Поредната бомба-противозачатачни!!!

  • 5 279
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 713
Факт е, че противозачатъчните увреждат мозъка. И то на всички. А това не е малко.

Е, не! Каква вреда точно нанасят? Моят не е увреден.... Whistling Thinking

# 76
  • Мнения: 2 563
Казаха ми, че има по-щадящи за здравето начини за лечение на дисбаланс, операция например.

Хъ, това е нелепо откъдето и да го погледнеш. Как може лекар да прави такива грандиозни обобщения, не ми е ясно.  Rolling Eyes

А какво са ми казали моите лекари - че решението да се пият противозачатъчни е много строго индивидуално и си зависи какви са ти целите. Ако ги пиеш през целия си фертилен живот, може да се говори за дълготрайни вредни ефекти. Пет години на таблетки са безвредни, ако нямаш изброените състояния и се грижиш за себе си.

Между другото, свекърва ми е невролог и пие противозачатъчни, ей сега ще я питам.

Питах: пила ги е 20 години и никога не е чувала за подобни ефекти.

# 77
  • Мнения: 2 386
И аз пия противозачатъчни по медицински причини, а не като антибебе средство и не ми е приятно да ме изкарват едва ли не малоумна за това, че го правя. Образована съм достатъчно по темата, но докато ползите са повече от вредите - дума не давам да се обели.

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Казаха ми, че има по-щадящи за здравето начини за лечение на дисбаланс, операция например.

Хъ, това е нелепо откъдето и да го погледнеш. Как може лекар да прави такива грандиозни обобщения, не ми е ясно.  Rolling Eyes
Това не са грандиозни обобщения, а лична препоръка. Дали е нелепо- съмнявам се като имам предвид кой го казва. Между другото наистина ми направиха лека операция и се надявам да има ефект и да не се налагат повече.

# 79
  • Мнения: 114
Никога не съм приемала противозачатъчни и не смятам да го правя. Имам приятелка обаче, която приема от 2-3 год. и същевременно пуши по 1-2 кутии цигари на ден, също така и си пийва. Не мисля, че е запозната с вредата от тази комбинация.

# 80
  • Мнения: 2 448
Не мисля, че е запозната с вредата от тази комбинация.

Не бъди сигурна. По тази логика, тя едва ли е запозната с вредата от цигарите дето ги пуши.  Laughing

# 81
  • Мнения: 931
Това не е новина. Доста опасна е и комбинацията - противозачатъчни и цигари.

Моя приятелка образува тромб точно по тази причина. Наистина е опасна комбинация.

# 82
  • Мнения: 632
Чувам все едно и също: не пий хапчета вредни са, и какво преди да ги почна получих тромб, махнаха ми единия яйчник и бучка на гърдата всичко това преди да стана на 20 години.
От тогава пия гореписочените по 3 месеца в годината и нямам проблем с единият си яйчник. Ето ви ползи.....все още имам женски органи, друго засега не ме интересува.....

# 83
  • Мнения: 593
Това не е новина. Доста опасна е и комбинацията - противозачатъчни и цигари.

Моя приятелка образува тромб точно по тази причина. Наистина е опасна комбинация.

Ох....  Embarassed
Спирам хапчетата!  smile3516

# 84
  • Мнения: 22 444
Реално погледнато всеки един лекарствен препарат води до изменения в организма, може да доведе и до усложнения.
Днес сме се захванали с противозачатъчните, утре ще е аналгина, после някой антибиотик....

РЕНИ, ако думите ти, за това какви сериозни вреди нанасяха противозачатъчните на мозъка са верни....ами аз след 10г. употреба трябва да съм станала олигофрен.
Честно казано нито се чувствам зле, нито оглупяла, нито имам някакви други проблеми.
Ако не ги пия, проблемите ми ще станат много по-големи и сериозни.

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не агитирам никого да спира противозачатъчните след като са изписани от лекар. Само споделям на мен какво ми казаха. Моят избор е да не пия. Резултатът от продължителното им приемане едва ли някой може да го предвиди.
Между другото аналгина също е много вреден. Него го пия защото нямам избор... А за антибиотиците има актуална тема в Здравния подфорум.

# 86
  • Мнения: 632
Понякога нямаш право на избор, или ако избереш друго то ще е безотговорно.
Аз примерно не мога да рискувам да получа нови кисти на яйчника(единствения)

# 87
  • София
  • Мнения: 13 206
Това не е новина. Доста опасна е и комбинацията - противозачатъчни и цигари.

Моя приятелка образува тромб точно по тази причина. Наистина е опасна комбинация.

Ох....  Embarassed
Спирам хапчетата!  smile3516
Верно ли! А цигарките...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз пушех и пиех хаповете. Спрях хаповете  Mr. Green Надявам се скоро и цигарките. При това бях с ясното съзнание, че може да стане голяма беля  Confused Confused Confused

Общи условия

Активация на акаунт