Eвтини мебели по поръчка?!

  • 23 952
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 527
Ще се наложи да те разочаровам, но има изпълнения, при които никога няма да разбереш дали е дърво или "талашит"/мдф с естествен фурнир.
Изказванията ти са доста крайни и лаишки. Нищо лично, но не може с така с лека ръка да категоризираш без да си запозната.



А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.

# 31
здравейте ето един линк за сайт за кухни http://www.interiorprojects.free.bg/Kitchens..html .мисля чв предимството на подобни сайтове е че те сместява време в обикаляна за да търсиш  кои да те приектите кухнята.до колкото видят хората могат да ти проектират също и гардероб и нощни шкафчета.може би всякакви мебели.просто си прашнат размерите на посочиния е-майл и готово толко много време си сместява така.

# 32
  • Мнения: 175
Molia da podadesh linka pak ,ne e korekten ...

# 33
  • Мнения: 672
Цензуриран е просто, не че не е коректен. Напоследък зачестиха наглите опити за реклама и се налага да се действа по този начин.
По темата - никога, ама НИКОГА повече няма да си купя чамови мебели, ако ще и без пари да ми ги дават. В момента съм с такива, след три години не приличат на нищо. Чепове, дупки цепнатини, чак не ми се изброява. Там където е имало вещи по секциите са останали бели петна, а наоколо е потъмняло. Не ми ги хвалете, талашитената  ми Приста отпреди 20 години е в пъти по-добра. За новите апартаменти обзавеждането ми е изцяло ПДЧ Егер. Като се скапе, ще го сменя и пак ще е по-евтино от качествени дървени мебели, които като цяло не харесвам.
ПП аlra, мисля че не си улучила човека, когото да наричаш смешен и незапознат.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 254
А пък ако се случи някакъв дефект, то може и в талашита да се случи. Дори да не е добре изсъхнало дървото, то не съхне 5 години. А за няколко месеца през които важи гаранцията.
Ааа викаш дървото съхне няколко месеца? Странно... Що тогава хората са създали толкова различни видове сушилни и начини на сушене, избягване на пукнатини и предпазване от дефекти??? Няколко месеца хахахаххахаххаххаха
Да си родена сред дърво, не означава, че си запозната със структурата на дървесината, качествата й, начините на обработка и какво ли още не... Да си чувала за една ключова характеристика на дървесината - анизотропия? Едва ли...
Предполагам, че баща ти, на пример, е дърводелец и цял живот се занимава с дърво, но не си мисли, че той знае всичко за дървесината. Има разлика между занаятчия и инжинер - единия може, другия знае Simple Smile
И пак се сетих как дървото съхне за няколко месеца  Joy Смешно е... Хората изучават дисциплина наречена "Хидротермично обработване на дървесината", това се случва в Лесотехническия университет, в специалност "Дървообработване и производство на мебели". Ако ти се иска да научиш повече по темата, кандидатства се с изпит по математика, а тази дисциплина се изучава във втори курс. Но първи курс има дисциплина "Дървесинознание" - изключително интересно е да учиш за макроскопичния строеж на дървесината и микроскопичния също, за качествата и недостатъците на всеки отделен вид, за дефектите, ефектите и какво ли още не.. Така че.. не се изказвай категорично за нещо, което не знаеш, защото е смешно  hahaha

П.П.: Влажността на дървесината, която е годна за мебели е между 7 и 8%. Може да се провери с влагомер.

П.П.П.: И спри да викаш "талаш" на ПДЧ-то, защото талаш е народното наименование на стружките от дървесина, но не и на изделие от тях.

# 35
  • Мнения: 527
Нещастната, далеч баща ми не е дърводелец! И не си разбарала! Не става въпрос за съхненето на дървения материал, а на готовото изделие. И да, като си го занесеш вкъщи на топло, ако не е добре изсушено изсъхва за няколко месеца. Но който си има талашче няма как да знае това. Все пак това са за бедния народ мебели - затова и названието му е народно. Нищо, че вие може да си му викате както си искате - то си е прост талашит. Евтин заместител на дървото. А това, че отделя вредни вещества, това също не е за всеки. Това ви е за награда, бонус за любовта ви към него! Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 1 254
Какво ли пък и аз си хабя знанията... Съвета към авторката съм си го дала вече Simple Smile

# 37
interiorprojects tochka free tochka bg.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Стаята на детето ми вече 7 година е с чамови мебели. Нищо не се е отчепило и счупило. Учудих се много на това, което прочетох. Тази година купихме и бюро от същият материал.

# 39
  • Мнения: 527
А пък ако се случи някакъв дефект, то може и в талашита да се случи. Дори да не е добре изсъхнало дървото, то не съхне 5 години. А за няколко месеца през които важи гаранцията.
Ааа викаш дървото съхне няколко месеца? Странно... Що тогава хората са създали толкова различни видове сушилни и начини на сушене, избягване на пукнатини и предпазване от дефекти??? Няколко месеца хахахаххахаххаххаха
Да си родена сред дърво, не означава, че си запозната със структурата на дървесината, качествата й, начините на обработка и какво ли още не... Да си чувала за една ключова характеристика на дървесината - анизотропия? Едва ли...
Предполагам, че баща ти, на пример, е дърводелец и цял живот се занимава с дърво, но не си мисли, че той знае всичко за дървесината. Има разлика между занаятчия и инжинер - единия може, другия знае Simple Smile
И пак се сетих как дървото съхне за няколко месеца  Joy Смешно е... Хората изучават дисциплина наречена "Хидротермично обработване на дървесината", това се случва в Лесотехническия университет, в специалност "Дървообработване и производство на мебели". Ако ти се иска да научиш повече по темата, кандидатства се с изпит по математика, а тази дисциплина се изучава във втори курс. Но първи курс има дисциплина "Дървесинознание" - изключително интересно е да учиш за макроскопичния строеж на дървесината и микроскопичния също, за качествата и недостатъците на всеки отделен вид, за дефектите, ефектите и какво ли още не.. Така че.. не се изказвай категорично за нещо, което не знаеш, защото е смешно  hahaha

П.П.: Влажността на дървесината, която е годна за мебели е между 7 и 8%. Може да се провери с влагомер.

П.П.П.: И спри да викаш "талаш" на ПДЧ-то, защото талаш е народното наименование на стружките от дървесина, но не и на изделие от тях.





Баща ми сигурно ти е написал доста двойки докато/ако въобще си била студентка! ИнжЕнер се пише! Но за човек притежаващ талашит това стига.

# 40
  • Мнения: 8 999
За да притежаваш мебели от дърво, то трябва да имаш някои познания. За това как и защо се изменя дървото и как да го съхраняваш /ако това е целта ти/.
Вкъщи имаме чамови мебели на по 20 г. Преработих ги и сега стоят на вилата като мебелни уникати. Но от всяко дърво свирка не става, това трябва да се има предвид, когато си купувате чамови изделия. Този материал не е подходящ за някои модели.
Колкото до напуквания и чепове, не виждам какъв е проблемът.
За интериорни врати със сигурност чамът не е подходящ. За рамки на прозорци - също.
Лаковото покритие също е много важно - вече има достатъчно съвременни лакове, които не пропускат УВ лъчи, водоустойчиви са и за изключително твърди. За жалост, производителите на мебели от иглолистна дървесина все още използват едновремешния лак, който не предпазва достатъчно дървото, с оглед на ниската себестойност на техните продукти. Аз лично препоръчвам на всички, които си купуват такива мебели, да поискат да им бъдат доставени без лаково покритие, а после да си ги лакират с качествен и скъп лак.

# 41
  • Мнения: 18 542
А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.
Да, виждам ти колко си запозната щом просто си лепиш чепа с лепило и готово... ще ги познаеш само с поглед ама друг път.

# 42
  • Мнения: 527
А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.
Да, виждам ти колко си запозната щом просто си лепиш чепа с лепило и готово... ще ги познаеш само с поглед ама друг път.



Ами ти може и с плюнка да си лепиш, това си е твой проблем Mr. Green. Или може да си седиш с дупката. Пак си е твой проблем. Не ни занимавай със себе си, ако обичаш! Те затова им лепят фурнирчетата, за да не могат такива като теб да разберат нищо. И да сте поредните ........ камилчета! Радвам се за вас! заслужавате си го.


Очевадно си доста далеч от естетиката!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 254
Баща ми сигурно ти е написал доста двойки докато/ако въобще си била студентка! ИнжЕнер се пише! Но за човек притежаващ талашит това стига.
Цъ. Никога не съм стъпвала в Лесото. Тия неща съм ги чела в гугъл...

# 44
  • Мнения: 18 542
Очевадно си доста далеч от естетиката!
Тонът ти е прекрасен, още по-прекрасни са и епитетите, които използваш  Simple Smile не те знам какъв естет си, но ако вкусът ти е като езика, направо ми е жал за теб.

Общи условия

Активация на акаунт