Поредната бомба-противозачатачни!!!

  • 5 292
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пила съм противозачатъчни, но не като контрацептив, а по други причини. Не бих ги ползвала за контрацепция, не бих ги препоръчала и на дъщеря си.
На мен ми изписват и по други причини, но вече и с лечебна цел отказвам да ги пия.
И дъщерите ми няма да пият.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбира се, че директно се набъркват в хормоните! Нали затова са хормонални препарати, защото съдържат хормони. Какво какво съдържат, захар ли? Ако си спомням добре съдържат комбинация от естроген и прогестерон. На прогестерона нивата му се покачват през втората половина на цикъла и след неговия рязък спад и спада на всички хормони започва кървенето. Затова и един-два дни след приема на последното хапче започва кръвотечението. Мога и графиката на прогестерона да нарисувам. Всеки външен прием на хормони променя баланса на естествените такива в организма. Затова и не се препоръчват разни хапчета за отлагане на цикъла за щяло и нещяло или само защото девойката иска на морето да не е в мензис.

# 62
  • Мнения: 2 563
Всеки външен прием на хормони променя баланса на естествените такива в организма.

И? Какво следва от това?

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки външен прием на хормони променя баланса на естествените такива в организма.

И? Какво следва от това?
Виж първият пост на Кака Сийка на 2-ра страница.

# 64
  • Мнения: 2 563
Всеки външен прием на хормони променя баланса на естествените такива в организма.

И? Какво следва от това?
Виж първият пост на Кака Сийка на 2-ра страница.

Няма отговор на въпроса ми там.

# 65
  • Мнения: 2 448
Предполагам с лечебна цел, че ако е нарушен нормалния естествен хормонален баланс, няма начин да се избегне употребата на хормони за нормализиране на състоянието.  Rolling Eyes

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма отговор на въпроса ми там.
Ако искаш подробни разяснения, трябва да попиташ някой ендокринолог или да прочетеш в учебник, защото тук едва ли има такива тесни специалисти. За мен е достатъчно да знам, че противозачатъчните хапчета увреждат кръвоносните съдове и от това следват различни здравословни проблеми. Повече от това не ме интересува.

# 67
  • Мнения: 2 563
Предполагам с лечебна цел, че ако е нарушен нормалния естествен хормонален баланс, няма начин да се избегне употребата на хормони за нормализиране на състоянието.  Rolling Eyes

Успокоителното в темата е, че при толкова много българки, които пушат, бабините деветини за хормоналните методи все пак ги пазят да не се гътнат от инсулт. Тревожното е, че жените явно предпочитат бабините деветини вместо да седнат и да се образоват.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 074
Може да водят до инсулт, но намаляват риска от рак. На нас остава решението от какво искаме да умрем Mr. Green.
Да, да, намаляват риска от рак.
А защо тогава при рак на гърдата се изследват прогестерона и естрогена ?
И се препоръчва хормонална терапия?

# 69
  • Мнения: 2 563
Няма отговор на въпроса ми там.
Ако искаш подробни разяснения, трябва да попиташ някой ендокринолог или да прочетеш в учебник, защото тук едва ли има такива тесни специалисти. За мен е достатъчно да знам, че противозачатъчните хапчета увреждат кръвоносните съдове и от това следват различни здравословни проблеми. Повече от това не ме интересува.

Точно разговорите ми с ендокринолог ме карат да се ядосвам като чуя жени да ми обясняват колко са лоши противозачатъчните без да са прочели и един ред по въпроса, без дори и да са наясно колко части има менструалният цикъл. Всяко лекарство има рискове и приемът на противозачатъчни не носи един и същи риск при всички, както си личи от листовката на Кака Сийка. Всеки сам си преценява, но нека това да е информирано решение, а не на основа "съседката каза".

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Факт е, че противозачатъчните увреждат мозъка. И то на всички. А това не е малко.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 623
Не знам да се радвам или не, но никога през живота си,
не съм пила такова нещо. Един единствен път си позволих,
за изпия един Постинор, защото не бях сигурна и реших
да не рискувам.
Това обаче не ми пречи да забравям да си пия дори Гинкото  Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма отговор на въпроса ми там.
Ако искаш подробни разяснения, трябва да попиташ някой ендокринолог или да прочетеш в учебник, защото тук едва ли има такива тесни специалисти. За мен е достатъчно да знам, че противозачатъчните хапчета увреждат кръвоносните съдове и от това следват различни здравословни проблеми. Повече от това не ме интересува.

Точно разговорите ми с ендокринолог ме карат да се ядосвам като чуя жени да ми обясняват колко са лоши противозачатъчните без да са прочели и един ред по въпроса, без дори и да са наясно колко части има менструалният цикъл. Всяко лекарство има рискове и приемът на противозачатъчни не носи един и същи риск при всички, както си личи от листовката на Кака Сийка. Всеки сам си преценява, но нека това да е информирано решение, а не на основа "съседката каза".

И какво ти разказа този ендокринолог за противозачатъчните? Това, че всяко лекарство има рискове при различните хора го зная. Ако ти е дал някаква по-тясна информация, която не е достояние на широката публика можеш да я споделиш с нас. Ще ти бъдем много благодарни.
Това, което зная от собствен опит е, че тези, които се наложи да пия свършиха работата, за която ми бяха предписани, но страничният ефект беше, че повлияха на теглото ми. И лекарят, който ми ги предписа ги спря в момента, в който търсеният ефект беше постигнат и толкова. Преди много години изчетох доста неща за цикъла и противозачатъчните и стигнах до извода, че тази хапчета не са нещо, което бих желала да пия постоянно. Ако организмът ми функционира нормално откъм производството на тези хормони не виждам никаква основателна причина да влияя външно върху тази система, освен ако не е безкрайно наложително и с терапевтичен ефект.

# 73
  • Мнения: 5 622
освен ако не е безкрайно наложително и с терапевтичен ефект.

Едно лечение винаги е подчинено на максимата, че трябва ползите да са по-големи от вредите.

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз ходих на изследвания в Св. Наум (там са най-добрите невролози в България). Междувременно лекувах хормонален дисбаланс с противозачатъчни (изиписани от гинеколог след изследвания). В тази болница ме светнаха каква вреда нанасят на мозъка. И на мен ми установиха ми увреждания, за които хормоните със сигурност са подпомогнали. Казаха ми, че има по-щадящи за здравето начини за лечение на дисбаланс, операция например.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт