Заплашвате ли децата си с глупости-с какво и защо?

  • 7 888
  • 182
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 886
ДА единственото което заплашвам е че когато лъжат дявола реже вечер когато заспят по малко от езика докато не станат нями   Twisted Evil Twisted Evil деиства без отказно  Embarassed

# 151
# 152
  • София
  • Мнения: 3 688
Не заплашвам с излисмици
Казвам веднъж,че ако не спре с дадено нещо ще бъде накзан,ако не ме послуша аз си изпълнявам обещанието
Баби Яги,измислени духове ,хора,животни ....мисля ,че само биха му внушили страх от непознто ooooh!

# 153
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Когато упорито отказва да изпие някое лекарство или сироп - заплашвам с Баба Яга.

# 154
  • Мнения: 283
аз съм против, но баща й понякога й казва неща от рода на "ще те вземе баба Меца ако не слушаш". Още е малка и не разбира - не знам как ще го приеме. В крайна сметка обаче едва ли е фатално - аз като бях малка, хич не ми и правеше впечатление.

# 155
  • Мнения: 280
Не плаша с измислени заплахи, за да мога да ги реализирам при нужда.

# 156
  • Мнения: 2 131
Избягвам да заплашвам, но си признавам, че се е случвало.
Например - седни в столчето, защото ще ни спре полицаят. То не е лъжа, де.  Mr. Green
Сега, като бяхме на планина: Не излизай навън, че е тъмно и баба Меца е там.
За Баба Яга, Торбалан и други такива не съм споменавала.

# 157
  • Мнения: X
Ами, не. За столчето за кола, май ми се е случвало да кажа, че ще ни спре чичко полицай, но не го смятам към глупостите.

# 158
  • Мнения: 3 695
Не, не заплашвам с глупости. Информирам я за реалните последствия от действията й.  Peace

# 159
  • bulgaria
  • Мнения: 310
При нас само и единствено чичко Полицай, който арестува и глобява е ефективен. То поне децата да имат респект Party Laughing

# 160
  • София
  • Мнения: 401
Никога не заплашвам с измислени герои,горски животни,съмнителни чичковци....Казвам си нещата каквито са и предупреждавам,а не заплашвам Peace

# 161
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами, не. За столчето за кола, май ми се е случвало да кажа, че ще ни спре чичко полицай, но не го смятам към глупостите.

Не само ще ви спре, ами и ще ви глоби. И после няма да има парички за... нещо си, или няма вече да ходите никъде с кола... това не е плашене - а напълно реална опасност. Все едно да кажеш, че ако изтича на улицата може да бъде прегазено от кола.

На мен не ми се е налагало - слава Богу - просто си знае, че в колата всички са с колани и изобщо не се и опитва да нарушава това правило, но... това си е Правилника.

ДА единственото което заплашвам е че когато лъжат дявола реже вечер когато заспят по малко от езика докато не станат нями   Twisted Evil Twisted Evil деиства без отказно  Embarassed

 Shocked  Dizzy Face  Sick


нЯм - нЕми

неми

  прилагателно име - мн.ч.
  ням                           основна форма
  ням                           м.р., ед.ч.
  немия                         м.р., ед.ч., непълен член
  немият                        м.р., ед.ч., пълен член
  няма                          ж.р., ед.ч.
  нямата                        ж.р., ед.ч., членувано
  нямо                          ср.р., ед.ч.
  нямото                        ср.р., ед.ч., членувано
  неми                          мн.ч.
  немите                        мн.ч., членувано


деЙства
безотказно

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 18:12 от katiABV

# 162
  • София
  • Мнения: 397
 Защо мислите, че баба Меца е по-безобидна от баба Яга или Торбалан? Развитото детско въображение може да я превърне в по-голямо чудовище от тях! Като малка баща ми беше измислил някакъв орангутан, който живеел на тавана на съседното училище. Идея си нямах какво е това, но умирах от страх и не смеех да заспя вечер, сърцето ми беше на топка. Все ми се привиждаше и причуваше нещо, вглеждах се дори през деня във всяка дупчица и я заобикалях, да не би да се крие там. Сега съм забранила категорично да се плашат децата ми и се дразня, когато играе с някое дете, чиято майка реши да ги плаши заедно, най-често с баба Меца.

# 163
  • Мнения: 7 418
  А бе,не знам....
  Нямам думи за тез' заплахи! ooooh!

# 164
  • Мнения: 280
Наблюдавам, че бабите по си падат по баба Меца, Яга и пр.

Общи условия

Активация на акаунт