ИМАМ ПРОБЛЕМ СЪС СИНА СИ!

  • 4 070
  • 11
  •   1
Отговори
     Здравейте на всички!
  Току-що се регистрирах и бързам да задам моя въпрос с надеждата някой да ми даде добър съ-
вет.Синът ми е на 8г. и епървокласник. Притесненията ми са свързани с това,че напоследък ,когато спорим за нещо ,започва да говори,че иска да умре и,че никой не го обича.
 Той е всичко за мен и искам да му помогна ако има някакъв проблем.Вчера посетих училищния психолог и разговарях с него , искам съвет и от вас .Ако някой се е сблъскал с подобен проблем,
моля да помогне!

# 1
  • Мнения: 2 716
Предполагам, че драматизира, повлиян я от телевизия, я от дочут разговор между баби пред блока...
Или се учи да манипулира. Не ми звучи тревожно. Но ти си познаваш детето.
Училищният психолог беше ли притеснен?

# 2
  • Мнения: 43
Това е възрастово ще премине. Трябва по често да го прегръщаш и целуваш да му показвате че го обичате.Всеки минава през този период не се притеснявай.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 355
Нямаш проблем.
Не се притеснявай. И при мен е имало подобни случаи. Е, вярно, че не не е било твърде често, но имаше един период, в който той ме питаше как ще се чувствам, ако той умре, какво ще направя, ако ей сега скочи от балкона. Нали се сещаш, че и на мен (като на теб сега) ми се изправяше косата. Научих се да не реагирам мигновено на подобни изказвания - в смисъл да не крещя и да го упреквам веднага. Например, поглеждах го с насмешка и му казвах да не говори глупости. След десетина минути отивах при него да го "помачкам" както ние си казваме помежду си. С течение на времето останах с впечатление, че иска да му показвам по-често обичта си, да го изслушвам, даже да гледам от време на време тъпите игри на компютъра. Постепенно тези настроения преминаха. Сега много-много-много рядко казва подобно нещо и то по-скоро под формата на шега (егати шегата). Да ми види реакцията.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 444
Предполагам, че най-вече те манипулира, явно забелязал тревогата ти от подобни изявления.
Въпреки това вземи мерки, защото децата, склонни към подобен акт на отчаяно търсене на обич и др. и които стигат до край, започват по същият начин.Първоначално търсят отзвук, реакция и доказателство за безмерна родителска любов и ако не ги получат или бъдат пренебрегнати...............................е фатално.Те не съзнават, че наистина няма да оцелеят ако направят скок от висок етаж, смятат че ще накажат така родителя за пренебрежението и оскъдната според тях любов, с която ги дарява.
Не съм психиатър или психолог, но имам опит с подобни ситуации като водещ разследване по случая, затова си позволявам да напиша всичко това.
Най-добре е да направиш една консултация с кадърен детски психолог.Надали е нещо сериозно, но няма да сбъркаш ако се консултираш.Ако те интересува мога да намеря координати на добра детска съдебна психоложка Лиляна Бехар.
Успех!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 16 024
Предполагам, че най-вече те манипулира, явно забелязал тревогата ти от подобни изявления.
Успех!!!

Подкрепям горното.
Съветвам те също да не се занимаваш  с училищен психолог. Тези назначени връзкарки освен да разнасят клюки и да шантажират родителите за друго не са годни. Дано след разговора не е споделила на кафе и раздула случая с цялата учителска стая.

# 6
  • Мнения: 1 008
Aisha,здравейте-клиничен психолог съм и заедно с Шехина водим рубриката консулатция с психолог-можете да задавате въпроси към нас тук-

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301363.0
Направете консултация с колега психолог и не отлагайте-такива изказвания никога не се пренебергват и не търсете съдебни психолози-няма такава професия в България,можете да намерите координати на детски специалисти тук-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345496.msg9567312#msg95673

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 704
учи се да манипулирана и моя повтаряше това като не беше на неговата но премина-сега само се сърди без да го казва

# 8
  • Мнения: 14
 Моят син е на 10 години. Когато беше на 8 също се опитваше да умира.Причината беше ,че трябвало много да учи ,аз съм го мразела  защото съм го карала да решава задачи .Беше грабнал ножа за хляб ,да се самоубива.Първо хапна един бой,мисля втория в живота му.После реши задачите.След това се успокои и аз го гушнах.Подобни опити да ме плаши направи няколко пъти във втори клас и от тогава не се е повтаряло.Мисля,че това е нещо като предварителен пубертет.Сега отново е моето слънчево дете.

# 9
  • Мнения: 3 506
... когато спорим за нещо ,започва да говори,че иска да умре и,че никой не го обича.

Тъкмо да обвиня всички колко лесно обявиха едно дете за манипулатор, и пре-прочетох болднатото. Малко странно е, че започва да говори, точно когато спорите... И все пак, аз не бих оставила това така. Ако не се оправи с няколко прости обяснения, че любовта не означава да не се караме и т.н., бих последвала съвета на Вероника. По-добре излишна консултация, отколкото задълбочаване на проблема в една или друга насока.

# 10
  • Мнения: 1 008
Истината е ,че децата преживяват света по различен начин и подобно поведение е сигнал за нещо,важно е да не пренебрегваме такива заплахи,дори да смятаме,че са манипулация и въобще какво означава манипулация и знаете ли колко деца не правят разлика между реалност и фантазия и смятат,че и те като героите от компютъра ще се съживят след това,че са безсмъртни.За децата смърт е дума без особен смисъл-може би чак в гимназията имат по-ясно представа за последствията от действията си.
За да грабне нож едно дете то вероятно е трупало много в себе си преди това,а да го набиеш,така то не се научава на нищо освен да трупа още  яд.Детето дава сигнали-казва,че нещо не е наред,ние решаваме дали да го чеум или да оставим нещата-понякога отшумяват с времето,но друг път се задълбочават и лошото е,че като родители не можем да знаем това.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 444
Вероника-
подкрепям мнението ти Не е за пренебрегване един такъв сигнал от детето Ако излезе манипулаторски опит добре, но ако е вик за помощ, тогава не бива да го подминаваме Аз също смятам боя за акт на отчаяние от страна на родителя, не приемам подобен начин на общуване и то с детето, унизително и за двете страни е, недопустимо за мен, макар в нашата народопсихология да е трайно залегнал метод
Наистина децата не разбират смъртта в същинският и вид, те смятат че ще оцелеят, не могат да осъзнаят, че няма да ги има вече

Общи условия

Активация на акаунт