Отговори
# 60
  • Мнения: 1 477
не мога да определя точно, комплексно усещане
Избрах този отговор,защото причините за моя избор действително бяха комплексни.Не отричам,че ме беше страх.Но всеки има право на избор и най-важното е в последствие да не съжалява за това.

# 61
  • Мнения: 802
Няколко коментара, прочетени тук, предизвикаха любопитството ми.
Та... какво причини избора ви?
Въпросът е насочен само към онези, които са избрали да родят с Цезарово сечение. Не към жените със спешна операция или неоспорими показания.

ПП
Насочен е и към онези, които са... ами, си измислили или преекспонирали показания. Или поне към онези от тях, които не се притесняват да го признаят пред себе си.


  Няма какво да ме притеснява, за да отговоря на въпросът ти .

 1. Моето секцио беше спешно, защото спуках водата в 7 мия месец .

 2. Но аз също исках да родя секцио , тъй като не намирам смисъл да се мъча като арабка при положение, че за мен секциото е по лесен вариант да родя .
 Приспиват те и се събуждаш с бебе - без да си се мъчил грам за това .

# 62
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
скоро ще забранят да имаме каквито и да е избори.
след като темите, в които обсъждаме секциото по НЕмедицински показания се заключват, а петициите за естествено раждане са заковани...

# 63
  • Мнения: 802
скоро ще забранят да имаме каквито и да е избори.
след като темите, в които обсъждаме секциото по НЕмедицински показания се заключват, а петициите за естествено раждане са заковани...

Човек винаги има право на избор !
 И всеки може да ражда както си иска !

# 64
  • Мнения: 22
Много лоши спомени от първо нормално раждане.

# 65
  • Мнения: 581
Пуснете една нова тема с анкета- Защо реших нормално раждане а не секцио?

# 66
  • Мнения: 14 654
Пусни си ти като те интересува!

# 67
  • Мнения: 820
Пуснете една нова тема с анкета- Защо реших нормално раждане а не секцио?

Пусни я  Grinning

# 68
  • пак там
  • Мнения: 2 885
скоро ще забранят да имаме каквито и да е избори.
след като темите, в които обсъждаме секциото по НЕмедицински показания се заключват, а петициите за естествено раждане са заковани...
Темата я заключиха заради откровено заяждане на една от защитничките на естественото раждане. Последните две страници с нейни изказвания добиха оттенък на грубост и сериозно оспамване. Така поне си мисля аз...

# 69
  • Мнения: 636
И аз не мога да си обясня защо повечето от  тези "естествени" таят такава злоба и са толкова агресивни да защитават всякакви тези  ooooh!

# 70
  • Мнения: 4 555
Защото ти си от другата страна  Mr. Green
Имам предвид, че понеже си от другата страна, затова агресията на опонентите ти прави по-голямо впечатление.
Истината е, че всяка теза има както агресивни, така и умерени защитници, независимо каква е самата теза. Виж например мнението на boto в тази тема. Отговаря напълно на определението ти за "таят такава злоба и са толкова агресивни да защитават мнението си", но не те е подразнило, защото не е опозиция на твоето.

# 71
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
да не с еотклоняваме - всеки има право да защитава тезите си. пък и чак злоба не мисля, че има.
според мен по-скоро е тревожно защо хората избират секцио. наистина раждането е естествен процес и хиляди години е бил такъв. защо сега избираме секцио. в другата тема зозима каза, че процентът за БГ е 42 !!! според мен това е смущаващо.

# 72
  • Мнения: 2 376
скоро ще забранят да имаме каквито и да е избори.
след като темите, в които обсъждаме секциото по НЕмедицински показания се заключват, а петициите за естествено раждане са заковани...
Мишка,  не е заключена темата,поне в момента.

# 73
  • Мнения: 183
Ами аз знаех още преди да забременея, че ще раждам секцио. Просто вътрешно усещане имах, не мога да го обясня. Бях оперирана от киста на яйчника и знаех каква е болката след това, чувствах се някак подготвена, а другото беше едно голямо неизвестно Grinning Пък и при положение, че хората са го измислили, защо да се мъча? Приспиват те, събуждат те и си имаш бебче! Аз съм от тези, които мислят, че не начина на раждане те прави добра майка! И при двата варианта има рискове, но при секциото поне според мен са по-малко за бебето.




# 74
  • Мнения: 14 654
Пък и при положение, че хората са го измислили, защо да се мъча? Приспиват те, събуждат те и си имаш бебче!

И аз много исках да родя секцио първото дете, но освен причините, които споменах по-рано, добавям и тази, че не знаех колко гадно е секциото - и самата операция, и после след нея. За второто вече не съм твърде очарована, че пак ще трябва да изживея същото, но се успокоявам, че това е по-добрият начин за бебето и мен. Очакват се много повече травми ако раждам нормално.
Мъжът ми пък и дума не дава се обели за нормално раждане - страх го е, че ще умра по време на раждането, секциото му дава повече спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт