дървена или сглобяема кошара

  • 11 040
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте!В каква кошара отглеждате бебо?Очакваме нашия малък бебешок скоро и вече умуваме коя кошара ще е по-добре,но и двете си имат и '+' и '-'.Така,че бих искала вашите мнения от личен опит.Коя е по-удобна за вас и вашето съкровище:дървена или сглобяема???????? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Имам и двете.
Дървената може да я ползваш повече време(моята е до 8г.възраст на детето),докато сглобяемата до 2-2,5г(но е удобна за пътуване).Сега има толкова много промоции на сглобяеми кошарки от порядъка на 100-150лв,че ако може да си позволиш и двете си ги купи Peace

# 2
  • Мнения: 593
Моята госпожица не е слагана в кошара. Вярно, беше голямо тичане след нея, но детето ми се  чувстваше некомфортно в затворени пространства.
Все пак, има някои деца, които нямат нищо против и кротко си играят в кошарата.
На въпроса: дървените ми изглеждат по-стабилни. Peace

# 3
  • Мнения: 6 029
Под кошара легло ли се разбира?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Под кошара легло ли се разбира?
Ами аз така разбрах.Има легла комбинирани с кошарка

# 5
  • Мнения: 93
Благодаря за  отговорите!Но също забравих да спомена,че каквато и да изберем не може да бъде размера и по-голям от0,60 на 1,20м защото нямаме място.Така,че на дали ще спи до по-голяма възраст.Доколкото знам и сглобяемите са с такъв размер.Единствено от гледна точка на стабилност,ако е ?!?!?!
А под кошара си разбирам точно кошара (бебешко легло). Laughing

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Щом нямате място , по-добре избери сглобяема , не са нестабилни , моят син е на 1 г и 10 м и 15 кила , още не я е обръщал , лесно се мести , нашата през деня стои на друго място , а вечер я допираме до нашето легло.Няма нужда от обиколници , детето не си удря главата в решетки и когато вече няма да ви трябва , можеш да я сгънеш и прибереш някъде.Аз мисля детето да спи в нея докато се побира вътре , а после направо голямо легло.

# 7
  • Мнения: 8 999
Сгъваема - с меки мрежички отстрани и уплътнения по металната рамка. Удобна и безопасна. Синът ми отрасна в такава. Дори се беше усъвършенствал да прескача оградата както си е със спалното чувалче! Дъщеря ми беше в дървена и често си тряскаше главата, особено, когато започна да се изправя в леглото - загубва равновесие, пада и се удря.

# 8
  • Мнения: 47
с двете ръце съм за сгъваема,много е удобна-няма къде да се удари като при дървената,а и е стабилна и се ползва доста/моята госпожичка е на 2 г.и 3 м. и си е в нея.Има такива които имат цип с отвор и сега сама си влиза и излиза от нея.Сложили сме едно дюшече допълнително /продават ги отделно със същите размери/ и е супер.Мислим още дълго да я ползваме.

# 9
  • Мнения: 593
А под кошара си разбирам точно кошара (бебешко легло). Laughing

Аз помислих, че питаш за онези кошарки, в които детето се слага да си играе...  Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 2 061
Ние сме с преносима кошарка. Избрахме я с цел като пътуваме детето да има нещо познато до себе си - неговото си легло. То пък хич не ще и да чуе за спане в собственото си легло ooooh!, но това е друга тема.
Другото и предимство, заради което я предпочетохме е, че няма да и търсим място като спре да я ползва - слагаме я в един ъгъл в килера, в очакване на следващото попълнение  Wink.

Обаче! Ето нещата, които ми лиспват и които щях да компенсирам евентуално, ако бяхме избрали дървена кошарка:
  • няма начин да и свалим решетката/мрежата от едната страна, за да спи, прилепен до нашето легло, но все пак в своето.
  • Поради същата причина не мога да го приспивам, кърмейки го или гушкайки го, докато е в неговото си легло, а се налага после да се опитвам да го пренасям, след като съм го приспала на спалнята...в повечето случаи неуспешно.
  • Не можех да му закача въртяща се музикална играчка, почти всички такива са с механизъм за закрепване между решетките
  • Няма постоянно чекмедже за съхранение на разни неща, а когато си с ограничено пространство, какъвто е и нашия случай, това е от значение. Наистина може да ползваш долното ниво като чекмедже докато бебето е малко, ама след 6-7 месеца като се наложи да го свалиш надолу - няма къде да прехвърлиш багажа

За това се сещам за момента, дано да ти е от полза и леко раждане   bouquet

[/list]

# 11
  • Мнения: 93
Благодаря ви момичета!Само дето сега разбирам още повече за предимствата и на двете и ми се иска да имам и двете,но пък нямам място................така,че избора ще е труден....... Rolling EyesДано поне разждането да е леко  Joy

# 12
  • Мнения: 41
дървената е за предпочитане, защото после става на легло, но пък сгъваемата може да се носи навсякъде!

# 13
  • Мнения: 3 927
Няма да ти отговоря конкретно, но понеже съм пред подобна дилема, ще споделя какво открих за себе си.  Simple Smile
Живея в много удобна, но малка гарсониера. Чакам второ дете. Аз и мъжа ми спим на нормално легло с повдигащ механизъм, дъщеря ми на 5 г. спи на дървено сглобяемо легло 70/140, за бебо сме оставили място  с външни размери ограничени до 120 см. дължина, т.е. стандартно както е матрака 60/120, заедно с плоскостите леглото става с 4 до 6-7- см по-голямо. Мислех да поръчвам най-обикновено легло бебешко, но с 4-5- см по-късо, но виж това, което открих скоро:

метални легла:

http://moni.bg/?act=inside_product&product_id=111

http://moni.bg/?act=inside_product&product_id=110

и другите модели от сайта, разбира се.

Само остава да разбера къде ги има в нашия град, за да ги видя на живо........
Писах мейл на вносителя Мони с въпрос за размерите, които са посочили на сайта, ама познай дали ми отговориха.........

Иначе от дървената сглобяеми кошара на дъщеря ми съм доволна, ако нямах притеснение с мястото пак щях да взема такава. Моята беше италианска, с шведска сглобка - супер здраво и стабилно, с 3 нива на матрака.........нямам забележки към неудобства........

# 14
  • Мнения: 93
А имаш ли предства на каква цена са тия металните кошари?И ако рзбереш къде ги продават да ми кажеш Simple Smile

# 15
  • Асеновград
  • Мнения: 10
дървената е за предпочитане, защото после става на легло, но пък сгъваемата може да се носи навсякъде!
Да става на легло, но след като вече не е потребна е по-трудно съхранението й, защото заема място, а дори разглобена, дървото поема много влага и се изкривява.

# 16
  • Мнения: 1 559
И аз съм с две понеже доста пътуваме. По принцип иначе си спи в дървената, която е и доста голяма - 140 см на 70 см. Хубавото е, че й се махат решетките и може да се използва ина доста по-късен етап. Сгъваемата е също невероятно удобство и все пак не бих я ползвала постоянно, а бих гледала на нея като на временна, максимум до годинка - две на детето.

# 17
  • Мнения: 2 768
Твърдо за сгъваема!
В дървената бебето буквално се контузваше, когато започна да се обръща. А като си спомня за заклещени ръчички и крачета... изтръпвам отново. Беше на 5 месеца, като я преместихме в сгъваема кошара и се родихме!
Сега новото бебе пак ще е в такава  Peace

# 18
  • Мнения: 3 927
А имаш ли предства на каква цена са тия металните кошари?И ако рзбереш къде ги продават да ми кажеш Simple Smile

В интернет магазините са по 125 лв
тук например: http://family-bg.com/catX_52_53.htm?osCsid=a4f7306ef0ad0208d76808aca2ff908a

ето и сайта на Мони:
http://moni.bg/?act=products&category_id=6

Във Варна партньор на Мони е магазин Арлекино срещу кръглата Експресбанк. Там днес видях леглото на живо  Simple Smile Цената е 130 лв.

# 19
  • Мнения: 1 559
Твърдо за сгъваема!
В дървената бебето буквално се контузваше, когато започна да се обръща. А като си спомня за заклещени ръчички и крачета... изтръпвам отново. Б

С обиколници няма такива проблеми.

# 20
  • Мнения: 2 768
Не обичам обиколници хич, само събират прахоляк. Пък и обиколника няма да предпази от удар когато бебето порасне и започне да се изправя и пада.
На дървената ни кошара още има отбелязани предните зъбки на голямата ми дъщеря ми точно при такова падане, когато си разби устата и едва не си остави зъбите в дървото...

# 21
  • Мнения: 14 491
Твърдо за сгъваема!
В дървената бебето буквално се контузваше, когато започна да се обръща. А като си спомня за заклещени ръчички и крачета... изтръпвам отново. Б

С обиколници няма такива проблеми.

обиколниците едно, че събират прах, което може да доведе до алергии ами и затрудняват достъпа на въздух до бебето или ако се обърне и си навре главата в тях може да се задуши. не случайно в щатите ще ги забраняват заради синдрома на внезапната детска смърт.
дори да имах дървена кошара (и аз съм твърдо за сгъваемите) не бих сложила такава прахосъбирачка на 10 см от устата на детето ми.

# 22
  • Мнения: 15 379
Аз съм и за двата вида - спи в дървената си кошара, в другата си играеше, когато беше по-малък, а сега я вземаме с нас, когато пътуваме, за да спи в нея. Сгъваемата кошара не заема място, когато не е сглобена е с големината на чанта.

# 23
  • Мнения: 153
Аз съм и за двата вида - спи в дървената си кошара, в другата си играеше, когато беше по-малък, а сега я вземаме с нас, когато пътуваме, за да спи в нея. Сгъваемата кошара не заема място, когато не е сглобена е с големината на чанта.

именно ......  Sunglasses значи за у дома си вземи дървена с люлеещ механизъм (че ако е ревливо като моето щете питам какво ще правиш),махаща се предна решетка и поне две нива ..а по натам като вземеш да го оставяш у мамини бабини и т.н. или да ходите по почивки с него можеш да си вземеш няква евтина сгъвайка  Wink .В кауфланд наскоро имаше промоция на сгъвайка 75 лв . с матрачето не съм я гледала само чух като я обявяват

о ... и още нещо важно ... гледай да е по възможност е колелца ... нямаш си на идея с мойто ревливото как се родих .... и когато я люляяям и когато я храня от шише дърпам с ена ръка кошарата до мойто легло и се люлямее и храним , аз заради тази екстра точно я поръчах мойта в една фирма , защото не можахда намеря на 4 колела , сгъвайките имат ама по две колелета  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 16:35 от OUT

# 24
  • Мнения: 1 763
Нашата е сгъваема с две нива. Горното ниво се люлееше и докато беше бебенце така го приспивах. После имаше проблем да свикне да заспива на долното ниво без люлеене, но го преодоляхме. Моето дете спи много бурно- става, хвърля се по очи, мята се в кошарата и в дървена не го виждам- ще се претрепе. Другото предимство на сгъваемите кошари е, че дъното им е ниско и децата се научават да ги прескачат на по-късна възраст. Моят син още не може.

# 25
  • Мнения: 678
никога не бих сложила детето да спи в сгъваема платняна кошара
ниски / до пода / , нестабилни и не изолират зимата от студ
Все едно да го родя и да го тупна на походно легло , че и до 2 г 6 м . в  Shocked
знам, че ще скочите  срещу написаното  - но споделям моя опит
Детето ми е на 2 г 9 мес и спи от новородено до сега в дървено креватче с подходящ матрак на Магнифлекс .
Обиколниците , че събирали прахуляк - ами да , то и чаршафчето й ще събере прахуляка наравно с тях - перяла съм ги винаги със спалното й бельо  Peace , така че си вършиха работа.
Сгъваема кошара - имаме - ползвахме я за игра и спане 2 пъти на море / в къщи не стоеше в нея /
Като стана на 1 г 2 мес хлътваше кошарата като се разкача в нея . Цялата кошара се тресеше.
Аз съм против сгъваемите кошари   . Те също заемат  място  Peace

# 26
  • Мнения: 678

обиколниците едно, че събират прах, което може да доведе до алергии ами и затрудняват достъпа на въздух до бебето или ако се обърне и си навре главата в тях може да се задуши. не случайно в щатите ще ги забраняват заради синдрома на внезапната детска смърт.
дори да имах дървена кошара (и аз съм твърдо за сгъваемите) не бих сложила такава прахосъбирачка на 10 см от устата на детето ми.
синдрома на внезапната детска смърт не е доказан и до днес .
Но щом иде реч за прахосъбирачка наречена Обиколник , спомагаща за неговото развитие - то нека ги махат по- скоро  Whistling

# 27
  • Мнения: 14 491

обиколниците едно, че събират прах, което може да доведе до алергии ами и затрудняват достъпа на въздух до бебето или ако се обърне и си навре главата в тях може да се задуши. не случайно в щатите ще ги забраняват заради синдрома на внезапната детска смърт.
дори да имах дървена кошара (и аз съм твърдо за сгъваемите) не бих сложила такава прахосъбирачка на 10 см от устата на детето ми.
синдрома на внезапната детска смърт не е доказан и до днес .
Но щом иде реч за прахосъбирачка наречена Обиколник , спомагаща за неговото развитие - то нека ги махат по- скоро  Whistling

имай си мнение каквото искаш. но да ми подсвирваш с уста като става дума за нещо толкова сериозно и страшно е меко казано неподходящо Tired

# 28
  • Мнения: 678

обиколниците едно, че събират прах, което може да доведе до алергии ами и затрудняват достъпа на въздух до бебето или ако се обърне и си навре главата в тях може да се задуши. не случайно в щатите ще ги забраняват заради синдрома на внезапната детска смърт.
дори да имах дървена кошара (и аз съм твърдо за сгъваемите) не бих сложила такава прахосъбирачка на 10 см от устата на детето ми.
синдрома на внезапната детска смърт не е доказан и до днес .
Но щом иде реч за прахосъбирачка наречена Обиколник , спомагаща за неговото развитие - то нека ги махат по- скоро  Whistling

имай си мнение каквото искаш. но да ми подсвирваш с уста като става дума за нещо толкова сериозно и страшно е меко казано неподходящо Tired
ами чакай тогава да се посмея , като става дума за толкова сериозен статут  ОБИКОЛНИК и синдром на внезапната детска смърт  Joy Joy
работя в тази сфера / медицинска / и отговорно писах в темата

# 29
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сгъваемата кошара си е баш като походно легло (според мен). Имаме такава, но я използваме само от време на време, когато ходим на гости и няма да спим у дома. Беше купена именно с такава цел. По едно време я използвахме и като кошара за игра... но до там!

# 30
  • Мнения: 15 379
Често срещам мнения, че обиколниците събирали прах. Не мога да се съглася обаче, защото обиколникът би събирал прах, ако не се пере често. А твърдението, че има връзка със СВДС е повече от абсурдно...
И наистина дървеното креватче си е истинско легло, преносимата кошара я приемам само за игра и инцидентно спане и дотам.
П.П. Междувпрочем преносимите кошари също са склонни към натрупване на прах, и ако това е единственото легло на детето за спане, как ще се реши въпроса с хигиената?!

# 31
  • Мнения: 31
За бебчо купихме дървена кошара- много съм доволна, защото е стабилна и красива. Когато обаче започна да се върти и нямаше как повече да лежи/ играе безпасно на дивана през деня, поръчах от mytoys сгъваемо легло (за 30 евро!), което сега ползваме като кошара за игра, евентуално като легло за път. Някакси не си представям това да е основното легло на детето, защото долното ниво, дори и с допълнителен матрак, е почти на земята - сега въпреки горещините там пак се усеща течение.

# 32
  • Мнения: 175
Твърдо за сгъваема!
В дървената бебето буквално се контузваше, когато започна да се обръща. А като си спомня за заклещени ръчички и крачета... изтръпвам отново. Беше на 5 месеца, като я преместихме в сгъваема кошара и се родихме!
Сега новото бебе пак ще е в такава  Peace
Това е и моето мнение, не само си закле6тва6е ръ4и4ките и кра4енцата, но когато запо4на да се изправя и не бе6е все о6те стабилна пада6е и си удря6е глави4ката в отсре6ната ре6етка.

# 33
  • Мнения: 2 768
П.П. Междувпрочем преносимите кошари също са склонни към натрупване на прах, и ако това е единственото легло на детето за спане, как ще се реши въпроса с хигиената?!

Eдно леко минаване с прахосмукачката или просто изтупване не са кой знае каква философия. Нашите кошари дори сме ги прали.

За матрак също смятам да купя Магнифлекс, тъй че разлика в комфорта на спане няма.

Сега чакам да чуя как по-точно едно дървено легло с решетки, с не кой-знае колко по високо долно ниво от това, на сгъваема кошара (защото конструктивно няма кой знае каква възможност) изолира от студ?  Thinking

# 34
  • Мнения: 153
Сега чакам да чуя как по-точно едно дървено легло с решетки, с не кой-знае колко по високо долно ниво от това, на сгъваема кошара (защото конструктивно няма кой знае каква възможност) изолира от студ?  Thinking

ами има опция да ..... ако си го поръчаш в фирма за производство на мебели ще си го направиш както желаеш и няма да е до земята ако от там идва студа  Rolling Eyes Sunglasses

всъщност ето ти го отговора  Simple Smile мисля че жената много добре го е обяснила

За бебчо купихме дървена кошара- много съм доволна, защото е стабилна и красива. Когато обаче започна да се върти и нямаше как повече да лежи/ играе безпасно на дивана през деня, поръчах от mytoys сгъваемо легло (за 30 евро!), което сега ползваме като кошара за игра, евентуално като легло за път. Някакси не си представям това да е основното легло на детето, защото долното ниво, дори и с допълнителен матрак, е почти на земята - сега въпреки горещините там пак се усеща течение.

# 35
  • Мнения: 15 379
Абе каква земя бе хора, при дървена кошара Shocked?!
Леглото на Теодор е масивно италианско легло, с чекмеджета отдолу,  и матракът, (на най-ниското ниво, както е в момента) идва на 55 см. от земята. За сведение преносимата му кошара, когато е на долното ниво от земята измервам не повече от 20 см. Та спорът мисля е излишен Wink.
А относно хигиената, не мисля, че минаването просто с прахосмукачка решава проблема...
Аз не спя в походно легло, та какво остава за детето ми Grinning.

# 36
  • Мнения: 2 768
Аз съм пряко свързана с мебелното производство и смея да твърдя, че ако едно легло се направи с високо долно ниво и достатъчна вътрешна дълбочина по стандарт (тъй че да не се прекатурва бебето като се изправи), то като цяло ще се получи толкова високо, че ще е трудно за обслужване.
Sourcherry , измери колко е дълбока кошарата ви от матрака до края на решетката, щом дъното е на цели 55см от пода.

Имам възможност да ми направят бебешко легло каквото поискам, от най-екзотичната дървесина или пък боядисано със специална  боя, позволена за боядисване на детски легла по международни стандарти за безопасност ... и въпреки това си купувам кошара от плат за третото ни дете. Повече мисля, че няма какво да кажа по темата Peace

# 37
  • Мнения: 15 379
Леглото е на колела за по-лесно местене с цел чистене под него, те също спомагат за височината.
А ето и размерите:
1. Нивото на матрака е на най-ниското положение от 4 позиции и предната преграда е свалена, с цел по-лесно обслужване на бебето (опцията все още я ползвам) - височината от горния край на матрака до края на решетката е точно 37 см.
2. Преградата е вдигната (винаги, когато дребното спи) - височината от горния край на матрака, до края на напълно вдигнатата преграда е отново 55 см.
Ета, изобщо не е трудно за обслужване, защото при най-високата позиция на матрака и опцията за наполовина свалена предна преграда, прекрасно ми позволяваха да вземам и слагам бебето. Полека-лека с порастването му, намалявахме позицията на матрачето и когато започна да се изправя, нямах никакви притеснения, че може да се преобърне (именно за това избрах възможно най-дълбокото креватче, което ми хареса като дизайн и предлагани функции).
Съжалявам, че темата се превърна в поредния спор Tired...

# 38
  • Мнения: 2 768
Няма лошо, в спора се ражда истината или поне може да помогне на някой в избора му.  Peace

Стандартните детски легла са високи 80, максимум 85см. Сгъваемите се движат от порядъка на 75см. Т.е. ако дървеното легло не е някакво специално изпълнение от рода на 110см (като на Sourcherry), огромна разлика в долното ниво няма от къде да дойде.

Друг е въпросът, че дълбочина от матрака до горния край на леглото от 55см е доста малка, за мен това не е достатъчно дълбоко легло.

# 39
  • Мнения: 15 379
дълбочина от матрака до горния край на леглото от 55см е доста малка, за мен това не е достатъчно дълбоко легло.
Ета, че колко повече трябва да е дълбоко? Това са си чисти 55 см. височина, които идеално предпазват от падане бебе, което се изправя само или е проходило вече, че и по-голямо дете (въпреки, че при по-голямо дете рискът от прекатурване/прескачане е доста снижен).
Тео в момента е около 91-92 см. на ръст и когато е изправен в креватчето си, дори и подскачайки, не виждам риск да може да се прекатури или да прекрачи решетката.

П.П. Дълбочината естествено, измерих от горния ръб на матрака, а не от дъното му Grinning.

# 40
# 41
  • Мнения: 15 379
Ета, ти ме уби напълно Shocked!
Аз си мислех, че леглото на дребното е безопасно... Високо е само 22 инча, ей сега крадешком го премерих, че спи.

Това европейски или австралийски стандарти са обаче? Защото, ако важат и в Европа, защо не се спазват?

# 42
  • Мнения: 2 768
Намирам единствено Американски публикации, като например препоръки за безопасност на бебешки легла на Американската Академия на Педиатрите: http://www.aap.org/family/inffurn.htm.
Продължавам да търся Европейски  Peace

# 43
  • Мнения: 3 927
Вие докога държите преградата отпред на детското ви легло?!
Че тя се маха в момента, в който детето стане толкова високо, че наистина има опасност да  я прескочи.........
И аз мерих току-що, че не помня - чисти 55 см имам от матрака дотам, където е била решетката. Как пък един пък детето ми не се е заклещило, не е прескочило или не е станала друга беля........
Когато махнах решетката, поръчах и монтирах една плоскост с дължината на леглото, която е 4-5- см по-висока от матрака, така че детето ми да не се изтърколи на пода........

Нещо прекалено задълбахте май в темата  Wink

# 44
  • Мнения: 93
Благодаря Ви за споделения опит.Помогнахте ми доста в избора Simple Smile
Ще ми трябват и двете кошари  Joy

# 45
  • Мнения: 15 379
Благодаря Ви за споделения опит.Помогнахте ми доста в избора Simple Smile
Ще ми трябват и двете кошари  Joy
Така се оказва Laughing.
Успех в избора!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 746
zozo и ние нямаме много място, но се спряхме на тази дърввна кошара, която е с размери като сгъваемите, но е по-висока и по-удобна и е с 3 нива на матрака и е на колела и може да си местиш също. http://www.arbor-bg.com/index.php?option=com_content&task=vi … =17&Itemid=37 модел Вероико. Цената й е 193лв. Според мен не е и скъпа за дървена кошара

# 47
  • Мнения: 93
Бебо подрани и да видите как се купуват кошари,скринове и т.н.
И сега имаме и двете кошари,но сглобяемата не сме я ползвали все още.Стои в гардероба и чака да запътешестваме нанякъде след 40 -ия ден и да влезе в употреба Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 44 129
дървена, но ако мн пътувате И преносима.

Да ви е живо и здраво бебчето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт