Нормално ли е да зкъснява.

  • 1 491
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 827
Искам да ви попитам след секциото имам около 3 (най много 4) "редовни" цикъла.Сега обаче ми закъснява с около 5 дни.Онзи ден (на 3-тия ден) направих тест и беше "-".Уж сме се пазили, но не знам защо ми закъснява.Утре ще искам направление за гинеколог, но ми е много притеснено да не се окаже че не сме се опазили. Rolling Eyes Възможно ли е от смяната на времето , нерви и пр. да ми закъснее толко.Колко време след раждането се нормализира цикъла, защото и предния път ми дойде с 1-2 дни по рано а по предния пак ми закъсня с около 3-4 дни.Счита ли се че до 5 дни не е закъснение или вече почвам да се самоуспокоявам с глупости. Tired
Благодаря ви предварително.   bouquet

# 1
  • Мнения: 666
Доколокото знам си е  съвсем нормално да ти е нередовен,за по кратък или по дълъг интервал от време.А знам също ,че и ако кърмиш може въобще да не ти се възвърне менструацията до края на кърменето.Кърмиш ли?Щом и преди ти е закъснявало няма място за притеснение..поне според мен.
п.с.а за нервите и на мен ми е закъснявало заради нерви.Гинеколожката ми каза лично ,че нервите може да се отразят на цикала Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Лейди възможно е да ти закъснява поради причините, които си изброила, но по-добре си направи тест - уринарен или кръвен и отиди на лекар. Ти най-добре знаеш възможно ли е да не сте се "опазили", а ако предпазването е само с прекъснат полов акт е напълно възможно да си бременна.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Възможно е да ти закъснява по-ред причини.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Всичко е възможно. Затова са тестовете...

# 5
  • Мнения: 2 521
А защо не направиш кръвен тест?Той ще ти покаже със сигурност дали има бременност.А кърмиш ли?И аз съм секцио,но не мисля че това има много общо.Обаче кърмя и 7 месеца не ми дойде изобщо.След това няколко месеца-един дойде,един не дойде.Чак след годинката на малкия нещата се нормализираха.

# 6
  • Мнения: 790
Изчакай още малко преди да се притесняваш, нормално е. И все пак посъветвай се с лекар, и както са те посъветвали може и кръвен тест да направиш. единственото което няма да ти помогне е притеснението.  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Възможно е да не ти се е нормализирал цикълът още. Моят беше нередовен (както винаги) почти цяла година след раждането, докато не започнах противозачатъчните отново.. Идваше веднъж на 20, друг път на 40 дена. ooooh!
Възможно е и да си бременна, щом имаш такива опасения.
Направи си още един тест или направо кръвен, както вече са те посъветвали. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 106
Не, не е нормално.
Направи си тест. И иди на лекар.
Може да е бебе, може да е хормонално разбъркване, може да са кисти....може да са и други неща.

# 9
  • Мнения: 479
Съвсем е нормално да е нередовен.
Вси4ки други въпроси си ги задай ако ти закъснее пове4е от 40 дни, преди това дори и да си бременна , дори и на гинеколог да идеш пак няма да имаш категоричен отговор. Е, ако не ти се чака можеш да пуснеш кръвен тест, той дава рано ясен отговор, но по-добре си изкарай весели Гергьовденски празници и да не ти пука!!!! Гушкай бебето, ходете на разходки и това е!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз имах същия проблем точно 4-5 месеца след като родих и се оказа, че имам хормонално смущение и пих Дуфастон в продължение на 3 месеца и се оправих. По-добре отиди на лекар, който да те насочи за изследвания евентуално (ако кръвния тест не даде положителен резултат  Mr. Green)

# 11
  • Мнения: 3 092
Всичко е възможно , разбира се ...
А как се пазехте ?
Кърмиш ли ?

# 12
  • Мнения: 2 960
Възможно ли е от смяната на времето , нерви и пр. да ми закъснее толко.
.Счита ли се че до 5 дни не е закъснение или вече почвам да се самоуспокоявам с глупости. Tired
Благодаря ви предварително.   bouquet

Възможно е разбира се ,но според мен не е толкова нормално.Пет дни са си закъснение ,мисля аз.
Направи си отново тест ,нищо че онзи на 3-тият ден ти е дал отрицателен резултат.Непременно и лекар да те прегледа.
Стискам палци нещата при теб да са наред!!!!!

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, не е нормално.
Направи си тест. И иди на лекар.
Може да е бебе, може да е хормонално разбъркване, може да са кисти....може да са и други неща.
така е и аз смятам, че не е нормално, може да е от всичко.

# 14
  • Мнения: 2 447
Според мен е напълно нормално.Може да закъснее по ред причини.Едно посещение при лекар обаче,никога не е излишно.

# 15
  • Мнения: 827
Благодаря ви момичета. Hug
Иначе не кърмя - от доста време.На лекар съм утре и ще видим какво ще каже.
Аз за пазенето освен че е с прекъсване , в дните около предполагаемата овулация не сме го правили (говоря за поне 5-6 дни и повече).

# 16
  • Мнения: 367
И аз минах по този път, не се безпокой излишно, макар че тази неизвестност е ужасяващо напрегната. До такава степен се съмнявах, че може да съм пак бременна, че си направих теста една седмица преди денят на цикъла ми. Разбира се беше отрицателен. След това на първия ден след закъснението си вече тичах към аптеката и веднага си направих теста - определено бях бременна според него. Но ние знаехме, че е възможно, защото не се опазихме в един от дните на овулацията, макар че не беше на точния ден, който си мислех аз. Но няма нищо случайно. Сега очакваме другото бебче.  PeaceВсичко ще бъде наред, повярвай!!!

# 17
  • Мнения: 827
Днес бях на док, според УЗ не съм бременна. newsm47
Обаче не ми даде и отговор защо така се бави.Изписа ми едни противозачатъчни уж много изчистени, защото на мен от тях по принцип ми става много лошо направо ще се издрайфам сутрин.Дано тези да стават и да не ми е лошо.

# 18
  • Мнения: 2 658
Браво zа реzултата  Peace
Иначе нормално или не, всичко пак е доста индивидуално. Просто няма нещо свърzано с човешкия органиzъм, което може да се каже толкова категорично мисля..
За МЕН е напълно нормално, но zа мен. Аz си се zнам, от както се помня имам проблемен цикъл, поликистоzни яйчници и т.н. Така че при мен 5 дни дори не е zакъснение. Ето например ми дойде вчера, като преди това толкова ми zакъсня, че направо ми пропусна цял месец  ooooh! Естествено се притесних, че и тест правих(колко такива съм направила, ей така, zа всеки случаи..). Явно не zнам, пак съм се "раzцентровала" след раждането и още не съм се оправила..
Но всеки си преценява сам zа себе си, при повеод zа притеснение, на лекар, като теб  Peace

# 19
  • Мнения: 210
браво ladybebi Hug

Общи условия

Активация на акаунт