Колко е чиста къщата ви

  • 10 055
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ееееее, ма това което показват е направо истинска гнус.  Sick В Бг едва ли има ЧАК такива домове...

Понеже малко или много имаме данни за хорските домове (услуги по тях), мога да споделя един фрапантен случай. Влиза наш човек в частния дом, прави една, после втора крачка и на третата залепва... Маратонката направо остава залепена за пода....

# 76
  • Мнения: 1 632
В нас е вечната кочина!
Все търкам, лъскам, ама моите диваци се грижат да не остава следа от труда ми.
Аз перфектно чиста къща не съм виждала никога, а в къщите на най-големите чистници, съм виждала най-голямата мизерия.

Шани, има такива домове в БГ!
Когато обикаляхме да си търсим апартамент, видяхме 1 който беше отвратително мизерен Sick .
Не ми се беше случвало до момента да повръщам от миризма...

# 77
  • Мнения: 721
о, и аз съм влизала подобен дом в БГ. телевизора беше по космат от кучето, космите бяха полепнали и стърчаха по кинескопа.домакинята с гордост обясни че то(кучето) си криело кокали под килима да си има, като ми демонстрира загръщайки единият му край.в банята/тоалетната имаше накиснати дрехи които бяха хванали лига отгоре.честно не подозирах, че може да има толкова мизерна къща.а миризмата..........ужас

# 78
  • София
  • Мнения: 1 877
потрес...
може би да пусна отделна тем, ако не е удачно тук, но да попитам:
как се оттървавате то трохите и дребните боклучета? ако не се чистят ежедневно се натрупва работа много......
аз съм анагжирана пред седмицата, работя 5 дни, в неделя ми е ден за почивка и остава еднатасъбота...как и кога чистите вие?
аз не мога да запрятам ръкави след като се прибера у дома веднага...  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 2 803
Аз след вечеря веднага измитам под масата ако има паднали трохи. Затова килим под масата няма и лесно си поддържам. Също и пред входната врата, май на всяко влизане мета, че много пясък се носи.

# 80
  • Мнения: 148
Явно като за всяко нещо в живота важи правилото за златната среда. Ама все ми се струва, че да е занемарено в една къща по- не прилича на психологически проблем, отколкото да не можеш да седнеш да си починеш, ако всичко не блести от чистота  newsm78

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Според мен всичко трябва да е умерено .

# 82
  • Мнения: 4 292
Ама все ми се струва, че да е занемарено в една къща по- не прилича на психологически проблем, отколкото да не можеш да седнеш да си починеш, ако всичко не блести от чистота  newsm78
Ами така е, за лудницата сме някои. Не може то така, да  чисто и подредено - марш на психиатър!  Grinning

# 83
  • Мнения: 3 634
Ама все ми се струва, че да е занемарено в една къща по- не прилича на психологически проблем, отколкото да не можеш да седнеш да си починеш, ако всичко не блести от чистота  newsm78
Ами така е, за лудницата сме някои. Не може то така, да  чисто и подредено - марш на психиатър!  Grinning

Правите ли разлика между чисто и подредено?  Wink Според мен в една къща с деца е нормално да е разхвърляно, но под и баня трябва да са супер чисти.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди няколко години се бях вманиячила с това чистене и се побърквах, че все чистя и все ми се вижда мръсно. Та реших да го дам малко по спокойно. Сега чистя всеки ден пода, гледам да подредя, но след мен като мине" помагачката" ефекта е нулев. Спрях да се ядосвам. Не ми е мръсна къщата, но не е и от най чистите.

# 85
  • София
  • Мнения: 204
Винаги ми е чиста Simple SmileНе си представям как детето ще се въргаля по мрисния под,например.
Иначе не винаги е подредено Wink

# 86
  • Мнения: 4 292


Правите ли разлика между чисто и подредено?  Wink Според мен в една къща с деца е нормално да е разхвърляно, но под и баня трябва да са супер чисти.
Правя разлика, за това съм го написала с две отделни думи.   Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 35
Уф не знам...все ми се струва,че не е толкова чиста колкото ми се иска да е. Laughing

# 88
  • София
  • Мнения: 958
потрес...
може би да пусна отделна тем, ако не е удачно тук, но да попитам:
как се оттървавате то трохите и дребните боклучета? ако не се чистят ежедневно се натрупва работа много......
аз съм анагжирана пред седмицата, работя 5 дни, в неделя ми е ден за почивка и остава еднатасъбота...как и кога чистите вие?
аз не мога да запрятам ръкави след като се прибера у дома веднага...  Rolling Eyes


Аз се справям с това:




Mного бързо - за 5 минути събирам трохи и прах из целия апартамент. После почиствам само горната част на филтъра - един цилиндър с мрежа - със салфетка над  тоалетната чиния - искат се две минути. За няма 10 минути съм обрала мръсотията по земята.

Само един път на седмица или дори две отварям цилиндърчето и измивам филтъра под силна струя. Изсъхва през нощта и го слагам отново. Кабелът се навива отзад и е много удобно. Не заема и място. Почти не усещам кога чистя пода вече, а преди това, беше голямо мъчение само с мопа, понеже се хаби много време и се замазва ако подът не е вече изчистен от трохи и прах.

# 89
  • Мнения: 1 740
newsm78 за мен си е чисто, но разхвърляно....
и при нас е така , особено откакто малкия почна да щъка все нещо гледа да хване и да го разхвърля из апартамента.

Общи условия

Активация на акаунт