Колко е чиста къщата ви

  • 10 052
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Ами чисто и прибрано е. Не понасям мръсотии, боклучарници и кочини. Излишните вещи отиват директно на боклука и хич не се замислям. В сравнение с това, което изгледах на видеото, у нас е направо стерилно значи  Mr. Green
И аз се замислям, че може умишлено да е насвинено чак толкова, психически здрав човек не би живял в такава кочина.
То не е и кочина точно де, да не обиждаме прасетата ...

# 91
  • Мнения: 3 425
Средна хубост  е моята Peace ,но не свързвам това само с детето,а и с половинката,който е доста разсеян и разхвърлян....свикнах вече,а откак сме с дечко вече не се и стягам много  Mr. Green
 

# 92
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Гору-долу е чисто.
Всеки ден минавам с прахосмукачката и парцала, но основно чистя веднъж седмично.


Е тогава какво включва основното седмично  чистене?

# 93
  • Мнения: 2 133
Всеки ден бършех прах и до довечера пак имаше!!!Вече не се втелявам толкова, сори...
Прибрано и подредено е винаги!

# 94
  • София
  • Мнения: 2 896
Много се радвам, че успях да осъзная как никой няма да ми върне времето, загубено в робуване по дома. Правя минимума, който е необходим, като приоритет ми е първо да отделя време за ценните неща - детето, мен си, мъжа и чак накрая къщата /наистина на най-последно място/.

Гледам повечето много големи чистници (отличителна черта на българката е да се има за голяма чистница...остатък от недалечни еснафски времена) - имам една случка с една такава като вас, която уж все много чисти, един път се наложи да отида у тях по малка нужда... Sick леле, да не бях влизала - тоалетната чиния цялата опръскана да не казвам с какво. Много ми стана неприятно и се разочаровах някакси, после се опитах да забравя, защото въпросната си е всъщност супер готин човек и реших, че не трябва да позволявам такова нещо да ми повлияе на отношенията - но бях меко казано озадачена, защото тя все разправя как чисти. Въобще съм забелязала, че при много хора, колкото и да е чисто и подредено в цялата къща, тоалетните сякаш са пренебрегвани - в най-честият случай миришат на урина (въпреки наличието на ароматизатор на тоалетната чиния, често понапръскан с кафяво), нерядко имат черно дъно, а за съжаление и кафеви/черни пръски  Sick


И все пак от времето когато бях маниачка са ми останали доста странности, но няма да ги описвам, защото се опитвам да се оттърва и от тях.


...а, и да се похваля...майка ми преди няколко дни, в отчаян опит да намери една пола, която ми беша отстъпила за временно ползване, ми подреди разхвърляния гардероб....голям кеффф...след няколко месеца пак ще я викна  Laughing

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 16:10 от Гуш

# 95
  • Мнения: 4 916
Колкото и да се мъча, все има още за чистене  Crazy

# 96
  • Мнения: 2 480
Всеки ден бършех прах и до довечера пак имаше!!!Вече не се втелявам толкова, сори...
Вчера чистех основно - прах, прахосмукачка, ламинат, теракот в целия апартамент. Изтупах всички килими.
Елате да видите днес ooooh!
Почивни дни - ужас...Всичко лежи вкъщи #2gunfire

# 97
  • Мнения: 1 632
Гору-долу е чисто.
Всеки ден минавам с прахосмукачката и парцала, но основно чистя веднъж седмично.


Е тогава какво включва основното седмично  чистене?


Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Да ми е чисто ,да ми е чисто колко ли да ми е чисто?Всеки ден на работа до 5 часа,после децата от градина,после искат на разходка,после да ядат и мъжа също, а той се прибира от работа към 7,после къпане,някоя приказка с мъжа и то какво стана,че у нас е най-мръсно.Е здраве да е!

# 99
  • Мнения: 4 292
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.

# 100
  • Мнения: 2 480
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.
Вие пък newsm78
Номерът с прозорците се прави два пъти годишно - през пролетта и есента newsm78

# 101
  • Мнения: 4 916
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.
Вие пък newsm78
Номерът с прозорците се прави два пъти годишно - през пролетта и есента newsm78


Абе, зависи от запрашеността на улицата. Във Варна и нашите прозорци се мият 2-3 пъти в годината, обаче в София  #Crazy хем нес сме на някаква супернатоварена улица...

# 102
  • Мнения: 2 084
Днес е идеална. До утре. Обаче ми треперят ръцете и краката. По-добре ми беше вчера. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 998
Горе-долу е чисто Flutter
Може да преглътна да се поразхвърля тук-таме ,но минавам често с прахосмукачка и мия пода.
Доволна съм от себе си ,че направих пролетно почистване преди Великден с миене на прозорците и пране на пердета.

# 104
  • Мнения: 2 587
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.
Вие пък newsm78
Номерът с прозорците се прави два пъти годишно - през пролетта и есента newsm78


Номерът с прозорците и аз го правя два пъти годишно.Иначе по темата - достатъчно чисто е.Редовно бърша прах,под и т.н. и минавам с прахосмукачка.Не се вманиачавам.

Общи условия

Активация на акаунт