Колко е чиста къщата ви

  • 10 050
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Определено моята къща не е от най-чистите - това е компромисът, който съм направила, за да мога да съчетая кариера и отглеждане на дете...
Не че е мръсно, но като е разхвърляно остава впечатление за мръсотия...
Но от видяното в това предаване, направо се ужасих... Според мен има нещо нагласено - не може да има цивилизовани хора, които да живеят в подобна мърсотия

# 61
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
По кой тв канал го дават и от колко? newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
С две деца, два котара и две хамстерки ... дори и да елиминирам функцията "мъж", честно казвам, че въобще не е чисто .... но вече се примирих  Confused

# 63
  • Мнения: 4 380
Аз съм влизала в апартаменти в България, в които без противогаз спокойно може да се задушиш. Знаете ли какво е от вратата да тичаш към прозореца да си поемеш кислород?
Влизала съм в апартамента на една известна в момента телевизионна водеща -невероятен бардак, не можах да повярвам на очите си. Shocked Беше и доста мизерен при това, тези там в Нова заплати дават ли им?

Аз изобщо не съм образец за чистница, познавам хора при които под лупа да търсиш, прахчица или мръсно няма никога да видиш, но все пак държа някакви рамки на приличие и здравословна хигиена.

# 64
  • Мнения: 6 443
xenia,само хвърляш бомби,за да ни гризе любопитство.
Знае се,че няма да кажеш коя е  Laughing А на мен толкова ми минаха през главата.

# 65
  • Мнения: 4 380
xenia,само хвърляш бомби,за да ни гризе любопитство.
Знае се,че няма да кажеш коя е  Laughing А на мен толкова ми минаха през главата.

Няма разбира се. Mr. Green Този форум го чете цяла България. Остава и медии да ми обявят война. Laughing

Беше отдавна, но тя вече беше популярна. Сега е още повече. Оправда се че планирала ремонт, може и да е пооправила. Но домът е огледало на човека. На неговия вкус и класа. Даже бедно жилище може да бъде подредено и поддържано с вкус и стил. И да е направила ремонт, от себе си едва ли е избягала.
Чудя се понякога как може вип-персони да си позволяват такива компрометиращи жилища. Ясно че не всеки се ражда с усет, но когато си известен на цяла страна, не може да си позволяваш подобен вид на дома. Като не можеш, има професионалисти за тази цел.

# 66
  • Мнения: 148
Ужасно е мръсна! Откакто разбрах, че ще се местим в нова къща, а тази ще я изравнят със земята, изгубих мерак да я лъскам и подреждам, в резултат на което всичко е натрупано, не се старая да намирам места на всяко нещо, да е супер чисто винаги и навсякъде и да ви кажа честно се чувствам супер - не робувам на къщата си, някак съм по-свободна, готино ми е. В новата сигурно ще нещо средно, защото със сигурност високите изисквания за чистота и ред сковават духа, уморяват психиката, физиката, всичко, аз не можех да седна да си почина преди в тоя дом, то все нещо мръсно или разхвърляно виждах, сега съм над тези неща и си живея много по-добре   Grinning

# 67
  • Мнения: 3 621
Аз обичам да ми е чисто и подредено, и се старая апартамента да е винаги в идеален вид.

# 68
  • Мнения: 4 380
Ужасно е мръсна! Откакто разбрах, че ще се местим в нова къща, а тази ще я изравнят със земята, изгубих мерак да я лъскам и подреждам, в резултат на което всичко е натрупано, не се старая да намирам места на всяко нещо, да е супер чисто винаги и навсякъде и да ви кажа честно се чувствам супер - не робувам на къщата си, някак съм по-свободна, готино ми е. В новата сигурно ще нещо средно, защото със сигурност високите изисквания за чистота и ред сковават духа, уморяват психиката, физиката, всичко, аз не можех да седна да си почина преди в тоя дом, то все нещо мръсно или разхвърляно виждах, сега съм над тези неща и си живея много по-добре   Grinning

Всъщност, уморява психиката и физиката именно мръсния и неподреден дом. Доказано е от психолози че просто изстисква енергията и зарежда с негативна такава. Според мен, въздейства много зле на манталитета и възприемането на живота от човека, на психическото му състояние и дух. Абе боклука в дома е равен на боклука в душата.

# 69
  • Мнения: 2 480

Абе боклука в дома е равен на боклука в душата.
А този в гаража, тавана и мазето брои ли се и той към душевния боклук?
И какви са тези генерални заключения?
Аз чистя когато ми се стори, че е мръсно - майка ми е невероятна чистница, та ми се е отщяло покрай нея, тя е просто маниак по чистотата, а според мене стремежа за безкраен, напълно изряден  ред и чистота нон- стоп, е вече фактор за наличието на психологически проблем newsm78

# 70
  • Мнения: 3 360
Ооо,обичам да ми е чисто.Не!Обожавам да ми е чисто!Много рядко ми се случва да оставя бъркотия,неприбрани вещи,дрехи,неизмити чинии...Може да съм капнала от умора,но това ,което съм решила да го свърша мира не ми дава,докато не  го направя.Naughty

# 71
  • Мнения: 4 380

Абе боклука в дома е равен на боклука в душата.
А този в гаража, тавана и мазето брои ли се и той към душевния боклук?
И какви са тези генерални заключения?
Аз чистя когато ми се стори, че е мръсно - майка ми е невероятна чистница, та ми се е отщяло покрай нея, тя е просто маниак по чистотата, а според мене стремежа за безкраен, напълно изряден  ред и чистота нон- стоп, е вече фактор за наличието на психологически проблем newsm78


Брои се. Трупане на вещи и боклуци е сериозен психологичен, а в някои случаи и психиатричен проблем.
Като си заговорихме за отклонения, хм...единственото за което се сещам с някаква мания за чистене е някаква бактериофобия. Аз такива не съм срещала, вероятно са редки птици. При почти всички останали психиатрични патологии се наблюдава силно занемаряване на хигиената.

Заключенията не са мои, а на специалисти.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Обичам реда и чистотата.Признавам си , че не успявам да излъскам така както ми се иска винаги. Понякога избирам да прекарам времето си със семейството ,отколкото в  чистене.

# 73
  • Мнения: 3 634
Да спориш с xenia е все едно да крещиш срещу вятъра.  Mr. Green Има нещо вярно в твърдението й, но нещата съвсем не са тъй прости. Това, което Albenafeld споделя е често срещано в семейства, на които им предстои голяма промяна. Също така занемарени (не мръсни) са домове на хора, които отдават предпочитания на духовния или социалния живот. 

Със сигурност можеш да си направиш верни предположения за характера на човек по това как организира (не почиства) дома си, но това не винаги е отражение на душевното му състояние.

# 74
  • Мнения: 245
Обичам да ми е чисто и подредено, казват чисто носи - сладко яде! Ако си мърляв в душата, си мърляв и в отношениятта си с вещите и с хората около тебе, такива са моите наблюдения. Спокойно ми е ,когато всичко блести и си намирам нещата, даже конците за шиене са ми подредени по цветове - не губя време да търся. Естествено не трябва да се робува, но когато видя нещо да не е на мястото си, откачам.
Дева съм, но едва ли има толкова значение. То си зависи от човека.

Общи условия

Активация на акаунт