Кърменето на поискване ли ми е виновно?

  • 1 974
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Дъщеря ми е изцяло кърмена на поискване. Не съм сигурна дали това е причината, но вече пети месец нямаме абсолютно никакъв режим. Един с един дните не си приличат. Никога не заспива по едно и също време. Понякога издържа по 3-4 часа, друг път иска да суче през час. В резултат на това никога не успявам да я изкъпя в желаното от мен време, често пропускаме масажче и гимнастика, защото тъъъъъкмо се нагласим и тя писне от глад. Понякога нощем суче по 2-3 пъти, друг път само един. Даже има моменти, в които си будува през нощта. Решила съм да захранвам на 6 месеца. Има ли някакъв начин да влезем поне мъничко в ритъм? Струва ми се, че така ще е по-добре и за детето. Благодаря за идеите.


Не искам да те "успокоявам", но и при нас още си е така  Hug Но и аз съм "за" - и аз не поддавам особено на режими, камо ли да водя бебето си по такъв  Peace Ако решиш, може и да влезете в някакви граници - например - разходката е около обяд, къпането вечер - към 21ч (при нас е така), но всяко едно пътуване (а те напоследък бяха често) променя нещата  Hug

# 31
  • Мнения: 11 315
Белинда, четеш ми мислите!
След троен опит, мога да кажа, че това бебе ми играе номера.  Joy (той затова си има има прякор - Хамлет)
Не иска да спи през деня, ако заспи - то е в скута ми и аз се принуждавам да легна с него, за да спи по-дълго или го връзвам по маймунската в слинга на гърба ми.
Кърмя го на поискване. Правих опити за захранване - успешни, дотолкова, че приемаше всичко, което му предложих (сама приготвям пюретата), докато не тръгнаха първите резци. Оттогава отказва всякаква храна под формата на пюре. Дай му да дъвче и мляска - така преминахме на педагогическо захранване, което води до макс. 2-3 с.л. твърда храна на ден.  Whistling
Единствената част, която прилича на режим е вечер - заспива твърдо в 21,30. Събужда се на 2-3 пъти нощно време по-скоро да ме ползва за залъгалка.
В момента съм на позиция изчакване докога ще трае този период (чакам всеки момент да изскочат и горните резци). Въоръжила съм се с търпение и съм зарязала домакинската работа, за да мога и аз да почивам с дзвера.

Общи условия

Активация на акаунт