Машина за сладолед

  • 43 783
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз си купих такава машинка, но от Джъмбо. Въпроса ми към вас е контейнерчето винаги ли трябва да стои по 12 часа във фризера? Ако го оставя да си стои там седмица, дали ще се пръсне? newsm78 Питам, защото като се знам каква съм блейка, или ще го сложа там и забравя, или пък като ми се яде сладолед няма да ми се чака 12 часа.

# 106
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо няма да му стане. Аз моето лятото постоянно го държа във фризера, защото не знам кога ще ми скимне да си направя сладолед и да е готово за употреба спрямо тези ми настроения.

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 20:16 от Джемма

# 107
  • София
  • Мнения: 208
Машини за сладоледима и в Джъмбо, но нямам идея дали са добри, не им разбрам, просто видях че има. Опитвам се да навия мъжо, да си вземем, ама не иска и тва е.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мойта е от Джъмбо и довечера за първи път ще я пробвам. После ще пиша какво е станало.

# 109
  • София
  • Мнения: 208
Супер! Похвали се после, може и снимка на сладоледа, че да зарибя мъжо Grinning

# 110
  • Мнения: 1 674
И аз си купих такава машинка, но от Джъмбо. Въпроса ми към вас е контейнерчето винаги ли трябва да стои по 12 часа във фризера? Ако го оставя да си стои там седмица, дали ще се пръсне? newsm78 Питам, защото като се знам каква съм блейка, или ще го сложа там и забравя, или пък като ми се яде сладолед нтейнеракоояма да ми се чака 12 часа.

Преди употреба контейнерът трябва винаги да се охлажда, както е описано във вашето упътване. При мен е 20ч.

Ако не се употребява дълго време машината, а контейнерът е във фризера,  е опасно. В моето упътване пише да не се държи повече от седмица, ако в това време не се ползва.

# 111
  • Мнения: 594
Момичета, колко струва машината в Джъмбо? Много съм тъжна ...На моята TCM машинка и е ръждясал контейнера и май няма начин да се оправи и се оглеждам за нещо на поносима цена.  Tired

# 112
  • Мнения: 0
днес ходих в кауфланда но не я видях  newsm78,къде трябва да са изложени

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, колко струва машината в Джъмбо? Много съм тъжна ...На моята TCM машинка и е ръждясал контейнера и май няма начин да се оправи и се оглеждам за нещо на поносима цена.  Tired

Не съм много сигурна, защото нямам навика да помня цени, но беше между 35-39 лева.

# 114
  • Мнения: 594
*Pukanka*, благодаря!  Hug

# 115
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И каква точно е опасността за контейнера? Защото аз моя го държа от години по цяло лято във фризера.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 259
ехее, 'събудили' сте миналогодишната лятно-сладоледена тема. Simple Smile Simple Smile  chef

Нищо няма да му стане. Аз моето лятото постоянно го държа във фризера, защото не знам кога ще ми скимне да си направя сладолед и да е готово за употреба спрямо тези ми настроения.
и аз така. Wink

моята е тсм-ска, дали не беше и 25лв. newsm78

# 117
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И моята е ТСМ-ска също. освен да са им по-издържливи контейнерите, не знам, но нищо му няма постоянно във фризера. Peace

# 118
  • Мнения: 1 674
Моята е от Кауфланд - 30лв.
След дълго колебание я задържах, защото прочетох, че явно машинките с този принцип на действие правят по-мек сладолед. А с ледогенератор ми идват доста голямо капиталовложение, което не мисля, че ще използвам достатъчно.

Относно контейнерът - в упътването на моята пише, че не трябва да стои в хладилника повече от седмица, ако в този период не се използва - тоест не се вади от хладилника за да работи.
Не пише  по каква причина не бива това да се прави.

С настоящата машинка  правя вече няколко вида сладолед и след престой за половин час във фризера, резултатът е доста добър. Дори днес хапнахме бананов. Утре е ред на ягодов. Heart Eyes
Ако не забравя, ще направя снимки и ще постна в темата.

# 119
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Така е, по принцип е по-мек сладоледа с тези машинки, но то си и пише,че трябва да се дозамразява в камера. всичко, което машинката прави е да ви спести ръчното разбъркване, за да не се получат големи кристали и буци лед. След това може да се дозамразява ид а се държи във фризер сладоледа (ако случааайно остане нещо hahaha)

Общи условия

Активация на акаунт