Как да проверя дали ми е внесен болничния лист?

  • 50 991
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 534
Здравейте, имам запитване относно болничните за бременност
В началото на 4 месец съм и искам да си взема продължителен болничен, ако е възможно до термина ми който е края на ноември. До колкото разбрах ми се полагат 180 дни без задължителния 45 дни преди термина, но ме притеснява ако ползвам болничен до края на бремеността ще се намали ли майчинството ми после ?
И наблюдаващата ми лекарка може ли да ми издаде този болничен до края или трябва на няколко пъти да ходя да го продължавам?
Нямам здравословен проблем, просто работата ми е изключително натоварена и започва да ми тежи та затова ако може да ми отговорите?

# 46
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
до колкото знам, или поне така ми беше казал доктора на мен те могат да издават болничен за 7 дни мах, а по-дълъг се издавал от комисия, тово помня, а майчинството се изплаща въз основа на заплатата на която те осигурявят -90%, но всъщност незнам как ги изчисляват, защото винаги изплащат по-малко. Смятат ставката(незнам как се изчислява) х бр.работни дни в месеца, така че болничните не би трябвало да повлияят на майчинството

# 47
  • Мнения: 534
megy_sn мерси за инфото   bouquet

ще си питам направо в НОИ дано да ми обърнат внимание

# 48
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
megy_sn мерси за инфото   bouquet

ще си питам направо в НОИ дано да ми обърнат внимание
значи звъниш в НОИ на 803715, 803764 или 803768 обаче трябва да си доста настоятелна, че свързването е много трудно, обясняваш им с подробности как стоят нищата и ако не ти отговорят задоволително им пускаш е-мейл с проблема, ако до 2-3 дни не получиш отговор, пак им го изпрати същия, като им кажеш че вече си писала, но не си получила отговор и най-настоятелно ги молиш да ти отговорят,щото те се правят на много работни и не отговарят веднага, пък аз вече няколко пъти съм имала проблеми с майчинството и ходя директно на 5-я етаж в една огромна стая има сигурно 50 човека и все някой от тях трябва да отговаря на телефоните и ел.пощата, така че си мисля че са доста мързеливи и ако не настояваш да получиш отговор, просто си оставаш с чакането - аз 5 месеца не получих пари заради счетоводна грешка и като почнах да им звъня редовно и да им пращам е-мейли парите ми се изплатиха.Та искам да ти пожелая успех и лека и безпроблемна бременност!

# 49
  • Мнения: 128
Момичета къде по точно се прави справка в страницата на НОИ за болничните листа

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета къде по точно се прави справка в страницата на НОИ за болничните листа

справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

# 51
  • Мнения: 49
здравейте мами.аз съм от Пловдив.тел. на който можете да проверите дали вие внесен болничния лист е 032 608 646 това е за болнични и обещетения. Трябва да бъдете настоятелни. Казвате си Е.Г.Н.то и ще получите информация.споделям всичкото това защото в момента се занимавам с това.болничните се изплащат с един месец назад.От начало и аз имах проблем с изплащането.бавиха ми много парите. Обвинявах  НОЙ за това.После ми дадоха този тел. и като звъня  се оказа че болничните не ми се подават на време от работодателя.След хиляди кавги и разправии нещата влезнаха в крак. оверявам ви че преди наистина от НОЙ са бавили парите но от средата на 2009 год са .нормални. болнични се изплащат вторни и четвъртък.Така че успех.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
petia_7101 ,с пик всичко това се следи на страницата на НОИ-без звънене,настояване и разправяне с често некомпетентни служители

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Elfita  не се отварят тези адреси ,които си ги представила  ..( https://socialsecurity.nssi.bg ,както и другите..) Не мога да си проверя никаде данните за болничният лист.. Sad

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
отварят се

изписва ти-невалиден сергификат,а ти натискаш Продължете към тази уеб страница (не се препоръчва).

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 949
отварят се

изписва ти-невалиден сергификат,а ти натискаш Продължете към тази уеб страница (не се препоръчва).
Благодаря ти ,Elfita!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт