Имам въпрос за срока на годност на слънцезащитен спрей

  • 6 060
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 826
То е спрей, не е мляко и наистина при закупуването му не беше запечатано по никакъв начин Thinking
Може наистина да го използвам за себе си.
Моля, препоръчайте ми други варианти на слънцезащитно като изключим Бюбхена.

Аз ги мажех миналата година с "Нивеа" и съм много доволна Peace.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 282
МикоСън и Нивеа

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Най-добре го ползвай за себе си, а за за детето купи нов. Peace Аз лично съм доволна от Себамед и Нивеа.

# 18
  • Мнения: 2 110
На всеки козметичен продукт пише какъв му е срока на годност след отварянето. Най-често е около 12месеца.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също мисля, че няма да е проблем и тази година да го ползваш.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Авене - това е добра козметика - слънцезащитен спрей - страхотен е, бързо попива, предпазва и се нанася лесно.

Да ти призная и аз ще си ползвам авенето от миналата година, просто и аз ще се клепам с него, барем свърши по-бързо.

Дейлонг - също добра марка, но имах кремче в туба и доста по-трудно се размазваше. По-евтино е от Авене. (така ли се пишеше тази марка??)

Сега бяхме на Банско, естественно забравих да взема слънцезащитен крем, намерих след обикаляне по аптеките на Rocha - е не се изринахме, но не бих препоръчала.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 15:13 от meggyv

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
А-дерма - 50+
http://www.framar.bg/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%8 … -pid30012055.html

за мен е най-добрият.....и единственият с който детето не почерня....щото през дейлонг и мустела си почерня, кат цигане на плажа Wink

# 22
  • Мнения: 1 107
По принцип слънцезащитените кремове имат по-малка годност след отваряне - 6 месеца(поне тези, които аз съм ползвала). Аз лично за мен това, което взимам го ползвам едно лято- следващото пак. Жалко,ч е не се предлагат по-малки опаковки, че никога не съм изполвала досега цяла Rolling Eyes

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз ще ползвам такъв от миналата година, но те тези 12 месеца ще изтекат в края на август, т.к. тогава го купих.Предполагам, че няма да има проблеми.

# 24
  • Мнения: 95
...Моля, препоръчайте ми други варианти на слънцезащитно като изключим Бюбхена.
От същото се интересувам и аз.

# 25
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз съм от хората дето гледат и спазват срока на годност. Щом така е написано, значи....има защо. Така или иначе идва лято и няма да можеш да го ползваш  през цялото време. Пак ще трябва да купиш нов след време.

# 26
  • Мнения: 1 305
Аз съм от хората дето гледат и спазват срока на годност. Щом така е написано, значи....има защо. Така или иначе идва лято и няма да можеш да го ползваш  през цялото време. Пак ще трябва да купиш нов след време.

Наистина има защо - за да си изхвърлиш полупълното шише и да си купиш ново.  Wink

# 27
  • Мнения: 1 132
Имаше подобна тема преди. В общи линии  това,  което си спомням беше, че слънцезащитните кремове имат срок на годност 6 месеца. След този период и да се ползват нямат ефект. Аз лично ползвам един сезон и хвърлям.

# 28
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз съм от хората дето гледат и спазват срока на годност. Щом така е написано, значи....има защо. Така или иначе идва лято и няма да можеш да го ползваш  през цялото време. Пак ще трябва да купиш нов след време.

Наистина има защо - за да си изхвърлиш полупълното шише и да си купиш ново.  Wink

Долових сарказъм.

Ами дайте тогава да ядем и храните с изтекъл срок на годност, да пием и лекарствата. Защо ли всичко подлагаме на съмнение? Всеки сам си поема риска. Здравето ми и това на детето ми са безценни. Не бих ги рискувала за една тубичка крем.

Ето и една статия от предната тема. Струва си да е информиран човек

http://www.istinatazasveta.dir.bg/_wm/library/item.php?did=43469 … 31814&dflid=3

# 29
  • Мнения: 1 372
Според мен срока на годност е 12 месеца от отварянето. Аз ползвам Мустела и на опаковката има обозначен такъв срок. Забелязвала съм, че и на доста други кремове за слънце срока на годност е такъв.

Общи условия

Активация на акаунт