За шарките и бременните

  • 1 516
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289
TV ти и двете шарки ли си карала? Защото рубеолата не я коментираш, а другата казваш, че си я изкарала?
Ако си ги изкарала, наистина няма от какво да се притесняваш. Аз с първата ми бременност разбрах при първите кръвни изследвания, че нямам антитела срещу рубеола - лекарката ме предупреди, че особено в първите месеци е рисковано ако имам контакт със заразено дете /съответно беше късно за ваксина/, сега съм бременна за втори път /не съм си слагала ваксина/, но се опитвам да избягвам контактите с малки деца - както и да звучи това  Wink синът ми не ходи на детска градина.
Честно, не мисля че причината за незабременяване или несполучливо такова се крие в това, желая ти скоро радостна новина  Peace

# 16
  • Мнения: 7 263
Преди втората си бременност по съвет на моя лекар си направих реимунизация за рубеола. След това 3 месеца е добре човек да се предпазва от забременяване. Рубеолата е коварна и опасна за плода и категорично е добре да се избягва контакта на бременни жени с болни от рубеола.За останалите шарки не съм запозната, но съм чувала за аборти в ранни месеци 1-3 \ но това е при наистина доказани бременности\. В случая с TV по скоро бих заложила на варианта да не е имало оплождане в дадения месец - понякога бебетата стават от раз, но далеч не винаги - така че недей да си насаждаш излишни страхове и притеснения. Освен всичко останало с твоята професия има освен минусите \ в ситуацията с бебеправенето\ и своите плюсове. Щом работиш и си по толкова часове дневно в тази среда, неминуемо си си изградила имунитет и предполагам, че той ще те предпазва и за в бъдеще  Peace
Късмет и дано скоро видиш  EFP Peace

# 17
  • Мнения: 116
Здравей TV  нормално е да си притеснена, но си помисли с колко много хора имаш контакт всеки ден - на улицата, в автобуса, в магазина, в банката. Болните от т.нар. шарки всъщност са заразни поне седмица преди да се изразят първите симптоми и да се диагностицират. А особено варицелата е много заразна, така че реално можеш да се заразиш и докато си плащаш сметката за тока напр. Това разбира се ако нямаш имунитет.
Моят съвет е да се опиташ да се успокоиш, колкото и да ти е трудно. Консултирай се с GP. Можеш да си направиш изследване за имунитет към рубеола. Аз преди две години се изследвах и мисля тази да го направя отново, както и такова за скарлатина.
Успех в бебе правенето  Peace

# 18
  • Мнения: 2 110
Здравей TV  нормално е да си притеснена, но си помисли с колко много хора имаш контакт всеки ден - на улицата, в автобуса, в магазина, в банката. Болните от т.нар. шарки всъщност са заразни поне седмица преди да се изразят първите симптоми и да се диагностицират. А особено варицелата е много заразна, така че реално можеш да се заразиш и докато си плащаш сметката за тока напр. Това разбира се ако нямаш имунитет.
Моят съвет е да се опиташ да се успокоиш, колкото и да ти е трудно. Консултирай се с GP. Можеш да си направиш изследване за имунитет към рубеола. Аз преди две години се изследвах и мисля тази да го направя отново, както и такова за скарлатина.
Успех в бебе правенето  Peace

 Peace Peace Peace
Трябва да сме по-спокойни болести има много ,трябва се спазва лична хигиена и колкото можем да се пазим !

Общи условия

Активация на акаунт