кус-кус в Германия - къде?

  • 2 879
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
ами я да ми каже някоя от вас сеща ли се за Трахана-та?Много я обичах ама нещо изчезна от бълг.пазар или поне в Бургас не видях като се прибирах.
Какво беше това?

# 16
  • Мнения: 4 244
ами я да ми каже някоя от вас сеща ли се за Трахана-та?Много я обичах ама нещо изчезна от бълг.пазар или поне в Бургас не видях като се прибирах.
Какво беше това?
Траханата (или по нашия край беше тархана) е една варена закуска която се приготвя от едно тесто което се замесва с доматена и пиперкова паста, яйца, подправки и брашно. Престъргва се през ренде и се оставя да изсъхне. Съхранява се в кутии.
Вари се като кускуса и юфката. Слага се масло и сирене. Поне по нашия край така се прави

# 17
  • Мнения: 1 399
Хайде, пак да се намеся дет' не ми е работа Mr. Green
Трахана, за който има търпение да я приготви Laughing Laughing Ако - не, само за информация Wink

# 18
  • Мнения: 4 244
Хайде, пак да се намеся дет' не ми е работа Mr. Green
Трахана, за който има търпение да я приготви Laughing Laughing Ако - не, само за информация Wink
Стела - много ти благодаря!  smile3525
Рецептата на Дидик е подобна на това което мама прави

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 102
аз това за първи път го чувам   Thinking newsm47...но пък звучи интересно

# 20
  • Мнения: 4 244
аз това за първи път го чувам   Thinking newsm47...но пък звучи интересно
Може да е по разпространено в Южна България  newsm78

# 21
  • Мнения: 508
При нас я продаваха в пакетчета като сухите супи.майка ми я равеше като разтваряше пакетчето в определеното коичество вода,слагаше масълце и оставяхме във фурната.После прибавяше препържени хапки хляб във масло и червен пипер и накрая като се сервира настъргваме сирене.Леле,леле как ми се прияде наистина.Ще взема да пробвам рецетата че да видя дали ще стане нещо Wink Praynig

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Траханата (или по нашия край беше тархана) е една варена закуска която се приготвя от едно тесто което се замесва с доматена и пиперкова паста, яйца, подправки и брашно. Престъргва се през ренде и се оставя да изсъхне. Съхранява се в кутии.
Вари се като кускуса и юфката. Слага се масло и сирене. Поне по нашия край така се прави
Интересно, май не съм го яла.

# 23
  • Мнения: 1 630
Момичета,
а не говорите ли за два съвсем  различни продукта
едното е това, което даваха в градината за следобедна закуска като бяхме деца - то си е вид макаронено изделие. Не съм миодала точно това, но сигурно някои дребни макарони ще свършат работа
Другото е турския, малокавския и тн кус-кус. Него го има и по супермаркетите  и в турските магазини. Аз до колкото знам този кус-кус е зърно, грухано или там както се казва. Много е вкусно и може да се приготвя по най-различни начини, но не е в никакъв случай българския кус-кус

# 24
  • Мнения: 1 630
Може да е по разпространено в Южна България  newsm78
не само
яла съм вив видинско

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Момичета,
а не говорите ли за два съвсем  различни продукта
едното е това, което даваха в градината за следобедна закуска като бяхме деца - то си е вид макаронено изделие. Не съм миодала точно това, но сигурно някои дребни макарони ще свършат работа
Другото е турския, малокавския и тн кус-кус. Него го има и по супермаркетите  и в турските магазини. Аз до колкото знам този кус-кус е зърно, грухано или там както се казва. Много е вкусно и може да се приготвя по най-различни начини, но не е в никакъв случай българския кус-кус
е сега съвсем се обърках  newsm78 аз също си знам онзи от едно време и исках за салатка тук...абе в понеделник ще отида до арабското магазинче и ако намеря ще докладвам

# 26
  • MUC
  • Мнения: 572
При нашите турци има и двата вида. 
От този като в БГ дори взимам заради дребосъка да и разнообразявам уж закуската.
Kuskus-Grandine пише на опаковката.

# 27
  • Мнения: 1 630
При нашите турци има и двата вида. 

Съжалявам, значи или нашите турци са с ограничен асортимент или аз не съм гледала както трябва

Общи условия

Активация на акаунт