Не се храни.За психолог ли сме?

  • 2 164
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Ние в момента сме в същото положение. Не яде почти нищо от това с което се хранеше преди седмица. Предполагам е период и ще мине. Не го насилвам за яденето, защото смятам, че по-силно средство от глада му няма. Важно е детето да приема достатъчно течности и да наблюдаваш дали е спокойно и активно. Ако е така просто остави да отмине и не се вманиачавай. Peace

# 16
  • Мнения: 73
Благодаря ви за отговорите!Вчера бяхме на консултация и педиатътрката му изписа Перитол и някакви свещички Виброкол.Този Перитол е противоалергичен и няма нищо общо с апетита.А Виброкола е за успокоение.Ужас!Аз за себе си не вземам никакви успокоителни,а какво остава на две годишно дете... CloseА той съвсем не е нервен.
Каза ми да спра киселото мляко защото щяло да го доведе до анемия(много странно).А ако не му давам и мляко и ще заприлича на сомалийско дете.
Сега яде само попара,солети,банани и мляко.Притеснявам се,че не поема месо.Само като усети,че в хляба има шунка и я маха.Лапа само хляба.Ох,много съм объркана и притеснена.... newsm78

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
На детето просто не му се яде. Перитола не те съветвам да го даваш поради причината, която си описала. Не виждам защо ще тъпчеш детето с лекарства. Аз не съм чула дете да умре от глад. Спри да му настояваш. То само ще си потърси храна. Може и зъби да са. Сега прочетох какво яде. Ми добре се храни. Това му се яде. Защо трябва и месо да яде? Остави го само да избира храната си.

# 18
  • Мнения: 1 163
Перитола и на нас са го изписвали за апетит но така и не го дадох на детето си само като му прочетох листовката и ме заболя главата. Успокоителни аз лично не бих и дала стига да не е належащо.
А от мен един съвет когато спреш да се притесняваш /мисля си че това е почти невъзможно/ колко и какво яде детето то ще почне да си хапва от само себе си. Но може и просто да е злоядо милото. Племенника ми е такъв мале мила ужас направо но видях че колкото повече го караха да яде толкова повече не ядеше. А шунка в хляба никога не бих и сложила може да с отврати още повече и така шанса да яде някога шунка намалява. Това поне са моите разбирания и не обвързвам никой с моето мнение. Но и моето е имало такива периоди аз съм писал как месец изкара примерно на сандвич с кашкавал или на кисела краставица но после пак си прояде. Може да му е писнала храната, която му давате.

# 19
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Моя син ве4е 3 месеца е така,като види лъжица и бяга.В на4алото мн с е измъ4вах,дори пал4ех.Аз готвя ,той дори не опитва.Сега хи4 ен го карам,слагам купи4ката с ядене на масата,каня го,ако прояви интерес яде,ина4е не го мъ4а,но 4естно казано на седмица му се пада най много 1 ядене нормално.ноооооо......не мога да го накарам никак да яде,дори да опита само.Яде мляко,хляб,месо малко и това е,а никак не е слаб и никой не ми вярва ,4е не яде,освен от близките,които го виждат.Ина4е  е супер енерги4ен и весел.Какви ли не сиропи не му давах  с витамини,нищо не действа...дори хомеопатията не му оправи апетита.Успокоявам се,4е все някой ден ще прояде,важното е да е здрав.

# 20
  • Мнения: 526
Момичета ние бяхме злояди поне 6г, сега просто го оставям като огладнее да яде каквото иска без вафли и сладки неща. Я опитай да я извеждаш на разходка ама да върви поне 2 часа през което време не и давай солети и зрънчо. Освен това никакви натурални сокове, само вода. Ние плодове до скоро не консумирахме и затова с тонове натурални сокове изпихме.

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
стане ли горещо и ние не ядем почти нищо-казаха че няма никакъмпроблем просто е скаран с яденето

Общи условия

Активация на акаунт