Как решихте проблема с приспиването след отбиване?

  • 4 929
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
*blue благодаря, че си пуснала тази темичка. Надявам се да излезнат още предложения за това как да приспиваме цокащите ни бебета.

Моят бебчо се буди по няколко пъти през ношта и ако не го накърмя, а се опитам да го залъжа с малко водичка или чай, настава страхотна олелия. Преди няколко дни говорих с една педиатърка, която ме посъветва следното: когато се събуди през нощта, не аз да отивам да го успокоявам, а това да го направи мъжа ми. Той е свикнал с идеята, че мама ще му даде да цока и съответно очаква от нея единствено това да го успокои и приспи. Вече трета поредна вечер следваме тази схема. Първата вече беше ужасно, рев, рев и накрая се наложи аз да го успокоя, но без да го кърмя. Отне ни общо около час и половина. Втората вечер аз въобще не помръдвах, за да не ме усети, защото тогава се разваля всичко, баща му го гушна и го приспа за около 35 мин без много рев. Снощи се справиха много по-бързо.

Та по този начин се опитвам да го откажа от нощните кърмения и будения, защото това неспане откакто се е родил, направо ме съсипва вече. Надявам се, че като свикне с идеята, че през нощта не се яде, да няма за какво да се буди.

Така постепенно смятам да намалявам кърменията и постепенно да се отбие.


# 31
  • Мнения: 384
И аз вече не давам за приспиване на обед,но като се събуди от сън веднага ми се впива. И незнам какво да измисля,с какво да го залъжа.Злояд е и с храна не става.А и покрай грижите за каката правя компромиси и му давам,че е по-лесно така.
При мен като отбих дъщеря ми тя замени нощните кърмения със сок и две годии искаше да пие сок нощем.Будеше се за сок на всеки кръгъл час едва ли не.Все едно кърменето продължаваше.От тоя сок й се съсипаха зъбите,макар че разреждах с вода.Едва я ''отбих'' после от сока.Наистина си намират заместител,чудя се какъв ще е при синчето.  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 531
zuki права се оказа! Днес наобит отидох у майка ми. Първите 30 мин. беше ок, но щом взех да я приспивам- взе да ми смуче блузата, да пищи истерично... накрая майка ми я изведе и приспа навън. Не посмях да си я взема, тая вечер е плакала много за мама.  Confused На мен вече ми спря пълненето на гърдите, утре ще си я взема, пък татито ще я приспива .
Ianamama  и аз съм имала същите проблеси с големите с отбиванот от сока! А за зъбите- гледай да е без захар !

# 33
  • Мнения: 65
И ние заспиваме само на цица и през нощта се буди през час. Бебето спи с мен през нощта на спалнята, която е малка и по този повод таткото е в хола. Нито един от вашите варианти не виждам как ще се получи при нас. Една колежка я намразих откакто ми каза, че първата измама в живота била бибата, а аз взех, че и повярвах. Бебето е на 9 м. и още не знае какво да я прави. А до 3-ти м. не можеше и в количката да заспива и му я давах с мед. Две кила и половина са отишли по този повод. Няма да се очудя, ако поникнат черни зъби. Преди месец предупредихме комшиите да се подготвят за безсънни нощи, да си закупят тапи за уши и т.н. Това, щото съм културна и щото д-р Спок съветва. И разправя той, че първата нощ щяло около час да реве. Глупости! Издържах на страшния рев час и половина в тоалетната (всички помещения са заети от др. членове на сем.) и го накърмих. Следващия ден по-малко време щяло да реве. Тоя човек явно няма практика! ТРИ часа (от 1 до 4) нон стоп. Аз отново в кенефа. За да не се изкуша да го накърмя изпуших няколко цигари, лакирах си ноктите (за първи път откакто се е родил намерих време), та да воня на ацетон, изцедих 1 водна чаша кърма и с поредната цигара си я изпих, щото вече откачих. И се светнах, че и аз трябва да спя, щото през деня пак съм аз дежурна и го накърмих. Та, не заспа сам. На ръце още повече се изнервя, а и е 10 кг. Вода не пие. Бабите са много стари и болни. Баща му е глух с едното ухо и спи на здравото-не мога да го оставя с него в спалнята сам, а и работата му е такава, че по цял ден шофира и ме е страх от недоспиване, пък и е на възраст. А толкова съм изтощена! Чак се изцепих наскоро, че си пожелавам да ме приемат в болница, че да го отбия така. Изобщо ... мен ме чака. И тъкмо пак се амбицирах и пипнахме коклюш и лежахме в Инфекциозна. Сега щял да кашля още близо 3 м. Ужас! Не трябва да го оставяме да реве и ще стане един разглезен... Само да промрънка и се закашля и прави пристъп. Сега на морето след 20 ч. всички ще са на кръчма, а ние ще се гушкаме заради "мила цица". Как не разбрах като бременна, че такава беля ще си навлека с кърменето! Хич нямаше да се захващам. Само от финансова гледна точка си заслужава.   

Успех на захваналите се, а на мен - след няколко месеца!

# 34
  • Мнения: 2 531
1-Бебето е на 9 м. и още не знае какво да я прави.
2-А до 3-ти м. не можеше и в количката да заспива и му я давах с мед. Две кила и половина са отишли по този повод. Няма да се очудя, ако поникнат черни зъби.
3- Как не разбрах като бременна, че такава беля ще си навлека с кърменето! Хич нямаше да се захващам. Само от финансова гледна точка си заслужава.  

1- Бибата служи за задоволяване на сукателния рефлекс. Не всички бебета имат нужда от нея! Сина ми не е ползват , каката - много , без нея бяхме загубени, бебата я ползва 3-4 м. с настояване от моя страна и щом започна сама да се обслужва си я махаше.Намеми и удобен заместите- цицата на мама!
2- Това с меда - сериозно ли??!! Не ти ли каза педи че отдавна не се дава мед на бебетата поне до 1 г! За зъбите не се притеснявай, ако е било преди да поникна- въглехидратите могат да навредят само на пробилите .
3- И това ли сериозно го мислиш??!!! Намам коментар .........

# 35
  • София
  • Мнения: 389
Gitsa, твоят пост звучи направо страшно. Явно много си се отчаяла, за да напишеш всичките тези неща... Мисля, че самата ти много си се изнервила и това може да влияе и на детенцето ти и в резултат да си търси още повече цицата. Пожелавам ти нещата скоро да се подредят, както ги искаш.
Но не съжалявай, че си кърмила бебето, няма да ти изброявам всички плюсове на това, със сигурност и сама ги знаеш. Колкото и трудно да ми е отбиването, ако имам второ (дай боже) пак ще го кърмя, но просто ще внимавам от самото начало да не го свиквам да заспива на гърда.

Вени, не е много обнадеждаващ това, което казваш... А тя като си иска, не пробва ли да и дадеш намазана с нещо горчиво...може би така ще види, че не е вкусно вече...
На мен подобен експеримент ми предстои след седмица, ще видим как ще се справим.

# 36
  • Мнения: 2 011
Ох,Gitsa ,стана ми мъчно от поста ти,звучиш отчаяно,явно си преуморена,но недей да виниш кърменето за това.Освен многото ползи от него,предполагам то ти е осигурило и бързо приспиване,по-леко никнене на зъби,спестено време от стерилизиране,правене на АМ и т.н. за тези 9 месеца.Явно бебчето ти не е готово още за отбиване,отложи с някой месец.И си намери помощ в отглеждането.Успех.  Peace

За бабите-и аз не го приех като вариант.Мисля,че когато детето е по-голямо(над 1г.примерно),помни повече и знае,че дори и да го отделят от мама за х-дни,като се върне тя,ще има пак мляко и няма как да го залъжеш.А и стресът е двоен-хем мама я няма,хем любимото цокане.Аз държах да си я отбия сама,без помощ.Но ако при вас варианта с бабите работи-действайте.

За сока - като реших да отбивам,си казах-никакъв заместител,защото не ми се става с години после за сок,вода,мляко и т.н.Като проумее,че няма да получи нищо,като се събуди нощем,ще си заспи пак.Сестра ми до 3год. възраст на сина си спеше с шише от 1.5л вода до нея да допълва на малкия шишето през нощта,защото той нощем се наливаше с по 2л вода,съответно и памперса по 2 пъти на нощ сменяше  ooooh! 

Ние сега се приспиваме по около 30 мин., което ме устройва  bowuu  Спи по цяла нощ човечето,а аз се кокоря в тъмното,още не съм отвикнала от будуването  Laughing

# 37
  • Мнения: 2 401
Gitsa, пролема не е в кърменето, с каквото и да е хранено детето на тази възраст има нужда най-вече от близостта на майката, а и не вярвам, че дете по-малко от годинка може да се разглези.

# 38
  • Мнения: 2 531
Момичета днес си взех бебата и си я приспах  Hug Първо гледах да се умориме, играхме и т.н.. но като дойде време да ляга и я гушнах стана страшничко, взе да пиши истерично и да се вре н пазвата ми. Оставих я в леглото и , тя съответно ревеше... 10-15 мин . Влезнах при нея, и я гушнах вече мноогоо уморена и като се успокои че не е сама и взе да се унася и да мляска насън и на отваря уста като рибка, галих я и заспа  Hug Татито пое ангажимента да спи с нея през ноща... да видим как ще стане  Praynig 

# 39
  • вкъщи
  • Мнения: 704
с шише кисело мляко   до него

# 40
  • Мнения: 5 539
Ще следя темата, и нас това ни чака.  Rolling Eyes Знам, че ще бъде ужасно трудно с моя вагабонтин, а мъжът ми вече неколкократно подхвърля идеята да заведе кърмачето при майка му за една седмица и да го върне некърмаче.
Къса ми се сърцето.

# 41
  • Мнения: 3 929
zuki права се оказа! Днес наобит отидох у майка ми. Първите 30 мин. беше ок, но щом взех да я приспивам- взе да ми смуче блузата, да пищи истерично... накрая майка ми я изведе и приспа навън. Не посмях да си я взема, тая вечер е плакала много за мама.  Confused На мен вече ми спря пълненето на гърдите, утре ще си я взема, пък татито ще я приспива .
Пробвай да си намажеш гърдите с Даум екзол. Много горчи и езикът изтръпва от него. Ползва се предимно за отказване на децата да си гризат ноктите, но напоследък много се използва и за отбиване. Като близне беба, сигурно ще се откаже да повтори. Дори да повтори, ще разбере, че вече не е вкусно.
Моят син беше на 2,7 год., когато го отбих, като си намазах гърдите с него. но той беше достатъчно голям, за да го предупредя, че циците горчат вече, а не да го стресирам рязко с горчивия вкус. Пробва се един - два пъти още и повече не посмя. За да си сигурна, че си го отбила, трябва да заспива с тебе, но без да си иска гърда.

# 42
  • Мнения: 2 531
Момичета , успяхме, но беба все още се присеща като я гушна! Но ну у толкова настойчива! Изобщо не се е налагало да се мажа!

# 43
  • Мнения: 212
И аз се записвам, живо ме интересува как ще стане тази работа с приспиването ....

 ooooh!

# 44
  • Мнения: 30
Като усетих, че съм преди всичко залъгалка за приспиване и успокояване, реших да я отбия (11 м.). Бяхме останали само на нощни кърмения и спане предимно в леглото на мама и тати... Та заминах за 3 дни и я оставих при баба и като се върнах нямах никакви проблеми. Пиеше си доволна млякото от шишето, пускаше си музикалната кутия и си заспиваше сама в нейното легло, при това в отделна стая.

Общи условия

Активация на акаунт