ЕВРОВИЗИЯ-2009

  • 25 334
  • 668
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 703
Да,семейството на младия Александър е музикално:http://fi.wikipedia.org/wiki/Alexander_Rybak

# 16
  • Мнения: 4 872
много ми допада песента на Араш и Айсел  dazzler1 dance dazzler1

# 17
  • MJF
  • Мнения: 8 639
Bee.   bouquet
с твоя помощ си обясних първосигналните си реакции на  някои песни.

като ги изслушах установих че по радиостанции съм чула норвежката и португалската. норвежката ме напушва на  Laughing като детска руска песен ми звучи.
засега най - ми допада португалската от лесносмилаемата група песни.
"по-сериозните" ще ги чуя пак когато съм в подходящо настроение

# 18
  • Мнения: 4 978
Bee, благодаря за темата!
Ще следя и Евровизия, и нея.

Тази година регламентът е друг.Оценяването на песните върви така:50%мнение на зрители,50%жури.

Журито ще оценява ли и страната, която представлява? Или както зрителския вот - ще оценяват само песните на другите държави-участнички, без своята? И всъщност ще избира и подкрепя определена песен, или ще оценява всички?

А вече ясни ли са членовете на нашето жури?

# 19
  • Мнения: 66
Тази година ми се струва, че има много приятна конкуренция, естествено има и песни, които са доста зле, но като цяло не съм очаквала повече от 1-2 да ми допаднат на такъв конкурс, а досега съм приятно изненадана Simple Smile
Нямам чак фаворит, но опрделено ме впечатлиха поне 6-7 от песните. Армения, Азърбайджан, Естония, Македония, Молдова, Босна и Хергеговина, Испания, Португалия, дори Франция Simple Smile
 
Очаквам да е много приятно за гледане и слушане събитие, който и да спечели. Руснаците гледам са се престарали пак със сцена и декори, но още по-добре за нас, зрителите  Grinning

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 15:07 от Burberry

# 20
  • София
  • Мнения: 6 261
Bee, благодаря за темата!
Ще следя и Евровизия, и нея.

Тази година регламентът е друг.Оценяването на песните върви така:50%мнение на зрители,50%жури.

Журито ще оценява ли и страната, която представлява? Или както зрителския вот - ще оценяват само песните на другите държави-участнички, без своята? И всъщност ще избира и подкрепя определена песен, или ще оценява всички? За нашето жури и на мене ми е интересно.

А вече ясни ли са членовете на нашето жури?

И журито не може да гласува за собствената си страна.  Peace Неговите точки за разпределят като зрителските: 12, 10, 8, 7 и т. н., т. е. тежестта на зрителския вот и този на журито е 50 на 50.

# 21
  • Мнения: 4 978
И журито не може да гласува за собствената си страна.  Peace Неговите точки за разпределят като зрителските: 12, 10, 8, 7 и т. н., т. е. тежестта на зрителския вот и този на журито е 50 на 50.

Логично, ама нали някой трябва да се замисли преди да попита  Laughing
А членовете на журито?

# 22
# 23
  • Мнения: 703
Журито оценява другите,не собствения представител.
А зрителския вот е чрез SMS и телефонно обаждане.Можеш да си гласуваш за който си искаш.. Peace
Телефоните се обявяват в ефира,на живо...

# 24
  • MJF
  • Мнения: 8 639
 newsm78 преди на сайт видях това и затова разбрах ,че на полуфиналите ще се гласува така:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:ESC_2009_Semi-Finals.svg
 Confused

# 25
  • Мнения: 703
Забелязвам,че хората в БГ не се интересуват много от Евровизия. ooooh!.Повече ги вълнува "Биг Брадър" и разни такива от сорта... ooooh!
Затова и не си правя труда да изнасям информация за представителите,песните.Който наистина се интересува,може да намери най..подробна информация на официалния сайт на Евровизия 2009.
 Thinking

# 26
  • Мнения: 2 577
Норвегия е супер!
Много голям музикант!
Нашата песен - за клип става, но наживо Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 221
Само аз ли  съм лудата, която  харесва  нашата песен Simple Smile?
Утре , ле ще се разбере дали продължаваме

# 28
  • Мнения: 721
Харесва или не харесва - всички искаме да се класира добре  Laughing и се надяваме на другите да им хареса поне малко....

Моят фаворит е сладурът Александър Рибак за Норвегия   Flutter Flutter

# 29
  • Мнения: 2 759
Забелязвам,че хората в БГ не се интересуват много от Евровизия. ooooh!.Повече ги вълнува "Биг Брадър"...
                       Мен ме вълнуват и двете, явно не са взаимоизключващи се  Twisted Evil. Чакам утре вечер с нетърпение! Нашата песен слушах само преди няколко месеца, и честно казано не видях нищо толкова възмутително. Ама то тази година големи протести - то срещу представителя на Евровизия, то срещу 'Мис България'... Да не спечели конкурс в наши дни човек  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт