Причини за закъснение на цикъла?

  • 411 287
  • 801
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Писала съм в друга тема, но търся съвет и тук. 2010 година претърпях операция от ендометриозна киста, после 6 месеца хормонално лечение и през юли 2011 възстановен цикъл. Оттогава всичко върви добре. Този месец обаче, цикълът ми закъснява вече 8 дена. Притеснявах се да нямам пак киста. Ходих при опериращия гинеколог, слава Богу, кисти няма. Назначи ми да изследвам хормони, но за тази цеал трябва да изчакам да ми дойде. Пуснах само прогестерон. Резултатът е 21,80 на петия ден от закъснението. Това добърт резултат ли е?
П.П Правя 90 дневната диета. Не знам дали това има значение за цикъла.

# 511
  • София
  • Мнения: 35 946
направих си тест тази сутрин..отрицателен е..може би след изпита си ще отида и на лекар за всеки случей.. Simple Smile
Пиши какво е казал лекаря / и не се притеснявай - каквото и да е - може да се коригира с лекарства/
Успех на изпита / и при АГ  Wink/

# 512
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравейте. Писала съм в друга тема, но търся съвет и тук. 2010 година претърпях операция от ендометриозна киста, после 6 месеца хормонално лечение и през юли 2011 възстановен цикъл. Оттогава всичко върви добре. Този месец обаче, цикълът ми закъснява вече 8 дена. Притеснявах се да нямам пак киста. Ходих при опериращия гинеколог, слава Богу, кисти няма. Назначи ми да изследвам хормони, но за тази цеал трябва да изчакам да ми дойде. Пуснах само прогестерон. Резултатът е 21,80 на петия ден от закъснението. Това добърт резултат ли е?
П.П Правя 90 дневната диета. Не знам дали това има значение за цикъла.

21,80  какво? /дай дименсията и рефер. граници/ Simple Smile

Диетата не е проблем

# 513
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Писала съм в друга тема, но търся съвет и тук. 2010 година претърпях операция от ендометриозна киста, после 6 месеца хормонално лечение и през юли 2011 възстановен цикъл. Оттогава всичко върви добре. Този месец обаче, цикълът ми закъснява вече 8 дена. Притеснявах се да нямам пак киста. Ходих при опериращия гинеколог, слава Богу, кисти няма. Назначи ми да изследвам хормони, но за тази цеал трябва да изчакам да ми дойде. Пуснах само прогестерон. Резултатът е 21,80 на петия ден от закъснението. Това добърт резултат ли е?
П.П Правя 90 дневната диета. Не знам дали това има значение за цикъла.

21,80  какво? /дай дименсията и рефер. граници/ Simple Smile

Диетата не е проблем
Ето:
 Жени :фоликуларна фаза 0.27-2.61 ng/ml
лутеална фаза 3.25-38.63 ng/ml
овулаторна фаза 5.25-38.63 ng/ml
бременни: първи триместър12.26-81.4 ng/ml
втори триместър 11.11-81.4 ng/ml
трети триместър 39.3-387.8 ng/ml

# 514
  • София
  • Мнения: 35 946
veseto87
Тази стойност на Прогестерона показва, че е имало / най-вероятно/ О., но кога, няма как да разберем.
Прогестерона започва да се покачва след О.- достига най-висока стойност около 7 ден след О. и след това започва да се понижава
Представи си парабола обърната надоло. По средата е О. - тази стойност може да е от едната или от др. страна на Пика на Прогестерона
Т.е или си малко след О. или си преди М.
Прогестерона в случая не е показателен за др. напр. как функционира ЖТ и т.н.
 

# 515
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря. Аз съм си правила тестове за овулация и по принцип ми е късна. А ЖТ, жълто тяло ли е? По принцип съм преди М, даже нали споменах че доста ми закъснява.

# 516
  • София
  • Мнения: 35 946
Благодаря. Аз съм си правила тестове за овулация и по принцип ми е късна. А какво означава ЖТ?

ЖТ= Жълто Тяло или Корпус Лутеум
След О. - фоликула се превръща в т.н. ЖТ, което синтезира Прогестерон


 

# 517
  • София
  • Мнения: 8 131
Да, да, досетих се. Благодаря за разясненията. Сега остава да изчакам да ми дойде (надявам се да стане без Дуфастон) и след това да пусна и другите хормони.  Confused

# 518
  • София
  • Мнения: 35 946
Да, да, досетих се. Благодаря за разясненията. Сега остава да изчакам да ми дойде (надявам се да стане без Дуфастон) и след това да пусна и другите хормони.  Confused

ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
Добре е пак да пуснеш прогестерон - на 7 ден след доказана О. /поне с тестове за О + БТ/
Мери БТ
Прави тестове за О.

Успех Simple Smile

# 519
  • Мнения: 5
направих си тест тази сутрин..отрицателен е..може би след изпита си ще отида и на лекар за всеки случей.. Simple Smile
Пиши какво е казал лекаря / и не се притеснявай - каквото и да е - може да се коригира с лекарства/
Успех на изпита / и при АГ  Wink/


Здравейте отново..Тази сутрин ми дойде..Предполагам, че всичко се е дължало на притесненията..Както и да е..Все пак мисля да направя едно контролно прегледче.. Simple Smile Благодаря за вниманието и съветите. .Simple Smile

# 520
  • София
  • Мнения: 8 131
И на мен мо дойде късно снощи. Сега чакам третия ден да писна хормоните.

# 521
  • Мнения: 21
Здравейте Simple Smile Четох какво сте писали и реших и аз да ви пиша..Трябваше да ми дойде на 23 декември,а още не е .. постояно ме болят яйчниците,октомври месец също ме прескочи,но и месец януари почти мина... Майка ми някога са я оперирали от киста на яйчника на моята възраст,баба ми също.. Моля помогнете ми защото ме е много страх,попринцип гаджето ми винаги свършва винаги извън мен,а и декември месец бях на силен антибиотик и пиех и едни витамини до миналата седмица .. Помогнете ..!!

# 522
  • София
  • Мнения: 8 131
Кога за последно си ходила на гинеколог?

# 523
  • Мнения: 21
ами лятото ..

# 524
  • София
  • Мнения: 8 131
Според мен е редно да се консултираш пак със специалист и да се пуснат изследвания. На колко си години? Ако не си в тинейджърска възраст не е редно да ти прескача месеци.

Общи условия

Активация на акаунт