Детско главоболие

  • 2 894
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Моля ви споделете ....дъщеря ми е с главоболие от доста време ,а е на 5,5 г Трябва ли да се притеснявам(като се има впредвид ,че вече съм паникьосана до ента степен)лНезнам дали се преструва или казва истината .Водих я на очен казаха ,че няма проблеми с очите.Моля ви кажете каде другаде да я закарам записах и час при детски невролог  Cryкакво да правя каде да я водя Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 183
ами много общо го казваш, добре е да споделиш как и кога й се появява главоболието. Например моята дъщеря напоследък често се оплаква от главоболие и най-често това се дължи на липса на течности или пък не е яла. В детската градина страдаше от болки в корема, дължащи се изцяло на стрес та след като я сменихме (градината де Laughing) всичко премина. Детето на моя приятелка куцаше по път за училище.

# 2
  • Мнения: 22
Ами главоболието и започна преди 7-8 месеца ,незнам как  всеки път главата я боли на разлино място.Тя по принцим неоибича да се храни ,капризна е . Имам съмнения че понякога се оплаква просто ,за да и се обърне внимание  Rolling Eyes немога да съм сигурна на 100%,Ами ако не се окажа права .Ето в петък като се прибра от градинка  я болеше главата  и се оказа че я  е заболяла когато са я карали да  яде филия която не обича.Може и да е съвпадение.На вас пуснаха  ли ви някакви изследвания каде я водихте ?

# 3
  • Мнения: 183
"ти ме обичаш само когато съм болна" съм го чула от дъщеря ми, така че е възможно да симулира, за да получи внимание, но в никакъв случай не изключвай и физиологична причина. Когато страдаше от стомашни болки бях много притеснена, водих я по лекари (частни и при джи пи-то), предписваха разни ензими, специална диета, беснеех заради гадната храна в детската, търсехме проблеми с апендицита и какво ли не. Накрая една лекарка предположи, че проблема няма нищо общо с изброените причини и й предписа хомеопатично лекарство, след което проблемите почти изчезнаха, а когато отиде на новото място въобще не е имала никакви оплаквания. Оказа, че е в група с по-големи деца, които бяха много по-самостоятелни от нея, можеха да говорят добре, танцуваха, английски език и пр. пък моето го е карало на едната амбиция. Когато се освободи място в нашата селска градина всичко се оправи щото тук децата само папкат, спинкат и си играят... пък от това корем не боли.
Съветвам те да наблюдаваш внимателно кога се появява главоболието, провери дали й дават достатъчно течности в детската (може да ги пестят, за да не пишкат често, това се съпътства и от сънливост), ясно е, че не се храни ама трябва да измислите нещо. Разпитвай я за някакви неприятни дразнители, проблем със зъбите, удряла ли се е наскоро, въобще дали се чувства добре. Това, че я боли на различни места не е съвсем ясен признак, че симулира щото болката може и да е отразена. Теб самата боли ли те главата, защото така може да иска да ти подражава, или пък на госпожата....знам ли. Гледай да не се паникьосваш пред нея...
Добре си направила, че си записала час при невролог, даже ако трябва отиди при 2-ма, за да е сигурно, че всичко е наред. Пък те ще те упътят какво конкретно изследване да правите.

# 4
  • Мнения: 22
Ходихме на детски невролог изписа и хомеопатично успокоително Rolling Eyes,оттам на УНГ нямаме синузит ,оттам на дет педиатър но понеже се оказа с бронхит и много кашля в момент  ни отлжиха до оздравяването ЕЕГ ето .Дано да няма нищо  на вас правили ли са ви такова нещо ?

# 5
  • Мнения: 3 634
Ходихме на детски невролог изписа и хомеопатично успокоително Rolling Eyes,оттам на УНГ нямаме синузит ,оттам на дет педиатър но понеже се оказа с бронхит и много кашля в момент  ни отлжиха до оздравяването ЕЕГ ето .Дано да няма нищо  на вас правили ли са ви такова нещо ?

ЕЕГ не е страшно и не боли, правили са ми много пъти като дете. Настоявай и за Доплер на глава.

Общи условия

Активация на акаунт