Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 38-а тема

  • 39 492
  • 358
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 123
пеп-4o    можели рецептата за пържени оризови рулца,

Кари, Роца,  това са оризовите "палачинки".

Кари, тук се продават в китайските магазини, макар точно тази ми партида  да не са.
До колкото знам тези оризови кори се пълнят с морска плънка или нещо китайско, но знаейки вкусовете на моите човеци, дори не ги изпробвах.  Дори се хапват сурови, без да се обработват повече.
Та пълнежа на тези е филе, сирена, гъби, царевица и зелен лук. С тези кори се работи много бързо, еластични са и не се чупят. Следваше пържене за по 10-15 сек. на маслена баня.

За себе си обаче направих оризови рулца със сьомга, каперси и сирена, които ще нарежа довечера  Heart Eyes

# 316
  • Мнения: 319
Здравейте момичета, докато не съм изпуснала темата да се запиша и аз  Wink
 smile3501 newsm51 много вкусни неща видях, но не успях да прочета всичко сега се връщам назад за подробности. СУПЕР СТЕ  newsm10

От мен едно печено агнешко с дроб сърма

# 317
  • Мнения: 1 679
Krische, благодаря, изглежда вкусно.  Simple Smile

# 318
  • Мнения: 2 708
Ето и аз най-накрая направих рогчетата на Пина за закуска. От миналата година се глася. Ама  Sad аз нещо не ги харесах. Изядоха се, няма спор, но просто не е моя вкус това. Мноооого ми е мазно. Пак казвам, личи си че са вкусни, но просто на мен не ми допадат.

# 319
  • Мнения: 11 607
Умнице, все пак на всеки вкуса е различен....Аз напр. много ги харесвам и заради сантименталната стойност - много ми напомнят за рогчетата в родния комплекс - Стария Добрич. Там продават гевреци и боза - изживяването е неповторимо, а от скоро започнаха и рогчета да продават и спомените направо за мен са безценни.......Иначе - да....тестото идва тежко, но лично на мен не ми е мазно, дали и защото аз не ползвам мас, а краве масло........

Иначе.....благодаря за милите ти думи, а и на всички момичета от темата, вкл. и на ЛС, но...аз все още чакам официално да ми кажат какво е що е в сряда.........

Пирожки от мен за закуска

# 320
  • Мнения: 1 197
polin_a чак сега виждам,че си искала рецептата за овесените бисквити.

Аз лично ги правя като към околко 200гр. овесени ядки и 1-2 яйца,половин кофичка кисело мляко,брашно колкото да стане гъста каша и 1 ч.л. сода или бакпулвер(в къщи половинката не яде нищо содено,та аз ги правя с бакпулвер),добавям по желание или захар(мед) и сушени плодове каквито имам под ръка,или сирене и ги правя на пържени бухти (пак става много хубаво) или се получават солени бисквитки.
Роца гризините ти от типово бравно изглеждат умопомрачително,ако може рецептата.

Ала-Бала много вкусна изглежда тортата и аз купих половин килограм ягоди като си мислех да правя сладкиш,ама си ги излапах  Embarassed и то сама.

От мен днес едни кюфтета от нахут с доматено сосче

Приятна неделя

# 321
  • Мнения: 1 461
Маме аз когато се прибера в БГ първото място което посещавам е закуските на стария добрич  Peace много са вкусни  Grinning

# 322
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 475
        Поздрави на всички момичета, които са показали страхотни вкусотии.  По тази причина не искам да ви изреждам, за да не пропусна несъзнателно някоя от вас и с това да я обидя. Браво!Чудесни сте!  smile3525

        Тези мекички са за закуска
       
       


       

        Супичка от коприва и картофи със сирена на МВ за гарнитура на кюфтета на скара


       

         

         и едни кексчета,сладък вариант за 3 мин.в МВ /от другата тема и да допълня,че са на Sladka hapka/

         

         

       

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 09:35 от tutulina

# 323
  • Мнения: 22 867
tutulina, направо бих хапнала копривената супичка в комплект с мекичките. Страхотно изглеждат!  chef  bouquet

А от мен една Рошла с ананас, вчесана и зализана с шоколадово парфе.  Grinning Нали съм по комбинациите, на мен много ми хареса.  Heart Eyes  Гадинките отгоре трябваше да са пчелички, ама не знам на какви буболечки заприличиха. Затова пък дечицата ги харесаха и си ги обираха една по една. Grinning

   

 

# 324
  • Мнения: 679
Здравейте пак!  Grinning

Ето я и моята торта с блатове от вчерашните несполучливи какаови кексчета:

- и парче

Вкусно стана...  Heart Eyes Впрочем, днес като опитах кексчетата... съвсем не бяха лоши, но вчера ми се сториха ужасни. Явно съм търсела друг вкус, но затова пък тортата стана по-вкусна... eat  Grinning

# 325
  • Мнения: 92
имам въпрос : как добавяте рецепти към "любими",  къде е тази опция в сайта ?

# 326
  • Мнения: 11 607
имам въпрос : как добавяте рецепти към любими каде е тази опция в сайта

Ето тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=59.0 - момичетата, които са поискали са направили свои теми със своите любими рецепти. Само авторката на темата може да добява рецепта, другите нямаме право ни на коментар, ни на похвала, ни на забележка........

# 327
  • Мнения: 4 358
момичетата, които са поискали са направили свои теми със своите любими рецепти. Само авторката на темата може да добява рецепта, другите нямаме право ни на коментар, ни на похвала, ни на забележка........
Мен това малко не ми харесва ама......решение на сайта Embarassed Embarassed Embarassed какво да се прави.Бих искала да коментираме, но.....може би един ден newsm78 знам ли Praynig
Я сега да ми кажете Мамето какво чака в сряда. Маме бе да не чакаме бебе newsm78.Или нещо друго се случва радостно при теб Hug.Я да ме светнете, че няма да спя Praynig
Дикси браво за тортата.Казвахме ти да не се кахъриш.Рециклирането му е майката Hug
Лабрекс знаех си аз, че си скрита лимонка коафьорка ама ти не та не Hug.Вчесаната Рошла е прекрасна Hug
Крисче и аз така с Гвинионите Sick.Въпрос на вкъс е това.На толкова момичета им харесаха и аз се засилих, ама....накрая при мен приключиха живота си в кофата Sad.Колко тъжно.Даже не се сетих и как да ги рецикрилам Rolling Eyes
Щом са се изяли рокчетата поне не се се трепала напразно.Аз най мразя на изхвърлям Embarassed

# 328
  • Мнения: 9 776
От днес:

Гювеч / в гювеча Laughing/


Овесени бисквитки


dixi, много ми хареса комбинацията със стафиди, ябълка и канела, благодаря за рецептата  bouquet!
Нелка, ако може по-точни мерки и за твоята Simple Smile.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 21:22 от polin_a

# 329
  • Мнения: 679
polin_a, много вкусен гювеч си сготвила. И много хубави снимки!   bouquet
Радвам се, че бисквитките са ти харесали!  Grinning

Много хубави неща сте сготвили всички! Аз се огледах в пирожките на мамето... eat Как ми се хапва нещо такова... Мислех следобяд да врътна една пица или пак да направя солените тарталети от онзи ден, но още се чудя кое от двете.

Иначе за вечеря нещо с кайма ще е. Купих си онзи ден от Билла кори за лазаня и така ми се ще да си хапна, но моят мъж ми заяви, че не му се яло такова... Та сигурно за довечера ще правя мусака... Дано да стигнем до някакъв консенсус иначе пак ще трябва да готвя по 10 манджи...  hahaha Какво да правя, толкова съм сладокусна...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт