С какво ви дразнят снахите?

  • 7 230
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 465
Моята дъщеря я чух да казва на свекърва си: Леле Божидаркее, добре, че не живеем заедно,че щяхме да се изпотрепеме.Питам защо така и говори, а тя вика: А, тя си знае, че е на шега. И тя се дразни понякога, като свекърва и започне да пита, ама това защо така го правиш, а не иначе. Чуди се толкова ли не могат свекървите да съобразят, че във всяка една къща си има различни начини, методи и навици за чистене, миене, готвене и ,че тя няма начин да знае как го прави свекърва и ,та да го прави и тя като нея.Хубавото,че че дори и да мрънка, свекърва и и мъжа и много харесват това, което им готви.А зетя даже и казал,че готви по-хубаво от майка му. Peace

# 46
  • Мнения: 12 663
Айдее, темата се обърна в поредната свекървинска. Какво направи, лельо Оги.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 041
Ми к'во направих-нищо особено. Сега съм снаха, ще бъда 2 пъти свекърва-уча се да манипулирам.  Mr. Green Joy

Шегувам се,де, ще пиша аз как съм закачала свеки. Предварително уточнявам,че аз с нея проблеми нямам, предполагам,че и тя с мен. Не се дразня за глупости, надявам се,че и тя не ми се дразни сериозно, щото тези фрази са съвсем умишлено подхвърлени.

Мъжът ми беше много, ама много кльощав. Тя всеки път като го види , казва: " Ох,майкааа, колко си отслабнал!" Аз по едно време започнах да отговарям: "Ми поздрави ме, виж как го поддържам строен!"  Joy

Мъжът ми почна да качва след 30, разбирайте при ръст 185, стана 72-73кила. И като една кокона, почна да си щипе шкембето(кожата по-точно) и да казва: "Ох, колко съм напълнял!" Свеки му отговаря: "Така ще е. И баща ти беше като теб, а виж го сега, в нашето семейство слаби няма". Съответно моята реплика: "Да бе, няма! Ако тръгне да пуска шкембе, ще го видиш да тича около блока, да покаже,че има!"  hahaha

Друга моя дежурна реплика: Говорим си за някоя манджа-кое , как се прави, аз взимам дейно участие, щото обичам да чета рецепти. И тя казва: "А, ти това го правиш." Аз отговарям: "Ааа, не, не си падам по готвенето. Ама мога да ти кажа рецептата. "   Joy

Сигурно има и други, не вярвам да ми се връзва, поне се надявам....Не влагам зла умисъл, тя също.

# 48
  • Мнения: 473
Говорим си ние с една съседка, и двете ще ставаме свекърви, и тя ми казва, че в една тетрадка си записвала всичко, с което я дразни нейната свекърва, та след години като изкукала да отваряла тетрадката и да четяла какво не трябва да прави. Аз й казах, че след години като изкука ще забрави да отвори и тетрадката. Joy Повечето свекърви определено забравят да отворят тетрадката! Joy

# 49
  • Мнения: 12 663
Не е свекърва, а майка ми.  при поредния й ценен съвет й казвам Ти спомняш ли си как се дразнеше, като майка ти ти даваше акъл. А тя - Да, но тогава тя не беше права, а сега аз съм. Laughing

# 50
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не е свекърва, а майка ми.  при поредния й ценен съвет й казвам Ти спомняш ли си как се дразнеше, като майка ти ти даваше акъл. А тя - Да, но тогава тя не беше права, а сега аз съм. Laughing

 hahaha Сигурна ли си, че не говориш за моята майка?  Joy

# 51
  • Мнения: 24
Слабият вървеж на тази тема определено показва, че снахите с нищо не дразнят свекървиге. Те са едни благи, кротки, разбрани същества.
готино
То свекървите да не се окажат по-разбрани и по-заети от снахите.Аз смятах, че те са отговорни за традиционно лошите взаимоотношения, но като почетох оплакваничта на снахите съм на път да си променя мнението.Толкова дребнавост , незачитане  има при някои снахи,че страх ме хвана. Много от тях направо не знаят какво искат и само търсят поводи за конфликти и желание да покажат на свекървата как вече няма място в живота на сина си . И за внуците свекървата е длъжна да се грижи, но любов от тях да не търси. Аз съм снаха от 15 г. и след около толкова, навярно ще стана свекърва, но от някои от тукашните снахи изтръпвам. Изпълнена съм с добри намерения, но те трябва да бъдат и от двете страни, за да се реализират. Ама с една, която ни се води, ни се кара и не знае как да й се угоди, не вярвам да се получи хармония.
А стига бе,всичките тези заключения за мен ги направи само защото похвалих момичето, че е написало нещо остроумно newsm78

# 52
   6а ма ивинявати  ,ама онаа щурлещница ,снааата и4 а няма-ни в готвене,ни в гледане на дяца,я га му каза на моя а гледа убаво.
 Вчера ми са накикиморила,турнала онува курвинското чирвило , пернала ми онува ти ми деколте ,ча до пъпа, ша ричеш чи мома.  
 Яз седа до  джама,скрила съм са зад пердету,оти знам чи ша са обърни и я гледам,па случайно и комшулака и тои гледа(оти а парясник) и аз и викам,ама така и викам а ма ни чуе-Пу,курвалък ,дет вървиш,а са ни върниш,шаврантия.
 Кача са гори на етажа,оти знам чи па нее наготвила,гледам една постница,опита,то за прасетата ми стааа, чи каму ли за синчето. Па кат я взееее праву на кучиту,.Ча че гледам чи са връща
па ша дойда а си приказваме с вас

# 53
  • Мнения: 25 610
Пепо, не лъжи, Пепо!  Naughty
Никаква свекърва не си! Коя нормална свекърва ще рискува да си отрови прасетата с манджата на снахата, а?  ooooh!
Да и наплюеш манджата - разбирам. Да и изсипеш половин кило сол - също, ама да мъчиш свинете, дето пари струват и са по-мили от внучетата - не вярвам!  Stop

# 54
Пепо, не лъжи, Пепо!  Naughty
Никаква свекърва не си! Коя нормална свекърва ще рискува да си отрови прасетата с манджата на снахата, а?  ooooh!
Да и наплюеш манджата - разбирам. Да и изсипеш половин кило сол - също, ама да мъчиш свинете, дето пари струват и са по-мили от внучетата - не вярвам!  Stop

 Тва са прасетата на комшиите ма,на ониа ми ти парясник,дет се я ненките и гледа.Прасетата са едни такива едри напращели ,кат она мити щурлещница. А пукнат дано ,гювентиите му с гювентии,пу

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еййй една свекърва се появи да плюе най накрая hahaha

# 56
  • Мнения: 2 803
Темата стана забавна. hahaha

# 57
  • Мнения: 577
Аз да се запиша за всеки случай............ може да се засечем със съкровището.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 134
Айде Зиче,ти си....

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ДРАЗНЕШЕ МЕ  ПРЕДИ 7г.
 С това че  на третия ден след сватбата седна и каза да и препиша апартамента 120кв.
С това че няма обръщение към нас, /не съм претендирала за каквото и да е/поне на име да ни казва.
С това ,че ми казваше ,че съм искала да ги разведа ,а не знаеше ,че ние с мъжа ми бяхме причината да не я остави сина ми бременна. Mr. Green
С това че ми казваше ,че живея с мъжа ми /като царица-нейни думи/ а майка и ядяла бой всеки ден и не било честно.
С това ,че ми даваше акъл ,че не трябва да обличам дънки и поли над коляно, а тя не можела ,че е дебела.
С това ,че не използваше това което купя на детето им ,а използваше втора употреба дрехи пратени от майната си.
С това че три години не познавах внука си поради това че не преписахме апартамента ,и трябваше да ходя и да се крия из храстите пред квартирата където живееха и да чакам с часове ако излезнат на разходка да го видя.
С това ,че ме гледаше в очите и ме лъже./многократно съм я хващала на местопрестъпление ,и вместо да се извини ,ме обвинява ,че съм я разкрила/ Mr. Green
С това че дадох  половината сума   за да си купят апартамент ,и го преписа на името на майка и.

След тази постъпка тя стана друг човек и сега нещата са повече от хубави.Колко малко му трябва на човек. Thinking
Аз без покана не ходя в тях ,не се натрапвам, ако трябва да гледам малкия никога не отказвам но държа да ми го карат в къщи,а не да съм в тях,да не взема да сгафа нещо Mr. Green Mr. Green
Та това е  valeri08  откровението ми изпросено от теб Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сега ти си на ред да кажеш кой е добрият и кой лошият? Mr. Green Mr. Green


Последна редакция: нд, 24 май 2009, 10:25 от ЗИЧЕ

Общи условия

Активация на акаунт