много грозни униформи

  • 15 361
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 999
Като чета тая тема, се замислям, че едновремешните наши сини мантички бяха много по-добър вариант от всичко, изброено дотук. Вярно, че откъм дизайн бяха доста постни, но пък отдолу можеше да си облечеш каквото ти душа иска, от каквато материя ти харесва и най-вече - да съобразиш долната дреха със сезона. Момчетата бяха малко по-ощетени с тези сиромашки костюмчета, ама поне можеха някое пуловерче да мушнат под сакото.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 640
 И аз съм от родителите, които бяха за униформа, с голямата надеждата, че битките сутрин пред гардероба най-накрая ще спрат. Уви, грешала съм! Зле ушити, лоша материя - полиестер, неудобни, широки ( и нашите шити в ТПК"Родина") и  най-лошото е, че децата изглеждат смешни и някак жалки. Такова разочарование! Добрата новина е, че въпреки "изискването" да се носят, децата масово ходят неуниформени и не съм чула да има проблем. Пита се, хм, каква тогава беше целта на мероприятието?

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 09:26 от Woman in the mirror

# 77
  • Мнения: 720
Още по-добър вариант бяха пионерските връзки. Имаше някакви смътни правила - да не си в "екстравагантно облекло", обличаш се както ти е удобно и както се харесваш, а отгоре връзваш връзката, и готово. Отдалеч ти личи, че си ученик, а не се тормозиш с нечии неестетични и неудобни приумици.

# 78
  • Мнения: 824
И аз съм от родителите, коити бяха за униформа, с голямата надеждата, че битките сутрин пред гардероба най-накрая ще спрат. Уви, грешала съм! Зле ушити, лоша материя - полиестер, неудобни, широки ( и нашите шити в ТПК"Родина") и  най-лошото е, че децата изглеждат смешни и някак жалки. Такова разочарование! Добрата новина е, че въпреки "изискването" да се носят, децата масово ходят неуниформени и не съм чула да има проблем. Пита се, хм, каква тогава беше целта на мероприятието?
[/b]
Целта на мероприятието да се свърши даденото нареждане ,да си пишем червена точка и толкова newsm78Но как е свършена работата никой не го интересува,за съжаление ще кажа "българска работа" Sad А и не са за подценяване и парите,някой пак си прибра не лоша сума Twisted Evil

# 79
  • Мнения: 190
Много грозни,наистина.При нас е една оранжева безформена тениска и тъмно зелена пола до под коленете със сако.Прилича на военна.Материала е памук,но няма никакво значение,защото не е обличана нито веднъж.Не знам защо трябваше да ги плащаме,след като не са задължителни.

# 80
  • Мнения: 47 996
При на с е жълта тениска с логото на училището, за момичетата пола, дънки и елек, з амомчетата 2 чифта дънки и елек, дрехите са от дънков плат (без тениската), НО дънките и елека пускат синя боя и след киснене в какво ли не и много кратно пране,в  резултат освен кожата на децата, и жълтата тениска се боядисва
От начало всички деца бяха надъхани и ходеха всеки ден с униформите, но поради изброения проблем, плюс факта че на повечето деца дрехите бяха много големи, вече никой не ги носи
Иначе им взимаха мерки, ама никаква полза...в полата мога да вляза аз, а съм доста едричка, добре че е с ластик, дънките ги навиваме 4 пъти

# 81
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Много интересна тема Peace, според мен да има или да няма униформи в дадено ущ. трябва да се реши от самите деца, те трябва да изберат моделите платовете защото те ще ги носят.Но да им се натрапва нещо грозно и безвкусно направо е немислимо че ще са доволни.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Целта на мероприятието да се свърши даденото нареждане ,да си пишем червена точка и толкова newsm78Но как е свършена работата никой не го интересува,за съжаление ще кажа "българска работа" Sad А и не са за подценяване и парите,някой пак си прибра не лоша сума Twisted Evil
За съжаление това е самата истина. Peace

# 83
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
В резултат на прочетеното и не само, ще добавя още един критерий при избора на училище - да не се предвижда въвеждането на униформи, поне докато децата ми са там.  Crazy

# 84
  • Мнения: 89
Аз лично съм "ЗА" униформите,но да са с добро качество..Хубави цветове и т.н..
В нашето ново училище имат униформи,но доколкото знам от приятели качеството им е добро..
"Дизайна" им също..

Но иначе щом повечето родители не сте съгласни с избраната вече униформа - направете една подписка..Не бива да седите,без да правите нищо..

Все пак униформите ще ги носят собствените ни деца..И не бива да седим без да предприемем нещо.. Wink

# 85
  • Мнения: 47 996
Ами проблема е че имаше 3 обсъждания на униформите, на които идваха все по-малко и по-малко родители...на повечето хора не им се занимава и дори се сърдят, ако ги накараш да вземат участие

# 86
  • София
  • Мнения: 3 064
добре де, не трябва ли униформата да бъде близо до масовия начин на обличане на тийнеджърите? Кой би си избрал да ходи на училище със сако и вратовръзка, дори с риза   newsm78

Според мен повечето ученици (от всички възрасти и от двата пола) ходят с дънки и нагоре според сезона - тениска, блуза с дълъг ръкав, пуловер/суичър. Затова и униформата трябва да представлява нещо подобно - тъмно сини дънки и светло синя блуза (съвсем примерно), като дънките да нямат пайети и шевици - изчистени дънки, които всеки си купува сам от - където си иска, а блузите могат да се шият за всички и да бъдат 3 - тениска, памучна с дълъг ръкав и суичър, като и трите имат емблемата на училището. За момичетата може да има и вариант с пола, ама не само - не съм съгласна, че децата трябва да ходят на училище целогодишно с пола.
Друг приемлив за мен вариант е карирано елече с емблемата, което може да се носи върху блуза/риза и върху дънки/панталон или пола.
Но такива цели униформи със пола, риза и сако  Naughty не мисля, че са подходящо ежедневно облекло за ученици. Ако е само "парадна униформа" за празници - ок, ама тогава икономически не е обосновано купуването на такава.

Наближава малкия да тръгне на училище - явно трябва да съобразя и идеята за въвеждането на униформа при избор на училище  ooooh!

# 87
  • Мнения: 47 996
При нас униформите са много сполучливи като дизайн, но като изпълнение са лоши- както казах цветовете пускат, а и са отпуснали доста аванс- дънките ги навиваме по 4-5 пъти

# 88
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лошо става когато най-добрите училища имат най-ужасните униформи.... При нас е така....

Общи условия

Активация на акаунт