Клиника Репробиомед/Д-р Табакова

  • 38 994
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Искрени благодарности към целия екип на РепроБиоМед и най- вече  на др. Николов благодарение на него вече гушкам малкия си син Александър. След двете лапароскопии направени ми от др. Николов последва инвитро и то успешно. Благодаря му от сърце

# 31
  • Мнения: 471
Искам да вдъхна малко надежда, че чудеса стават!
Ние сме с мъжки фактор - ходихме при трима лекари, специалисти по репродуктивна медицина (вкл. и Николов) и тримата бяха категорични, че забременяване по естествен начин е малко вероятно. Миналата година по това време, докато подготвяхме документите за Фонда, забременях естествено. Д-р Николов ми направи секциото, което продължи точно 1 час от влизането в операционната до излизането от нея.

# 32
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Искам да вдъхна малко надежда, че чудеса стават!
Ние сме с мъжки фактор - ходихме при трима лекари, специалисти по репродуктивна медицина (вкл. и Николов) и тримата бяха категорични, че забременяване по естествен начин е малко вероятно. Миналата година по това време, докато подготвяхме документите за Фонда, забременях естествено. Д-р Николов ми направи секциото, което продължи точно 1 час от влизането в операционната до излизането от нея.

Много време ти е отнело това секцио-1 час.Мен ме оперира д-р Николова/снахата на Табакова/в Тина Киркова.От влизането в операционната до излизането-35 -40 мин./като имаше малко усложнения/

# 33
  • Мнения: 471
Чакахме педиатрите да дойдат (имаше друга операция в съседната зала), защото Николов отказваше да реже без те да са на линия.

# 34
  • Малта
  • Мнения: 1 126
много лоши неща за тази клиника  Thinking
.... по отношение на това че били "меркантилни", аз си направих труда да сравня цените м/у почти всички репродуктивни клиники в София и излезна, че Репробиомед е една от клиниките с най-ниски цени  newsm78

Аз ще си направя само едни изследвания там ... но се замислям дали и един първичен преглед с въпрос за ЕЦ, че от моята клиника ми отказват вариант ЕЦ, а причини за отказа според мен няма  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 000
Мисля, че няма никакво значение за теб какво е писано във форумите, предвид че ще правиш само едни изследвания. Като отидеш на място можеш да проведеш един неформален разговор с някои от лекарите там какво мислят по въпроса, който те вълнува за ЕЦ. Успех!

# 36
  • Мнения: 21
Здравейте моми4ета,някой може ли да ми каже колко горе долу 6те ми струва инвитрото с донорска яйцеклетка в тази клиника.А някоя от вас може ли да се похвали с положителни резултати след такова инвитро при д-р Табакова?Благодаря ви предварително  bouquet

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 15:47 от mircheto

# 37
  • Мнения: 85
Не знам какви изследвания сте правили там,ама аз 2008г. си правих хормони заради нередовен цикъл и АГ прегледи.Единия от хормоните пролактин ми показа високи стойности.В последствие съм си правила този пролактин още 100 пъти поне и на 100 места и се оказа,че си е наред.Само дето ме бяха вкарали в приключения(да пия хапчета без причина) и ме убеждаваше Табакова как на 23г. било едва ли не късно за деца и др подобни.Изследванията си взех не от нея а от сина й ,който не ми назначи терапия (а уж си записах час за Табакова,като отивах за тях).Освен хормони ми беше пуснала и кръвна захар,която не разбрах какво общо има в случая.И наистина много чаках и ме пререждаха дами на по 50 г.,защото уж не били от София и без час ,които едва ли са били за ин витро!!!Наистина се чува всичко през вратата,а при взимането  на кръв една млада сестичка такъв кръвоизлив ми направи,че имах синка 30см и опръсках цялата чакалня в кръв!

# 38
  • Мнения: 342
И аз съм недоволна ..а съм обиколила почти всички за около година.Бързо ги сменях ,защото бързо забелязвах грешките и порочните практики.Конкретно по темата-не може да назначиш 3 инжекции прегнил /който си е чхг/ през n брой дни  в ЛФ /след таймирането на О пак с прегнил 5000 ед и доказано с УЗ/ и при закъснение на цикъл да обясниш ,че неможе да е от прегнила /говоря за 1-2 дни закъснение ,като не беше минало времето за което се разгражда прегнила изцяло в организма/, да викнеш пациента за БЧХГ ,при положение,че в кръвта ти още има остатъци от прегнила ..  ooooh! и да  причиниш на някой да види + тест /без да е реален/ обяснявайки ,че неможе да е от прегнила !Точно по тези причини никъде другаде предполагам не са ми поддържали ЛФ с прегнил , а са давали прог препарати /дуфастон или утрогестан/ ,за да може ранния тест за ЧХГ  да е адекватен.
Ако не беше тогава информацията която намерих в друг форум,кой знае още колко време и пари щяха да хвръкнат на вятъра.

# 39
  • Мнения: 1
Администратора ме предупреждава че повече от 120 дена не е писано за Репробиомед, за Табакова и синче. Искам да му кажа че няма давност при разобличаване на шарлатани в медицината. Отдавна се каня да си опиша патилата с тези месари. Ако някой е по наясно как се процедира в тая клиника, това съм аз. Още първия път когато отидохме при тях Табакова погледна спермограмата и някои други изследвания и каза ако жена ми забременее това ще е чудо на чудесата. Запомнете това й заключение, за да разберете с какво невежество се сблъсквате. Аз понеже съм наясно с медицинските ни възможности и казах че почваме опитите. Първо с инсеминации и ако не стане тогава инвитро. След най-малко  10-12 инминации решихме да пробваме инитро с донорски яйцклтки. Донорката ни беше като дойна крава.  Направи 30  фоликула от които 26 годни. И тука на Табакова и светнаха очите. От нас започна луд бизнес с яйцеклетки. Първо опита  да забременее  гл. Редакторка на списание 9 месеца с наште яйцеклетки. В това списание хвалебствията за Репробиомед са повече от очевадни.  Хванахме ги в толкова сконфузна ситуация ама си казахме айде има и за нас. Всъщност от 26  за нас останаха 10. Профукаха ги без никакъв ефект. Всичко беше като по учебник- дебелина на лигавицата, хормони. Да ама не .....нищо. Айде втора серия с донорката. За сведениие един цикъл - вадене на яйцеклетки от донорката, стимулации на двете жени трансфери, излишни хормони които ги правеха през ден, ехографски прегледи - всичко излизаше над 10 000 лв. Стимулиращите инжекции ги купихме от Гърция защото са на половин цена от това което ни искаше Табакова. В тая цена влиза и сумата която платихме на донорката - 3000 лв. И всичко това го повторихме. Когато разбрах, че при 1 от поредните трансфери Табакова е вкарала ембриони с фрагментации само за да вземе 400лв., реших че е безсмислено да си губиме времето с тях. Табакова е толкова проста  да си признае какво е направила, но това и е от заболяването. Тя е с Хашимото и възли на щитовидната жлеза. Напълно изкукуригала  е но това й е от щитовидката. Това ще и е наказанието защото тези заболявания се лекуват само от 1 човек.  Веднага след това отидохме при д-р Стаменов. Една случайност ни запозна с него и решихме да не губиме време и да правиме инвитро със същата донорка. Първия опит на трансфер ми се струваше много съмнителен като изход защото лигавицата беше с дебелина едва 8 мм. Жена ми не беше пила нищо повече от 4 месеца. Това се оказа и последен опит защото се получи забременяване. Сега се радваме на 1 палавник, толкова е хубав че още от сега го сватосват.  Освен при Табакова сме минали през  абсолютно всички от този бранш. Урока от Репробиомед набързо ни отказваше от всички - Владимиров, Щерев, Лаков и всякакви знайни и незнайни "специалисти".  Та чудото на чудесата при ДОКТОР Стаменов се получи от раз. При Табакова нямаше как да стане защото тя се чудеше как да забогатее от нас, а не да ни свърши работа. Интересното беше, че при д-р Стаменов за всичко сме платили само 2000. Нарочно не ни взимаше пари за прегледи и изследвания само да измие срама от челото на шарлатаните - Табакова и синче.
За тези които се чудят кой път да хващат това ще е добро четово. Както се казва в поговорката - думам ти дъще сещай се снахо

# 40
  • Мнения: 6
Толкова глупости изчетох.. от толкова разочаровани и сърдити хора...
МОМИЧЕТА, ДОКТОРА НЕ Е ВИНОВЕН ЗА ТОВА ЧЕ ПРОЦЕДУРАТА ВИ НЕ Е БИЛА УСПЕШНА.. ЗНАЕТЕ, ЧЕ ЕДВА 30 % ОТ ИНВИТО ПРОЦЕДУРИТЕ СА УСПЕШНИ....

След 2 години при д-р Владимиров, 2 инвитро и 3 инсеминации ресултата ми е 0.. куп похарчени пари , защото цените му са двойни спрямо на Николов.. мило , мазно и печалбарско отношение, и всеки път обяснявах биографията си и обяснявах коя съм. За Владимиров мисля че е комерсиален, печалбар, които отдава е излезнал от категорията добър доктор. Наистина е добър но при толкова работа и пациенти е тотално зациклил и "кара през просото".. Няма отношение, няма мисъл - там си само касичка.  За самите процедури - няма да разказвам че ще стане дълъг поста..
Накрая със скандал и половин ден загувбено време се добрах до папката със заветните документи за да продължа другаде.
Отидох в клиниката на Щерев - един млад доктор, ми каза 2 неща с които ме загуби от веднъж - 1. тук не приемаме изследвания от други клиники  / все  пак ги погледна и каза: "Изчерпан яйчников заряд..."
Часа за преглед там ми го "уреди" една колежка на мъжа ми, която работи в една от фирмите които снабдяват със специализираните лекарства за подобни процедури, като коментара продължи с думите " ЧУДЕСЕН ЧОВЕК, НО АЗ ПРИ НЕГО НЕ БИХ СЕ ЛЕКУВАЛА" попитахме я при кои би отишла, след като ги познава и е в бранша - тя каза НИКОЛОВ.

По същото време от още 2 места ми препоръчаха Николов и тои наистина се оказа " Моят доктор"
2 години по късно, след 2 инвитро процедури ( неуспешни), и след супер отношение той още е моят доктор.
Никога не съм се чувствала "Касичка" както при Щерев и Владимиров... винаги гледа да ми спести излишни разходи , изследвания и процедури. Най пресният ми пример е поредица от стимулации които и правих пролетта.. най лесно и печалбарско за доктора щеше да е да ми върне замразените ембриони независимо от състоянието ми и пак да ми вземе куп пари за поредната стимулация, донор и инвитро.. а доктора просто казваше "спокойно, другия месец ще стане.. сега няма смисъл да ги харчим"..
Сега съм бременна (стана случайно) и се зачетох за да видя дали може тои да ми следи бременността до край и да родя при него ( малко ми е неудобно да питам за да не го обидя с въпроса "Ами вие израждате ли?...) ...
И все пак избора на доктор и това дали ще останете доволни от него е индивидуално. Това че някои не е доволен от резултата, не прави доктора некадърен..  всичко е "Божа работа"

# 41
  • Мнения: 471
tanqus, на въпроса ти дали Георги Николов наблюдава бременност и дали изражда ще ти отговоря - ДА.
И двете си деца съм раждала при него - планирано секцио (с голям диоптър съм). Оперира в Шейново. Операциите ми минаха перфектно, никакви проблеми, бързо възстановяване (дори след 45-50 дни след тях съм тръгвала на спорт).
Щом той е твоят лекар, не се отказвай; безпроблемното раждане е най-добрият старт на майчинството.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 079
tanqus Аз също съм с много добри впечатления от Д-р Николков.Бях пациентка на клиниката им повече от 7 години,с 3 неуспешни опита икси,операции и какво ли още не,но колкото и да се харесвахме резултат 0!Последно ми казаха,че с наш материал нямаме никакъв шанс за бременност и това окончателно ме накара да се откажа от там.Сега имам 6 месечно бебе благодарение на Д-р Персенска и екипа на МБАЛ Надежда с моя яйцеклетка и сперматозоид от таткото.
Знам на колко много хора са помогнали Д-р Табакова и Д-р Николов,помагат и ще помагат за рожба,уважавам ги безкрайно и никога няма да кажа 1 лоша дума за тях,просто всичко е късмет!Пожелавам на всяко момиче да си намери своят доктор и да извървят заедно пътя към така жадуваното ангелче!Съветвам и теб да не плюеш по Д-р Владимиров,защото и той има не малко бебета,а това,че не си видяла в негово лице помощ не означава,че е лош или некъдърен!Наслаждавай се на бременността си и бъди сигурна,че Д-р Николов с радост ще се грижи за вас!

# 43
  • Мнения: 6
tanqus Аз също съм с много добри впечатления от Д-р Николков.Бях пациентка на клиниката им повече от 7 години,с 3 неуспешни опита икси,операции и какво ли още не,но колкото и да се харесвахме резултат 0!Последно ми казаха,че с наш материал нямаме никакъв шанс за бременност и това окончателно ме накара да се откажа от там.Сега имам 6 месечно бебе благодарение на Д-р Персенска и екипа на МБАЛ Надежда с моя яйцеклетка и сперматозоид от таткото.
Знам на колко много хора са помогнали Д-р Табакова и Д-р Николов,помагат и ще помагат за рожба,уважавам ги безкрайно и никога няма да кажа 1 лоша дума за тях,просто всичко е късмет!Пожелавам на всяко момиче да си намери своят доктор и да извървят заедно пътя към така жадуваното ангелче!Съветвам и теб да не плюеш по Д-р Владимиров,защото и той има не малко бебета,а това,че не си видяла в негово лице помощ не означава,че е лош или некъдърен!Наслаждавай се на бременността си и бъди сигурна,че Д-р Николов с радост ще се грижи за вас!

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПЛЮЯ ВЛАДИМИРОВ - ако някои е останал с такова впечатление - не е така. Просто мисля че е претрупан с работа и това не му позволява да вникне в проблема на всеки пациент. Просто умовете на всички ни имат пределен капацитет и неговия е на предела. Иначе безсорно е професионалист, клиниката му и персонала му са на много по виско ниво от при Николов.
В крайна сметка всичко е в думите  "Божа работа" и "моят доктор" - човека които ще те спечели..
Иначе Николов след всички опити ( със собствени и с донорски яйца ) ми каза и на мен "Не знам вече какво да те правя -не мога да помогна повече"..

# 44
  • Мнения: 7 488
Толкова глупости изчетох.. от толкова разочаровани и сърдити хора...
МОМИЧЕТА, ДОКТОРА НЕ Е ВИНОВЕН ЗА ТОВА ЧЕ ПРОЦЕДУРАТА ВИ НЕ Е БИЛА УСПЕШНА.. ЗНАЕТЕ, ЧЕ ЕДВА 30 % ОТ ИНВИТО ПРОЦЕДУРИТЕ СА УСПЕШНИ....

Мнението което съм публикувала в тази тема изобщо не са глупости, и не съм им сърдита вече, а съм разочарована от поведението им и убедена във възможностите им.
След като правих опит при тях с яйцеклетки от сестра ми през 2006 година, от същата тази сестра и 6 години по-възрастна от тогава при д-р Персенска, със значително лека стимулация, извадиха 13 яйцеклетки. При тях с много силна стимулация, и аз сега се чудя защо направиха такава, извадиха 9 яйцеклетки. Табакова ми трансферира 5 ембриона, с резултат 0.00, като ги гоних 2 дена да ми кажат какво се случва с другите 4, тя се беше покрила и пусна акушерката да ми говори врели некипели. При д-р Персенска поставени 3 ембриона, и трите се заванаха та чак редукция правих. По принцип и възрастта уж си казва думата, едно е на 36 години да правиш опит неуспешен, друго е на 42 години да забременееш с тризнаци, как се получи така акъла ми не го побира още.
Така, че всеки да си направи извода. Това е моят опит, не са измислици.

Общи условия

Активация на акаунт