Изпадали ли сте за дълго време в изолация?

  • 2 924
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
Тези ,ко ито си мислят , че биха желали да изпаднат в подобно състояние просто не знаят за какво иде реч, просто е ужасно!По принцип Терминът “Големият брат” /”Big brother”/ е взет от книгата на Джордж Оруел, който е чел книгата знае затова, а пък който го изживява може да сподели в темата. Sunglasses

# 31
  • Мнения: 431
Тези ,ко ито си мислят , че биха желали да изпаднат в подобно състояние просто не знаят за какво иде реч, просто е ужасно!По принцип Терминът “Големият брат” /”Big brother”/ е взет от книгата на Джордж Оруел, който е чел книгата знае затова, а пък който го изживява може да сподели в темата. Sunglasses

Изолации има толкова различни видове и по различни причини, че без да се конкретизира за какво става дума, не знам какви отговори очакваш. Особено с това повторно споменаване на Биг Брадър. Ако те гони параноята, консултирай се с психиатър.

# 32
  • Мнения: 2 448
Тези ,ко ито си мислят , че биха желали да изпаднат в подобно състояние просто не знаят за какво иде реч, просто е ужасно!

Ами разкажи по подробно на какво се дължи този ужас. Ти си била участничка в Биг Брадър или какво?  newsm78

# 33
  • Хасково
  • Мнения: 222

fizzy, а защо трябва да си стоиш в къщи? На колко години си, нямаш ли работа, или не търсиш? Приятели винаги можеш да намериш, включително и тук, особено като кажеш от кой град си.

В повечето случаи за мен причината един човек да е изолиран е самият той. И нежеланието му да контактува.
  Mirama търся работа постоянно, но нямам професия и ще е трудно да намеря. Тук не съм се сещала да търся приятели, а и болшинството са майки с малки деца и по-голямата част от деня им е заета с дечицата им. А и въпреки, че съм регистрирана от повече от 2 год. тук, съм писала рядко и си нямам приказката с никой. Наистина бих се радвала да намеря приятели сред вас и в реалния живот,не само в мрежата. Аз съм от Бургас и съм на 25 год.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 101
Тези ,ко ито си мислят , че биха желали да изпаднат в подобно състояние просто не знаят за какво иде реч, просто е ужасно!По принцип Терминът “Големият брат” /”Big brother”/ е взет от книгата на Джордж Оруел, който е чел книгата знае затова, а пък който го изживява може да сподели в темата. Sunglasses

В книгата и в предаването ужаса е  от това, че си наблюдаван, а не изолиран. Чела съм 1984-та няколко пъти, след това съм я и учила, но не разбирам темата ти? newsm78

# 35
Е, как някои я разбраха , а други не Grinning Мисля ,че момичето или жената ни пита дали някога в живота си сме изпадали в някаква степен на изолация и ако е така да споделим ,защото виждате какво се случва когато се изолират хора за по един месец ,имайки предвид шоуто биг брадър,те просто изтрещяват , ами  може би е това Rolling Eyes

# 36
Веднъж за около 5-6 месеца. Всички социални контакти, които имах в този период, бяха възможно най-повърхностни (по мое желание). Не е нещо, което бих повторила. Обичам да съм сред хора, дори когато ми е тежко и много рядко изпитвам нужда да остана насаме със себе си.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 101
Е, как някои я разбраха , а други не Grinning Мисля ,че момичето или жената ни пита дали някога в живота си сме изпадали в някаква степен на изолация и ако е така да споделим ,защото виждате какво се случва когато се изолират хора за по един месец ,имайки предвид шоуто биг брадър,те просто изтрещяват , ами  може би е това Rolling Eyes

Със сигурност, същите хора за два месеца в къща на морето/в планината без да ги снимат и да се борят за награда няма да изперкат, а най- много да се пропият. Wink Наистина, проблемът и в книгата, и в предаването е наблюдението. А в шоуто наблюдението се извършва от всички познати и непознати на наблюдаваните, и те психясват представяйки си вероятното мнение на публиката. Темата за изолацията, като социален феномен, е третирана в романи като "Повелителят на мухите", например.

# 38
  • Мнения: 476
Откак съм в чужбина съм в изолация. Златна клетка.


И аz така...  Confused

И аз бях така, когато живях в чужбина. Не искам да си спомням.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 476
Откак съм в чужбина съм в изолация. Златна клетка.


И аz така...  Confused

И аз бях така, когато живях в чужбина. Не искам да си спомням.

Айде още една изолация в чужбина.
Ама бяхме точно като в Биг Брадър - 10 тина човека, в една къща, само дето камери нямаше.

# 40
  • Мнения: 4 965
Е, как някои я разбраха , а други не Grinning Мисля ,че момичето или жената ни пита дали някога в живота си сме изпадали в някаква степен на изолация и ако е така да споделим ,защото виждате какво се случва когато се изолират хора за по един месец ,имайки предвид шоуто биг брадър,те просто изтрещяват , ами  може би е това Rolling Eyes

Със сигурност, същите хора за два месеца в къща на морето/в планината без да ги снимат и да се борят за награда няма да изперкат, а най- много да се пропият. Wink Наистина, проблемът и в книгата, и в предаването е наблюдението. А в шоуто наблюдението се извършва от всички познати и непознати на наблюдаваните, и те психясват представяйки си вероятното мнение на публиката. Темата за изолацията, като социален феномен, е третирана в романи като "Повелителят на мухите", например.


 Peace
Сравнението с Брадъра аз също го възприемам по този начин (ако може, авторката да обясни какво точно пита).
Ако става въпрос само за изолация - да, била съм изолирана - през бременността изкарах 8 месеца на легло и виждах само половинката и родителите ми вечер за няколко часа. Била съм в тип "самотност" и друг път - не се оплаквам, защото за мен това е невероятна релаксация - обожавам понякога през уикендите да изпращам мъжа ми и децата на вилата и да оставам абсолютно сама.
Но... подобен пълен контрол от страна на друг (като в ББ) не съм изживявала. В известна степен - само веднъж - по работа, когато, заради международен форум, изкарах 10 дни в резиденция "Бояна" и ежедневието ми беше само въпросният форум, работата, камерите наоколо, постоянното напрежение, едни и същи хора, отговорността и т.н. Прибрах се с 13 кг. по-малко и жестока анемия (въпреки перфектните условия от страна на настаняване, хранене, удобства и т.н.). Ако контролът беше личен и за по-дълъг период от време, сигурно не бих оцеляла...

# 41
  • София
  • Мнения: 38 476
Изтрещява се яко и без камерите.

Общи условия

Активация на акаунт