Миене на зъби

  • 9 377
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 242
На 1год. имаше 2 зъба!!!

# 46
  • Мнения: 83
На баткото запо4нах да ги мия след първата годинка,за6тото падна с проходилката когато беШе на 10 месеца и 2 зъб4ета от об6то 6 се с4упиха  Sad.А малката когато беШе на 11 месеца сама пожела да си ги мие за да подражава на брат си.Голямо удоволствие й доставя миенето на зъбките. Laughing

# 47
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Още с появата на първите зъбки, започнахме да ги миеме.Първо със силиконовия накрайник, а като се появиха повечето със четка.

# 48
  • Мнения: 1 669
Когато ми го позволи Mr. Green Това се случи на година и четири месеца.

# 49
  • София
  • Мнения: 606
Започнахме на годинка и 2 месеца да мием зъбките. Имаше само няколко тогава.

# 50
  • Мнения: 642
 И на двете ми дечица - от годинката. И то - редовно. Само когато са при бабите си за някой и друг ден - хигиената пада  Close И въпреки всичко зъбчетата се развалят, а какво остава, ако не се мият редовно!

Вчера дъщеря ми (на 3 г. и половина е) се "сдоби" с първата си пломба. Слава Богу безпроблемно! (Даже безпроблемно е меко казано - просто нищо не усети, кариеса й го забелязах преди 1 седмица - зъболекарката просто гонеше "Чук и Пук" от зъбчето й за да не й го "изпапкат", понеже те много обичат да "папкат" зъбчета).

Извинете за спама, но идеята ми е, че паралелно със започването на миене на зъбки, хубаво би било да говорите на децата защо е полезно това действие, и че ако все пак "Чук и Пук" (или там нещо си с ваши думи) дойдат има зъболекари, които с една машинка, която прави "бззззззззззз" или "жжжжжжжжжжжж" гони лошите микроби. Многократно сме играли с децата на зъболекар вкъщи - "бъркаме" си из устата (без предмети) и си "жужим" все едно имаме машинка. Така "подковани" и двете ми деца ходят на зъболекар, все едно, че отиваме на разходка.

# 51
# 52
  • Мнения: 398
Още като поникнаха първите.Накрайника нещо не ми беше удобен и бързо го смених с четка.Крокодил ,крокодил зъбките не си си мил ,виж ги целите обрасли със цветя и водорасли. Hands Clap

# 53
  • някъде
  • Мнения: 4 955
От първите няколко зъбки, на 6 (? забравила съм) месеца.

В момента (3г 3м) се учим на паста с флуор, която трябва да се плюе, с неособен успех. Как свикнаха децата ви на това?
за две години и половина не се ли научи малкия newsm78 обясни му, че не е хубаво да се гьлта, трябва да се плюе, миите заедно зьбките-нека вижда ти как ги миеш твоите, давай награда като се справи добре Rolling Eyesдруго не се сещам,дано скоро се научи Peace
Моето много бьрзо се научи да плюе, вьпреки че и досега понякога се лигави и гьлта Simple Smile
Ами аз досега не съм го учила да плюе, той и не е можел. Мием заедно, това ясно, ама си я гълта.
Защо не продьлжиш с детската паста за зьбки, при която не е проблем и да гльтне малко? А като се научи да плюва ще сменяш Peace

# 54
  • Мнения: 9
Детето ми има 6 зъбчета.Една приятелка ми каза,че е добре вече да започваме да ги мием.Вие кога стартирахте? Simple SmileБлагодаря ви!

# 55
  • Враца
  • Мнения: 76
още от първото зъбче,с комплекта ненедент-паста без изплакване и четка-напръстник

# 56
  • Мнения: 666
Има такава тема в някоя от подфорумите.Поразрови се PeaceИначе аз почнах преи 2 дена с паста Ненедент и четка за зъби на Mam.

# 57
  • Мнения: 215
Още при появата на първите два зъба (израснах едновременно) купихме на дъщеричката ни четка за зъбки. Самичка си ги мие от началото, много й е забавно:) - бебешка четка за зъбки й взехме ( напръстника не й допадна) и бебешка паста за зъби на Чико.

# 58
  • Мнения: 27 524
На бебе зъби не мия  Grinning Започнах на 2  Peace

# 59
  • Мнения: 539
Започнах с първото зъбче Peace

Общи условия

Активация на акаунт