СПЕШНО - оставяли ли са ви такива процепи при поставяне на дограма около 4см?

  • 12 872
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 345
Еvка  не търси под вола теле, въпреки че разбирам мнителността ти! Simple Smile Щом всички прозорци и врати се отварят по начина, по който си искала- едноосово или двоосово, значи всичко ти е наред с обкова. Няма как да се спести от него.
Успех с фирмата и дано ти подменят прозореца скоро!

Видях снимката, всичко си е в реда на нещата. На гърба на крилото, между пантите се слагат от 1 до 2 заключващи точки в зависимост от вертикалния размер, и то само при двуосовото отваряне. Това поне ти е в норма. Wink

благодаря за бързият отговор не търся под вола теле наистина ми се иска за парите дето платих да имам нещо качествено. Така или иначе има рекламация ако има още нещо да се впише. Съжалявам само, че в Бг трябва да си всякакъв специалист и то не на просто ниво за да не ти монтират,продадат примерно боклуци. То малко след дъжд качулка ама сега искам всичко да знам за следващите да съм в час вече. То и за това четох около два месеца се рових като мишка из сайтове и форуми,но явно недостатъчно

# 61
  • София
  • Мнения: 1 345
Вариант ІІ: PVC дограма – система "CORONA СТ 70" на SCHÜCO
International KG /Германия/ – петкамерен PVC профил /монтажна широчина
профила 70 мм/, в цвят по RAL 9016 – бял, аксесоари и регулируем обков
SCHÜCO VarioTec и остъкляване със стъклопакет 32 мм /4-24-4/ прозрачен
флоат и нискоемисионно к-стъкло.
Цена
Вид Бр. Пл. м2
Вариант І Вариант ІІ
PVC прозорец 2900x1800мм
1 5.22 м2 1 045 лв 1 065 лв


Ето я цената на единият прозорец еми не е евтин за мен като две от четири крила се отварят. Малко спадна в последствие заради намалените размери от този дето ги взе. Това е цена преди отстъпка,но все пак ако нямаше оферта с отстъпки в момента щеше да е такава нали?


ПП - за да не пускам мнение след мнение. Реагираха учудващо бързо за мен. Утре идва някакъв тип да огледа и да му кажа какво ме притеснява+ монтажист да ми сложи стъклодържателите. Само дето се притеснявам за последиците дали ще има такива или просто ще каже "неоснователно"  Confused Пък и ще съм сама и това също ме притеснява друго е като има мъж примерно

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 14:58 от Еvка

# 62
  • Мнения: 16
Според мен наистина е лошо че ще си сама и то не точно защото няма да има мъж със тебе, а защото няма да има кой да те подкрепя като ти кажат "струва ти се" и "това е нормално" и (най-омразното ми) "няма за какво да се притеснявате"  Close

И да, според мен се канят да те пуснат по допирателната.
Първо - идва монтажист, което значи че просто планират да довършат монтажа, независимо какво.

И после - този, който ще дойде, ще дойде за да му "кажеш какво те притеснява". Това е лош знак, те ще искат от тебе ТИ да им обясниш какво точно не е наред и защо. Т.е. ще искат от тебе да разбираш в подробности от тяхната работа, и то вероятно по-добре от тях, за да можеш да спориш с тях.
В случая нама да минат аргументи от рода на - "не ми се струва нормално", "казаха ми" и "при другите не е така" (защото очевидно отговора ще е - "напротив, напълно нормално е", "те не са специалисти" и "при тях ситуацията е друга и не може да става сравнение")

И това според мен обяснява отзивчивостта им в началото. Те така или иначе не са планирали да направят нищо.

Та според мен най-доброто в случая би било наистина да разбереш в подробности защо е лошо да има голям луфт. Надали е само заради естетически причини, защото това може да се замаже и сигурно няма въобще да личи.
Примерно мен ме притеснява стабилността - тая дограма като я гледам направо си виси във въздуха. Дали тия винтове са достатъчно здрави така сложени...

# 63
  • София
  • Мнения: 1 345
Е вчера и днес чета като идиот за да мога да ги оборя. Продължавам все още с четенето дано да не си права с изказа си.

# 64
  • Мнения: 16
Дано да не съм Simple Smile
Забравих да допиша, че всъщност според мен това е най-доброто, но ми се струва трудно изпълнимо. Може би вместо ти да търсиш и да четеш, по-добре е специалистите тук да се изкажат, в края на краищата те освен теоретични (и то добре асимилирани) познания по въпроса, имат и практически.

И още - за теб най-важното в случая да знаеш много ясно какво можеш да искаш като резултат. Да ти сменят дограмата ми се струва малко вероятно, поне не съм чула за такъв случай Simple Smile
Но след като се изясни това наистина ли е проблем, и то какъв точно, първо трябва да се уточни как да се намалят последствията. Примерно ако проблема е със здравината, да забият още няколко винта.
При нас забиха повечко, защото им се стори че перваза се пука от винтовете.

И после - разбира се как да те компенсират, както каза Vali, за загубените човеко-часове и човеко-нерви Simple Smile

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз вече обясних, че освен естетични, други грижи няма да има.
До този прозорец има ли балконска врата? Ако има е редно делителя й (който предполагам има) да е на едно ниво с прозореца. При положение, че прозореца е изтеглен нагоре, ще има разминаване. Това може да ти е единият довод да подменят прозореца. Да го смъкнат надолу няма как, защото тогава горното ниво ще "избяга".

# 66
  • София
  • Мнения: 1 345
Северина  не е възможно проблема да е само естетически, тъй като едната пяна не е достатъчно здрав материал за да поеме тежестта и след време да не се изметне при дупката под нея. Делителят си е на мястото, това ме навежда на мисълта, че вземащият размери умишлено си е направил сметката така за да се презастрахова. Презастраховането от негова страна с толкоз много см. ми говори за не професионализъм или липсата на опит като цяло. Тази пяна не може да ми бъде достатъчен изолатор + 1-2 см да речем теракол върху нея. Здравина като на бетон или тухла е невъзможно да се каже за пяни и теракол в малко количество. Дограмата от горният край потъва около 1-2 см т.е. на мястото си е според мен.След това пантите на вратата са прекалено близо до края на профила а съветът им за добра изолация беше при обръщането на прозорците да се застъпи 1 -1,5см но да не опира в панти е това е неизпълнимо.  Пантите на вратата са две и не е стабилна тежичка е явно или пантите не са хубави. При двуос механизъм обаче не знам дали може да са три всъщност. Ако ми бяха обяснили,че таз дълга врата ще е на две панти щях да се замисля.
         От страната на пантите по средата на профила (как да обясня като не знам термини) все едно стърчи леко към мен с 2мм примерно издува ли измята ли знам ли т.е. не прави хубава изолация точно на това издуване като се затваря вратата прибира, но трудно механизъмчето на вратата жули механизъмчето на касата (там се пада  и един от механизмите което прибират при затваряне) . След около 10 отваряния може и да няма толкоз механизъмчето на касата е с ожулена боя от търкането, в следствие затварям си трудно вратата ама доста трудно. Ако там по средата на измятането приложа лек натиск виждам как профила прибира до касата. Днес като отидох в офиса пробвах на мострата дали се получава същото еми не. С пръсти ако хвана профила и с леко дръпване се криви, този ф офиса не можах да помръдна изобщо. Това ми говори за липсата или ниско качество на стоманата вътре.         
       Моля те дай си компетентното мнение,че полудях от четене вече.  Praynig

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Първо се успокой, наистина не е такъв проблем, честно и искрено ти го казвам! Simple Smile
Прозореца ти се държи на дюбели повсички страни, така че няма да пропадне. Пяната е здрава, дотолкова, че да не ти пропадне прозореца. Пак ти повтарям, нямаш проблем от такова естество. Същата тази пяна още когато е мека и започва да се раздува е способна страхотно много да ти огъне профила когато изсъхне, ако той не е захванат предварително с дюбели. Така, че здрава си е не се притеснявай! Simple Smile
За обкова..... Двоусевите врати са с две панти, ВИНАГИ! Така са конструирани повечето системни обкови. Пантите са различни от тези при обикновенното отваряне. За да не "зяпа", да няма луфт между пантите, на гърба на крилото има една или две пъпчици, които затварят в два малки насрещника на касата. Те прилепват крилото по-плътно при затваряне. При теб явно не са добре регулирали притискането. Тези пъпчици са на ескцентрици и при завъртане могат да притискат повече или по- малко. Нищо работа е, буквално за 2 минути. Също не ти е проблем.
Притеснявай ги, звъни им, не ги оставай без ти обърнат внимание. Единственото, което могат да направят е да ти сменят прозореца с друг, но ме съмнява ако трябва да съм честна.
Успех и споко! Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 1 345
Благодаря поне да знам какво да обяснявам  Laughing че термините ми бягат. Да съмнявам се честно казано да ми го сменят,но знае ли човек може пък да се окажат свестни (едва ли). Поне смятам ако откажат да ги накарам да си поемат обръщането на тези големи дупки. Ва единия лесно има тераса ама на другият от вън дупката е същата как да го оправяме. Мъжът ми умее тези неща и не смятахме да викаме майстори ама не е алпинист все пак. Поуспокои ме да ти кажа ще видим утре какво ще стане.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте, докладвам за развитието. Дойде шефът на монтажната група отзивчив и кротък човек доста дълго обсъждахме проблемите. Той също откри още два проблема и вписа да се отстранят единият е пантата другият е в едното крило.  Така  с него беше този който взе размерите. Поисках смяна на фикса с такъв с правилни размери вписа го като рекламация леко завоалирано каза,че за него това е огромна фуга и наистина не е правилно така. За непасващият стъклодържач  се оказа друг проблема на самото крило на вратата има леко измятане и трябва да го взимат за поправка. До тук добре подписахме се и приключи. Мъжът ми също беше с мен и може би за това се стигна до това. Обаче сега след около 30мин се размисли съпругът ми и каза, че не иска да го сменят, че ще разкъртят и касата  делителят на крилото няма да пасне с долният край на фикса и така  отказа се убеди и мен,че аз хич не исках да се отказвам от подмяна. Утре ще дойдат да си поправят неточностите и да ни се махат от главата,че си скъсахме нервите.Подпрозоречните дъски са с луфт и не уплътняват и тях трябва да оправят. Заключение

АЛУПЛАСТ  - некачествен монтаж
                    некомпетентно взимане на размери
                    изработка на профила бива,но...

  никога повече Алупласт!

# 70
  • Мнения: 17 546
Е, поне доколкото схващам основните ви изисквания ще бъдат направени без особено възражение от страна на фирмата. Да ти кажа, лесно сте се дали, ама това е сигурно защото мъжът ти си разбира от ремонти и ще си пооправи нещата със замазването на тези тунели. Аз нямаше да се навия! Ами изводите са ясни. Тази фирма е зачеркната.
Понеже ни предстои довършване на смяната на дограмата у дома, вероятно ще се опра пак на предишната фирма, защото нямам оплаквания нито от мерки, нито от монтаж, нито от нещо за 4 години откакто имаме три прозореца от Ролпласт.

Общи условия

Активация на акаунт