа да се асоциира с имунни/ревматични неразположения след инфекцията ..но то и стрептокока е такъв ..даже по-ревматичен.
Тази група бактерии - протеус, много лесно развивали резистентност към АБ, затова внимателно по схемата и предписанието и без идеи от сорта "не мога ли без АБ". Даже аз ако съм бих го изпила 10 дни така както пих за стрептокок, подозирам че пеницилин за начало са ви назначили или друг?, дано да е по антибиограмата и да е по-дълготраен като бензопеницилина/аугментин ако става въпрос изобщо за пеницилин.
Не съм док, нито съм имала опит .. поне не съм разбрала да съм имала цистит точно с това.
Успех Wink

Jarrita, поздравления, много добра информация сте предложили, в малко от източниците посочват така структурирано.
Цитат
DRUG RESISTANCE: Resistant to tetracycline; high level of ciprofloxacin resistance noted where use of agent is unrestricted; P. mirabilis is resistant to nitrofurantoin; P. penneri is more resistant to penicillin than the other strains

Общи условия

Активация на акаунт