Как си търсите работа??

  • 5 163
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 195
Белисима е експлоататор, работодател и капиталист. Изтри си линка, засрами се.
Кой знае каква спаружена заплата дава и робски условия на труд, щом не й се
обажда никой.
Вълчо, смили се бе душа, дай го тоз линк, полудях от любопитство, каква е тази работа, за която няма кандидати 2 години.
хайде, дай го на ЛС  Praynig

# 61
  • Мнения: 3 931
Белисима си прави майтап предполагам. Чак пък 2 години да не можеш да си намериш  newsm78 не ми се вярва. Май го каза просто така, а?

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Белисима, като ти гледам подписа се досещам защо. Нищо лично, но да пишеш в темата е като се хвалиш с торта на диабетик.
...
И ако се интересувате какво търся има линк в подписа.
явно само аз не го виждам този линк Rolling Eyes

Линкът е в бутончето "www" отдолу до ЛС.

Белисима си прави майтап предполагам. Чак пък 2 години да не можеш да си намериш  newsm78 не ми се вярва. Май го каза просто така, а?

И на мен на това ми прилича. Никъде в сайта няма и намек дори, че си търси персонал.
А дали предлага обучение или чака готови завършени професионалисти, нищо не казва, сигурно е тайна. Но пък си направи добра реклама.

# 63
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Аз пък вече спрях да пускам СВта навсякъде, то няма смисъл. Реших, че ще разчитам на връзки.
 Иначе ме канят на интервю и като разберат, че съм с дете и няма кой да ми го взима и ме питат дали мога да полагам извънреден труд и др. такива - е то е ясно, че не мога. Вече няколко пъти ми се случва, а Георги е почти на 5 и вече рядко боледува, но не. А и аз нямам почти никакви изисквания тъй като нямам нито стаж (щото преди да родя работех все на черно), нито образование, та не се натискам за много. И пак не става. За момента съм му теглила една майна и чакам връзките да се завържат.

Ето го линка на белисима http://www.vickys-bs.com/index.html

# 64
  • София
  • Мнения: 1 827
Нека да споделя моя опит от последните месеци. Кандидаствах малко случайно, защото още не бях решила, че искам да започна работа, но видях в джобс обява, която беше като за мен - това, което искам да правя, в страхотна фирма. Написах си мотивационно писмо за няма и 5 минути - сама, без да използвам шаблони от нета. На двете интервюта не използвах заучени отговори, бях такава, каквато съм, казах и някои неща, които биха ме препънали, но им казах и че предпочитам да си кажа всичко, отколкото после да се окаже, че съм ги излъгала. Бях честна до край. Накрая ме взеха и даже ми дадоха заплатата, кочто исках. Избраха мен от близо 400 човека. Без връзки, без да се правя на клоун. Не вярвах,ч е може да се случи, но се случи! Така, че на всички които си търсят работа стискам палци и вярвайте, че като се появи вашата работа, тя няма да ви подмине.

# 65
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
etomira напълно съм съгласна с теб.

Не знам какъв е този мит, че всичко става с връзки, но просто не е така.

Никога не съм била назначавана с връзки и съм много доволна от работата си.

Не може човек да се успокоява, че не го взимат никъде, защото всичко е въпрос на връзки.

# 66
  • Мнения: 4 195
нещо подобно се случи и при мен преди година, и с последното изречение съм напълно съгласна Peace

# 67
  • Мнения: 3 931
etomira напълно съм съгласна с теб.

Не знам какъв е този мит, че всичко става с връзки, но просто не е така.

Никога не съм била назначавана с връзки и съм много доволна от работата си.

Не може човек да се успокоява, че не го взимат никъде, защото всичко е въпрос на връзки.
Абе то е така по принцип, но според мен когато става дума за по-сериозна работа. Лекари, инженери, счетоводители, одитори разни, HR-и, PR-и... Но съгласи се понякога има разни такива непретенциозни длъжности в офисите на фирмите, които хем не изискват кой знае какво, хем са и с горе-долу подходящото за млада майка работно време (доколкото може да има такова). И точно на тези места се случват тези работи за връзките. "Чакай тука едно наше момиче... Много е отговорна и сериозна. Наскоро роди, ама то пък и да отсъства от време на време не е кой знае какво". Такива неща.

# 68
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Стефче, а пък според мен точно за отговорни постове, хората пускат връзки, ако ги имат де  Laughing

Мисълта ми беше, че разбира се връзкарство съществува, но има и много случаи, в които и сам човек може да се пребори за добра позиция  Peace

# 69
  • Мнения: 3 931
Може да си права. Мен пък ме дразнят мотивационните писма и натягането и мазненето по интервюта. Факт е обаче, че много често се одобрява. Не знам дали от модерните съвети по разни учебници като що е то идеалният кадър. Сериозната фирма би трябвало да отличи читавия човек от мазника, който впоследствие ще създава и междуособици сред колегите.

Аз лично започнах работа преди време с връзки. Вътре са си много близки голяма част от тях. Толкоз близки, че чак са си рода. Наскоро научих за едно момиче, че тя пък била гадже на сина на гл. инженер. И това сме само към 20 човека на етаж. И само на нашия етаж има двама дето са братя, двама дето са съседи, свекър и снаха са други и т.н... Спечелих от този им навик да водят все вътрешни хора, но принципно не е справедливо.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 827
stefka.k, според мен в последно време в по-големите фирми не се одобрява мазненето по интервюта. А колкото до мотивационните писма - според мен те са добър начин да видиш дали човека иска тази работа (защото ако я иска няма да рови за темплейти из нета, а ще си го напише сам) и доколко може да върже две думи.

И още нещо - аз започнах от непретенциозна работа в офис за каквато споменаваш - без връзки и без да познавам никого във фирмата, а както и сега - кандидатстване, първо, второ интервю, назначение.

Продължавам да твърдя, че в големите фирми познанствата не са обичаен начин за намиране на кадри.

# 71
  • Мнения: 3 931
Etomira, не исках да правя някакъв форумски спор. Явно всеки може да посочи примери както за единия тип намиране на работа, така и за другия. Смятам, че начинът, по който си подходила ти на интервюто, е достоен. Просто за търсещите работа в интерес на истината се казва, че не е лошо  да не игнорират и този момент да казват пред познати, че си търсят работа. Само това казвам. Нали знаеш една приказка "Не се знае от къде ще изскочи зайчето".

А за мотивационните писма...сигурно аз нещо съм сбъркана. Никога не бих знаела какво да напиша за отговор на "С какво смятате, че можете да допринесете за фирмата?". Е, от къде да знам точно с какво след като аз освен предмета на дейност нищо друго не знам за вашата фирма. Нито как сте структурирани, нито какви са ви приоритетите... Мои познати са ми казвали, че много често на тези места пишат небивалици. Ако знаеш наистина кажи ми. Не се подигравам. Не се знае кога ще ми се наложи - финасова криза е все пак.

# 72
  • Мнения: 1 923
може би по-скоро защо сте избрали точно тази фирма, а не с какво ще допринесеш Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 317
Търсих си 2-3 месеца работа. Пращах СВ - та по обяви в jobs.bg.
Променях си СВ - то 2 или 3 пъти. Първо писах, че имам дете, после го изтрих. И ми беше тъпо. Трябва ли да се чуствам виновна, за това, че имам дете и че то съществува?
Накрая ми писна, мислех си, че е-мейлите ми не пристигат, видях една обява и се обадих директно по телефона. Първият им въпрос беше - имате ли деца? ooooh! Отговор - имам, на 2 години, ходи на ясла и има кой да я гледа ако се разболее.
Викнаха ме на интервю без да са ми виждали СВ-то. Бях страхотно решена, че ще работя, макар че работата не е тази, за която съм мечтала, но нямах друг избор. От около 50 човека избраха мен.
Шефовете ми казаха - толкова много ти личи, че искаш да работиш, че няма как да не те назначим.
Беше страхотна победа за мен, бях доволна и щастлива от себе си. Бях аз, такава каквато съм и си спечелих мястото без никакви връзки, обаждания и т.н.  Така че - да възможно е. Може и да не съм директор на банка, но успявам да прехраня мен и дъщеря ми.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт