Как да прогоним лястовички?

  • 52 078
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Има две гнезда в двата горни ъгъла на прозореца на едната стая...тази година за пръв път си правят гнезда при мен...никога дори не съм си помисляла да ги гоня, напротив...радвам се, че има гнезда и мога да им слушам пеенето от 4 часа сутринта  Mr. Green ...и въпреки, че котката ми е постоянно залепена за прозореца и ги следи изкъсо никой не се притеснява от нея...направиха си гнездата и си стоят вътре...тази сутрин обаче имаше голяма суета около едното гнездо и не ми е ясно какво става  Crazy
...вярно, че цапат, но се чисти стига да имаш желание да чистиш и това  Rolling Eyes

... по скоро го приемам като благословение, отколкото като проклятие... Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 047
Малко спам: Чета си темите из ДИС и гледам: Как да прогоним лястовички?. Започвам да си мисля. Сега от 10, поне 5 ще я питат защо.  Laughing Други 3 ще обяснят, че в допълнителното почистване няма нищо лошо, а 1 -2 потребителки  ще помогнат по темата.
Аз не знам как се гонят. до сега не сме имали.
Ти от кои си?

Аз лично бих се радвал на такава компания.
Ако ми наакат изолацията, няма да й е уроки.
А прозорците се мият.
Идеята с принтирания орел ми хареса. Laughing
Котка би вършила работа може би.
А ако е плюшена?
А ако е жива и я закачиш на пост?

Това с дървениците в дървената дограма, от опит ли го знаете?

# 62
  • Мнения: 356
Чувала съм, че е на хубаво лястовички да си свият гнездо в къщата ти.Ако си суеверна по-добре не ги гони, а се зареди с препарати за почистване и парцали  Wink

# 63
  • Мнения: 592
Опаковай си къщата - викни Кристо и хем ще си арт фешън, хем няма да ти цапат къщата, хем ще си стоят лястовичките и ще можеш на спокойствие да си ползваш Новата Външна Бяла Изолация! С кеф! Току виж и комшиите ти завидели и станете фешън квартал, отпуснат ви пари от ЕС, ЮНЕСКО, МВФ и въобще - моли се да направят гнездо само тия лястовички ...

# 64
  • Мнения: 6
Лястовичките носят щастие и късмет на хората, в чийто дом са свили гнездо. Затова поверието е, че отиват само при добри хора. Осрано - осрано, много важно

# 65
  • Мнения: 0
Къщата ни още не е боядисана и е на ниво мазилки, а вече имаме строеж на 6 лястовичи гнезда...Предстои боядисване с  жълта боя на фасадата и се радвам , че гнездата са още в начален стадий, вероятно майсторите ще махнат започнатите гнезда за да боядисат фасадата....Ще пробвам с цветни ленти от край до край. Благодаря за идеята , дано да сработи.... Praynig

# 66
  • Мнения: 1 047
Купи си птицегон
http://www.bilkprom.eu/product/11/ured-za-progonvane-na-ptitsi-ptitsegon.html

Или си направи пушкало.
Виж кво правят бургазлии:
http://www.factor-bs.com/news-8595.html

# 67
  • Мнения: 562
Лично аз много се дразня на тази тема ... Е да - ако пречат на отварянето на прозорец, е едно, но в противен случай ...

# 68
  • Мнения: 1 047
Абе я остави пилетата.
Цяло лято ще ти снасят. Кеф ти омлет, кеф ти на очи, кеф ти по панагюрски.

Или им сложи кокоши яйца.
Така след няколко седмици ще си имаш пилета, които ще хапнеш след време.
Пък и яйца ще ти снасят като станат кокошки.

# 69
  • Мнения: 2 642
Чета чета и не мога да не направя коментар - темата е "как да прогоним лястовички? "А не, дали да ги гоним.

Момичето търси съвет по конкретен проблем.

Ние също мислим за начини как да пренасочим лястовичките да гнездят някъде другаде. Цялата овална арка под покрива на чисто новата ни къща е окаляна - започнали са да опипват терена явно. Много харесвам лястовички, радвам се че са избрали нашата къща, но ако мога да им помогна да отидат някъде другаде - на драго сърце.

Моля ви не ми давайте съвети как лесно се чистело.  Peace Peace Peace Нямам нужда от това, а от идеи как да ги спра в началото. Не ми се иска и техния труд по строежа да е напразен. само мога да предположа колко е огромен.

# 70
  • Мнения: 2 401
Мойте са луднАли -  сранье и квичанье на поразия. Перваза ми е бял, бришем като гламава. Ама сърце не дава да ги прогоня.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 415
А моето едното гнездо вече го няма...котката стоя на перваза един ден...опъна се на комарника той се вдига рязко нагоре и от вибрацията на удара гнездото се разруши и малките паднаха и умряха... Tired много ме е яд...чудя се дали на есен да разруша малкото останало от гнездото...
за щастие в другото гнездо има малки и положението е
сранье и квичанье на поразия. Перваза ми е бял, бришем като гламава.
...и през ум не ми минава да ги гоня... Crazy

# 72
  • Мнения: 1 942
За да не си направят лястовичките гнездо трябва да разрушавате градежа им всеки ден. Не са много упорити - за няколко дена и ще се насочат другаде.

А за да не ви мацат пред прозорците трябва още преди да снесат яйца и да се излюпят малките да прикрепите твърда по-дълга поставка под гнездото. Така изпражненията се събират там, а после лястовичките ги изтикват на земята. Все пак внимавайте какво правите - да не стане стъпало за котките.
На тези, които им е писнало да мият всеки ден оаканите си перваци - снабдете с прозрачно фолио и периодично намокряйте перваза и постилайте чисто. От влагата ще залепне и няма да го вдигне вятъра, и остава само да го подменяте когато се сетите  Peace

# 73
  • Мнения: 0
Благодаря на mr Bean за идеята за уредите- явно само те вършат работа. Аз изтеглих от Интернет 2 различни много качествени снимки на орли в атака и ги принтирах цветно 4 пъти в естествен размер на орлите - за всеки край на покрива на къщата .Да си призная - станах за смях на лястовиците - те не само че не се изплашиха от снимките на висящите орли, но и минаваха през тях (може да съм извадила късмет с късогледи лястовици..Simple Smile))) но те си минаваха и през нарязаните цветни ленти, които провесих от прозорците...Няма спасение от лястовиците ако са ти харесали къщата .... и понеже никога не бих съборила гнездо на лястовица, явно ще си чистя под 7-те гнезда, които си имам...но при мен спасението се оказа фасадната боя- всичко, което се е наклепало по нея от лястовиците се почиства със струя вода...

# 74
  • Мнения: 1 047
В старото си гнездо тази година две поколения се излюпиха.
Друга двойка си направиха ново гнездо, снесоха и измътиха.
Чух ги един ден да пищят и отидох да видя какво става: Две котки дебнат и се опитват да го докопат.
Моята задача беше да прогоня не лястовиците, а котките. Всеки с кръста си.
Изгоних ги, но вечерта са се върнали и са докопали гнездото.
Беше паднало, а малките лястовичета вероятно изядени.
 Sad Sad Sad

Общи условия

Активация на акаунт