Изпъкнал пъп

  • 23 535
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Нормално ли е да изпъкне пъпа по време на бременност? Аз съм в 22 седмица и забелязах,че пъпа ми е изпъкнал от горната страна,нещо като отлепен изглежда, като пъпна херния... Първата бременност не ми се е случвало, и сега се чудя, а дали е обратимо, и дали не трябва да слагам лепенка или нещо подобно,докато е време? Ще съм благодарна на мамите,които могат да ми дадат адекватен съвет как би трябвало да се постъпи.

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако те притеснява много, по-добре се консултирай с лекар.  Peace

# 2
  • Мнения: 4 111
Моят беше изпъкнал, но се оправи след като родих, не знам твоя колко е изпъкнал, щом досега си имала и друга бременност и не е ставало така значи не е обикновено изпъкване  Thinking наистина попитай лекаря си.

# 3
  • София
  • Мнения: 30 147
моят беше изпъкнал, веднага след раждането "хлътна". Не се притеснявай!

# 4
  • Мнения: 626
Напълно нормално е не се притеснявай .Моя не е изпъкнал целия, а само горната част- много е смешен .  Зависи и от килограмите , ако си била напълняла повече предишния път , а сега не много , може за това сега да е по-различен .

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Напълно нормално е пъпа да изпъкне,след раждане се прибира!Леко раждане!

# 6
  • Мнения: 9 814
И вес пак, ако пъпът е много изпъкнал и/или те боли питай гинеколога си.

# 7
  • София
  • Мнения: 67
На мен пъпът ми изпъкна още от 4-тия месец. Виждала съм много бременни момичета така и не ми се струва странно.

# 8
  • Мнения: 445
Нормално е. Аз съм пред термин и няма да ти казвам как изглежда моя. На всичкото отгоре е синьо-черен и цялата област около него е болезнена на допир.
И при първата ми бременност беше така и се прибра до предишните си размери, оцветяването също изчезна.

# 9
  • Мнения: 33
Смятам,че изпъкването на пъпа е нормално.Просто корема ти расте и кожата ти се опъва,за това изпъква така.
Ако искаш да си по сигурна най-добре говари с лекаря си.

# 10
  • Мнения: 2 110
И аз бях като бременна с изпъкнал пъп и смятам ,че няма нищо притеснително. Ако се притесняваш попитай лекарката си за успокоение.

# 11
  • Мнения: 4 292
Нормално е. И аз бях така, при това и през двете бременности, но след раждането се прибира. Е, не веднага, разбира се. След месец, два.

# 12
  • Мнения: 793
И моя пъп е изпъкнал,имам чувството че колкото повече ми расте корема толкова повече изпъква Joy

# 13
  • Мнения: 3 372
И моя почва да изпъква, а беше навътре, явно е нормално

# 14
  • София
  • Мнения: 44 140
нормално е, на мен ми се размина за радост....лично на мен ми е грозно.... Confused

# 15
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Може и да не е нормално. Може да е от бремеността, но може и да е пъпна херния. Само лекар може да установи. И аз се надявах след раждането пъпът да ми се прибере, но уви - оказа се точно пъпна херния.

# 16
  • Мнения: 2 334
И моя пъп беше изпъкнал по време на бременността.Не виждам нищо притеснително.Аз лично си мажех повече с олио пъпа  защото много ме сърбеше  Laughing

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз пък, да си кажа, май не съм виждала бременна, която да не е с изпъкнал пъп.
Толкова, че чак си мислех, че нещо не ми е наред, тъй като моя не изпъкна въобще. Rolling Eyes
За което много се радвам, де. Wink

# 18
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз тайно се надявах моя да не изпъкне,но не би. Mr. Green Коремът ми стана огромен,та просто нямаше начин.
Беше ми неприятно,но вече забравих.

# 19
  • Мнения: 4 335
И моят беше изпькнал леко от едната страна,веднага след раждането си стана по старо му.

# 20
  • Кърджали
  • Мнения: 10 291
И моят е изпъкнал... Нито ми се вижда ненормално, нито грозно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз пък горещо ти препоръчвам да те види доктор.

Именно по време на бременността си направих пъпна херния, пъпа много рязко изкочи и малко по малко започна да се зачервява.

Един от начините да задържиш положението е със стотинка, залепена с лепенка плътно върху пъпа. Това е бабешкия вариант. Иначе има и специални лепенки на Scholl.

След като родиш, ако не се оправиш от само себе си се прави лека манипулация от хирург за корекция на пъпа, нищо страшно. Мен ме посъветваха първо да си родя и второто и тогава да ме режат и ги послушах  Wink Сега обаче още от началото ходя с лепенки, за да не се влоши положението.

# 22
  • Мнения: 2 960
Нито първият ,нито вторият път  пъпчето ми не е изпъквало-но пък коремът ми и двата пъти беше малък.
Иначе в никакъв случай не ми се вижда да е неприятна гледката бременна с изпъкнало пъпче-напротив-сладко е!!!

# 23
  • Мнения: 1 464
Моят започна от две седмици да изпъква  Embarassed А успоредно с него изпъква и обичката ми,та гледката на нещо щръкнало по средата на корема ми е малко смешна.

# 24
  • Мнения: 236
Ходех със залепен пъп от 7мия месец до раждането. При мен имаше и болка и по препоръка на лекаря, го лепях. За щастие, после се прибра.

# 25
  • Мнения: 1 107
Аз пък, да си кажа, май не съм виждала бременна, която да не е с изпъкнал пъп.
Толкова, че чак си мислех, че нещо не ми е наред, тъй като моя не изпъкна въобще. Rolling Eyes
За което много се радвам, де. Wink
тъкмо същото щях да напиша- винаги съм мислела, че е естествена част от това да ти порасне корема и пъпа ти да изпъкне Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз имах малък корем и пъпа не ми изпъкна.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моя пъп също не изпъкна, макар че психически се бях подготвила за това

# 28
  • Мнения: 2 374
Моят пъп изпъкна и двата пъти това е съвсем нормално.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И вес пак, ако пъпът е много изпъкнал и/или те боли питай гинеколога си.
Абсолютно

# 30
  • Мнения: 817
Нормално ли е да изпъкне пъпа по време на бременност? Аз съм в 22 седмица и забелязах,че пъпа ми е изпъкнал от горната страна,нещо като отлепен изглежда, като пъпна херния... Първата бременност не ми се е случвало, и сега се чудя, а дали е обратимо, и дали не трябва да слагам лепенка или нещо подобно,докато е време? Ще съм благодарна на мамите,които могат да ми дадат адекватен съвет как би трябвало да се постъпи.

Мисля, че си е съвсем нормално, но не при всеки се получава. Моя пъп също беше щръкнал по време на бременността ии след раждането пак си хлътна. Ако те притеснява нещо винаги можеш да попиташ лекаря си (както направих аз  Mr. Green).

# 31
  • Мнения: 2 013
Аз съм с дълбок пъп,но въпреки това изпъкна.В края на 6м започна да излиза,а последния месец вече стърчеше страшно много. Laughing Не ме е болял никога.
След раждането си хлътна и сега си е пак като преди. Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Нормално е, пише го в книжките.

# 33
  • Мнения: 2 270
Нормално е Peace
Моя този път изпъкна доста по-рано!

# 34
  • Мнения: 210
Моето пъпче беше доста изпъкнало и се шегувах че там му е нослето Laughing
Лека бременост Peace

# 35
  • Мнения: 78
Благодаря на всички за мненията. Аз се притесних, защото изпъкна изведнъж, и то само в горния край. А иначе първата ми бременност протече по съвсем различен начин, и пъпа ми не е изпъквал. Имам дъщеря, а сега чакам син, може и за това да е Simple Smile Все пак ще питам доки.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 185
Моя пъп изпъкна късно, към 30 седмица! Каква е връзката с това, че е момче?!?


Моят започна от две седмици да изпъква  Embarassed А успоредно с него изпъква и обичката ми,та гледката на нещо щръкнало по средата на корема ми е малко смешна.

Аз обичката свалих в 6 месец! Пъпа ми беше все още равен, но тя започна да стърчи!

# 37
  • Мнения: 1 464


Аз обичката свалих в 6 месец! Пъпа ми беше все още равен, но тя започна да стърчи!

Имам приятелка,която махна обицата,дупките се разшириха и сега изглежда много грозно,защото не може да я сложи пак.Така че аз нищо не махам Wink

# 38
  • Мнения: 651
Нормално ли е да изпъкне пъпа по време на бременност? Аз съм в 22 седмица и забелязах,че пъпа ми е изпъкнал от горната страна,нещо като отлепен изглежда, като пъпна херния... Първата бременност не ми се е случвало, и сега се чудя, а дали е обратимо, и дали не трябва да слагам лепенка или нещо подобно,докато е време? Ще съм благодарна на мамите,които могат да ми дадат адекватен съвет как би трябвало да се постъпи.
Е, чакай де ще видиш какво ще стане към 35 г.с.!  #Crazy Нормално е разбира се!

# 39
  • Мнения: 78
Моя пъп изпъкна късно, към 30 седмица! Каква е връзката с това, че е момче?!?
Не знам дали е връзка, но имам подобно предположение, тъй като с първата си бременност нямах изпъкнал пъп, но и корема ми вървеше по-малък, въпреки че качвах повече килца.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 15:03 от AnMary

# 40
  • Мнения: 1 569
Аз съм в 7мия месец и все още не ми е изпъкнал, но мисля, че има вероятност да не ми изпъкне или поне не както на повечето мами, понеже по принцип ми е доста дълбок! Simple Smile Е определено изглежда и го усещам на форма по-различн, но не ми е щръкнал все още. Снощи малакта нещо много се беше разиграла точно на пъпа и за малко останах без пъп хехехех, но като станах и се понамести ми се оправи. Иначе естествено, че си е нормално да изпъкне и после се оправя! Бебчо си бута, нали му е тясно Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 900
Моят изпъкна още в 27-28, незнам какво ще му се случи до края. Crazy

# 42
  • Мнения: 1 354
И моят пъп  беше доста изпъкнл,след като родих се оправи,но ако много те притеснява консултрай се с лекаря си

# 43
  • Мнения: 92
Не се притеснявай, моят пъп също е много изпъкнал и леко се прибира като се изпишкам Wink. После пак си щръква и е така от около 4/5 месец. Казвали са ми че след раждането се оправя. Дори като ходя на консултации на док ме му прави впечатление изпъкналото пъпче, така че споко.

# 44
  • Мнения: 96
И още ще има да изпъква...моят е като бутон ! newsm62

# 45
  • Мнения: 6 274
За три бременности никога не ми е изпъквал пъпът, а с третата бях с огрооомен корем.
Консултирай се с лекар.
  Peace

# 46
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нормално е пъпа да изпъкне и е свързано с повишаване на налягането в коремната кухина по време на бременността. Няма общо с това колко е голям корема.

За протокола - моя не изпъкна, но тръгна към изпъкване. Към края вече беше "наравно" с останалата част от корема ми.

# 47
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Моят си беше нормален до края на 8-ми месец,но като влезнах в 9-ти направо изскочи но сега си е нормален.Не мисля че има място за притеснение при всеки по различно време изпъква при други пък изобщо не изпъква

# 48
  • Мнения: 9 448
Моят пъп изпъкна след 7-я месец.След като родих се оправи.

# 49
  • Мнения: 367
И аз да се отчета, не се безпокой - и при двете ми бременности изпъкна от четвъртия месец. След раждането предния път се прибра постепенно, затова  и аз лично не се притеснявам.  Peace

# 50
  • Мнения: 57
въпреки че имах доста голямо коремче,пъпа не ми е изпъквал  Peace

# 51
  • Мнения: 1 305
След 6-тия месец и моя пъп изпъкна. Като родих си беше вече добре.

# 52
  • България
  • Мнения: 457
И моят изпъкна доста.Но като родих се оправи  Peace

# 53
  • Мнения: 9 973
моят и двата пъти не изпъкна

# 54
  • София
  • Мнения: 2 132
Моят пъп така и не изпъкна, въпреки че бях чувала, че изпъква през бременността и очаквах и с моя така да стане. Не се притеснявай излишно.

Общи условия

Активация на акаунт