Издирва се......

  • 2 391
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Бих помогнала, разбира се ! Дори ми се е случвало да кръстосваме 2 часа парка около ритуалната зала в Хиподрума с близки за да помогнем на един татко да намери дъщеричката си. Слава Богу, намери се детето, видяли го полицаи от 6 РПУ и го докараха, тъй като преди да започнем да го търсим се обадихме в полицията.

# 16
  • Мнения: 4 585
Не се изхвърляйте много из фарума за имотното си състояние.
Ще вземе някой да ви повярва, ще иска откуп.
Аз съм си търсил 4 годишния син на брега
на морето, за пет минути ми се напукаха устните и в пукнатините имаше кръв.

# 17
  • Мнения: 654
хайдут велко  Hug
И на мен ми се наложи да търся едно сладурче.
Бяха при нас на квартира на морето и точно за две минути изчезна.
Толкова се панирах че името си не можех да кажа.
И благодарение на съседите и другите квартиранти я намерихме.Но този един час ми се стори век.

# 18
  • Мнения: 46
джоджо,подкрепям те.Не мисля,че темата цели истерия,лично аз прочетох ценни напътствия.Никой не е застрахован  Tired

# 19
  • Мнения: 822
И аз не смятам, че темата е истерична или назидателна... Съветите, които е написала Джоджо, са не само закачени на стената, но са и част от програмата за обучение още в детската градина в много чужди страни. Наред с това обучават децата и как да реагират при насилие у дома, тоест не разделят заплахата, идваща отвън от тази вътре в семейството...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И на мен ми се струва полезно. Виждала съм изгубено дете, което от паника не можеше името си да каже и обикаляше без дори да вижда къде отива. Пробвала съм номера с криенето с дъщеря ми, за да видя как ще реагира.

# 21
  • Мнения: 1 749
И на мен темата не звучи назидателно,нито пък истерично....А полезно.

# 22
  • Мнения: 1 144
Подкрепям - темата е много полезна. Всички трябва да разговаряме с децата си и да ги предупреждаваме за опасностите, които могат да ги сполетят - това не значи да ги плашим, напротив, много добре си е написано - децата трябва да се възпитават да са смели, да се отбраняват, да са будни и оправни.

И на мен ми се е случвало да губя детето си - само за десет минути, но никога няма да ги забравя - целият ми свят се сгромоляса в миг! Когато най-после изскочи от близкия магазин, където се беше скрил, го стиснах и имах чувството, че никога няма да го пусна! Ревнах истерично и не можах да се спра - той още помни тази сцена. Ужасно, ужасно усещане, по-скоро бих умряла, отколкото да изгубя детето си. Затова не се отнасяйте критично към темата и не я приемайте за назидание, а се вслушайте и помислете къде бихме могли да сбъркаме и на какво да обръщаме повече внимание, как да си възпитаваме децата, за да не станат жертва на насилие. Нека просто направим каквото зависи от нас и ако можем някъде да помогнем - да помогнем, не да си затваряме очите.

# 23
  • Мнения: 654
Всички трябва да разговаряме с децата си и да ги предупреждаваме за опасностите, които могат да ги сполетят - това не значи да ги плашим, напротив, много добре си е написано - децата трябва да се възпитават да са смели, да се отбраняват, да са будни и оправни.

Много точно казано.
Всяка година на 1 юни организирам празник за децата,и този път реших че вместо дежурните пасти и бонбони ,мога да разпечатам съветите , да ги привържа към балони и да ги раздам.
Така повече родители на малки деца ще се запознаят с тях.

# 24
  • Мнения: 9 814
Лошо е, че докато се успокояваме с "това на мене не може да ми се случи", нищо няма да се промени.
Наистина разговорите с децата ни са в основата, после остава само да изказваме съжаление в някоя тема или на нас да ни съчувстват.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Lilqna,извинявай ако по някакъв начин съм те накарала да се чувстваш некомфортно.
...

Може би грешно си ме разбрала, а може и аз нещо да съм недоразбрала. Темата принципно наистина е хубава и полезна, но началото й ме кара да се чувствам виновна за нещо, което не бих могла да направя.
Сигурно има предистория, която аз не зная, но не съм част от онези, които се включват в теми само за да кажат: съчувствам и дано се оправите, затова и не мисля, че обръщението в началния пост е подходящо за целта на темата:
...
И какво - чука ме на дърво,пази боже и дано се намери.
Да пусна темата ме провокираха тези мнения:
Съпричастна съм към Вашата трагедия!
 И се надявам да бъде открито живо и здраво малкото детенце!
Лошо е, че общество ни (а това сме ние) не предприема по - радикални мерки, за да предотврати бъдещи такива!
Защото в крайна сметка, никой от нас не е застрахован от подобна трагедия, нали?!.
И жалко е, че в повечето случаи се опитваме да направим нещо, едва тогава когато сме засегнати лично!
Ядосваме се, гневим се  , дори заплашваме , ридаем срещу неизвестното! И едва тогава проявяваме съпричастност, загриженост, разбиране и съпреживяваме - случилото се (когато вече сме безсилни да направим каквото и да било, освен да чакаме)!
Нещо трябва да се промени, било то начина ни на мислене   ....

Ти сигурна ли си, че всички, които отворим и прочетем тази тема, не сме направили нищо, че се държим настрана и че само, когато ни се случи, тогава действаме?
Няма и не искам да изброявам нещата, които правя по въпроса.
Да, съветите и следващите постове са много ценни, но без началото, което ме обвинява в бездействие.

# 26
  • Мнения: 1 144
Момичета, нека не превръщаме всяка тема в спор и да не търсим под вола теле. Специално по този въпрос съм убедена, че всички ние сме готови да направим каквото можем. Но е факт, че като цяло нямаме законодателство и обществото е доста бездействащо. Примерно в случая с изчезналата Ана Мария - помислих си, че след като майката се е удавила, може би и детето е някъде край реката. Трябваше да се организира обществено издирване, с доброволци и така нататък. Но ние нямаме такава практика. Има и още нещо - AMBER ALERT, това се практикува в САЩ, защо не се въведе и в Бг - когато изчезне дете и се смята, че е в непосредствена опасност се сигнализира веднага по местни радиостанции и се пускат съобщения по екраните по магистрали и пътища, по ТВ станции и изобщо по всякакъв начин се алармира обществеността. Това го няма при нас, а може да се въведе. Шансът да се спаси детето е най-голям в първите 48 часа, а при нас обикновено те се изпускат. Има какво да се направи, действително, и то с наша помощ.

# 27
  • София
  • Мнения: 16 038
Само допълнение за албума - снимките на детето трябва да се правят на 3 месеца. Така е най-добре за комп. програма за издирване. Не че в МВР разполагат с нея.
Имах близък частен дедектив - вдигаше скандал, ако точно на 90тия ден не съм направила снимки на лицето на дъщеря ми.

# 28
  • Мнения: 654
Момичета, нека не превръщаме всяка тема в спор и да не търсим под вола теле. Специално по този въпрос съм убедена, че всички ние сме готови да направим каквото можем. Но е факт, че като цяло нямаме законодателство и обществото е доста бездействащо. Примерно в случая с изчезналата Ана Мария - помислих си, че след като майката се е удавила, може би и детето е някъде край реката. Трябваше да се организира обществено издирване, с доброволци и така нататък. Но ние нямаме такава практика. Има и още нещо - AMBER ALERT, това се практикува в САЩ, защо не се въведе и в Бг - когато изчезне дете и се смята, че е в непосредствена опасност се сигнализира веднага по местни радиостанции и се пускат съобщения по екраните по магистрали и пътища, по ТВ станции и изобщо по всякакъв начин се алармира обществеността. Това го няма при нас, а може да се въведе. Шансът да се спаси детето е най-голям в първите 48 часа, а при нас обикновено те се изпускат. Има какво да се направи, действително, и то с наша помощ.
Така е.Тези първи часове са най-важни.
Толкова много фирми правят мащабни реклами и съм сигурна че ако подходящия човек ,по подходящия начин организира разговори с тях ,може много нещо да се направи.
Лично аз не съм най-дипломатичния човек и не винаги мога да намеря точните думи ,че да се заема с нещо подобно.
Затова ако някой с подходящите качества реши че можем да направим нещо,аз съм насреща.

# 29
  • Мнения: 654
Преди време по новите бяха казали че в Пловдив със съдействието на кметството ,ще раздават антирискови карти,дали се е получило нещо?
И имали начин на деца в детски градини и училища,с разрешение на родителите и съдействието на полицията да се изготвят карти?

Общи условия

Активация на акаунт