С еволюцията винаги търсещи - 130та немска!

  • 12 871
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 690
Правят изследване. В момента струва 30 евро. Изпраща се и явно после ти връщат резултатите. Той беше много малък. Надявам се да да сме го видели в началото и да не е успял да си пусне отрова. В момента почти не се забелязва къде е бил. Вече ми писна от такива гадини. Има ли вероятност той да е заразен а аз да не съм?
Тортите наистина са шедьоври.   Hug

# 271
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Чико, страхотни човечета за тортата си направила   bouquet
децата много ще й се радват  Hug

# 272
  • Мнения: 1 636
За първи път правя такава торта и се учудвам на способностите ми  Blush Не вярвах, че Ще стане. Преди да zапочна, мъжът ми и приятелката ми ми каzаха "не zапочвай, zаЩото само Ще се ядосваш, няма да стане". Но дебелата глава си е дебела. Днес в градината ме питаха, дали това работя  Joy
Кой от вас е виждал кърлеж? Вчера видях една буболечка в нас и ме  е страх да не би да е кърлеж, но те май са по тревата, а не по ламината  Thinking

# 273
  • Мнения: 3 880
но те май са по тревата, а не по ламината  Thinking
Е, ако го е внесъл някой отвън няма голям избор, ще му се наложи и по ламинат да походи, докато намери трева или месо... Wink
Ето така изглежда кърлеж, с 8 крака и отпред плоски "щипки"...

# 274
  • Мнения: 3 521
Йеее, Чико, много готина торта Peace.

Ето ти един кърлеж -


Днес съм толкова скапана, че едва си държа очите отворени. Ще кажеш, че до 4 ч. съм пила и пяла, ама -нЙе. В 22.30 заспах като пич и се събудих К.О. Що тъй? Crazy

п.п. даже Биба си набута кърлежа пред моя ooooh!.

Алоха!

# 275
  • Мнения: 11 322
Вики, хубаво е да наблюдаваш мястото дали ще се зачерви, дали зачервеното ще се подуе и в центъра на ухапаното да избледнее. Това ако не стане в рамките на 10 дни, значи не си хванала нищо от него.
Но... понеже сте в ендемичен район е най-добре да вземете да си направите имунизация срещу пролетния менингит, който също се пренася от кърлежите и е много опасен. А за зачервяване се следи да не би да си хванала борелиоза (Лаймска болест) и тогава се дава АБ.
Даже щях да пиша в темата за срещата да се намажете с Аутан (или друго антипаразитно) и децата да са с дълги панталони и дълги ръкави.
Бибе, ти няма ли да отскочиш в събота до КА? Събираме се добра агитка.
Майра, ти какво после реши или още хамлетуваш? КА или Италия?
Чико, бравус! Много майсторски си ги издокарала.

# 276
  • UK
  • Мнения: 3 959
Една малоумна пчела ме събуди тази сутрин рано - рано. Чак ей сега я изгоних, тъпанарката, седи на пердето и се чуди какво да прави. Ми то и аз щях да седя след толкова блъскане в прозореца.

Нашия Айдъл междувременно ме изуми за пореден път. Тук не е като немския - пеят, след един час ги гонят и толкова. Тук пеят в понеделник, във вторник сутринта ги номинират за гонене - петима от всички участници, във вторник вечерта пеят петимата и спасяват двама, в сряда пеят тримата останали и спасяват един, а след това двамата останали пеят една и съща песен (ако са от един пол, де) и чак тогава гонят един от тях. Вчера пяха шестима - днес пет са на номинации, и ако си мислите, че това е странно, оказа се, че другата седмица всичките петима ще са на номинации. Оо Какъв е стимула на тея петима да се представят добре в понеделник и ще има ли гласуване тогава... Може би кой да е пръв на номинации, кой втори и така нататък? Това не може да е истина. Поне снощи ни спестиха Марин и Мустафа.

# 277
  • Мнения: 467
Оххх и аз искам да мога да направя още от първия път такива красоти. Като гледам колко е хубава тортата представям си колко е вкусна.  Laughing
Честит ти рожденник с малко закъснение!

Браво на Зарка-Божидарка, винаги с пълно протмоненце да се разхожда! Ние с майка й май се познаваме  Laughing,лично,  хехехех. Особено добри познати сме с леля й Ели  Wink Бяхме съученички в гимназията. Много често съм ви идвала на гости в квартирата.  newsm51

MGM, може да проверите тук: http://www.swoodoo.com/de/?ud1=deineflugsuche&campaign=TV%2Fdeineflugsuche 
срявняват се много търсачки и аво компании. Почти винаги показва най-евтините билети. 

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 10:11 от Tinaina

# 278
  • Мнения: 1 690
Вечи това за ваксината ни го казаха, но не сме си правили. Чудя се сега като водим Виктория на имунизация дали да не пита,. Той татето ни стана един месец се влачи с подут крак и с антибиотици. Сега съм пред дилемата дали да го изпращаме. Стои в един буркан и чака.  newsm78 Мъжа ми казва, че ако съм заразена така или иначе ще си проличи. А след месец да си пусна само кръвни изследвания. Ох не знам, но направо голямо чудо си е. Миналата година само се разхождаше по мен. На Вики също два пъти съм махала, но още си пълзяха. За срещата със сигурност ще сме с дълги панталони. Аз имам някакъв спрей но ще потърся и това лекарство което казваш.

# 279
  • Мнения: 7 605
Сърф, дай пет, и аз така, но легнах в 1 и не можах да заспя веднага  Tired А малката снощи какъв цирк ни спретна, не е за разправяне. Беше в леглото уж, ние бяхме долу, и в един момент виждам че тя е станала, светнала лампата и си играе с Плеймобил, а беше вече 21.30  ooooh! Май наистина е време да не спи вече на обяд  Tired

Май се заформя масово ходене до БГ  Laughing И ние така, след 11 дена  Wink Ама нещо хич не се радвам  Thinking

# 280
  • Мнения: 1 584
Бибе, ти няма ли да отскочиш в събота до КА? Събираме се добра агитка.
Майра, ти какво после реши или още хамлетуваш? КА или Италия?

Събота ли остана? Умувам аз още ама клоня към Италия, че иначе 4 дена тук ще се побъркам Whistling Ако не ме ядосат днес много моите, мисля следобяда да стягам и товаря багажа и утре след работа направо да опалвам - изкушават ме и с море и плажове Whistling

# 281
  • Мнения: 638
Добро утро от мен! Simple Smile
Аз не мога да си отворя о4ите,адски ми се спи.Снощи до някое време правих покани за предстоящото кръщане на малчо.
Сега изпратих мъжете,кой на работа,кой на киндербетройунг и сядам да пийна кафе Simple Smile
Чиколина ,blagodarq за линковете!Харесаха ми книжките в Амазон-а.Магьосник_математик - към Нинтендо ли е?Племенника ми прекарва известно време на компютъра в къщи и мисля да му намеря някоя игра за компа.
За тортата - как прави човечетата?Специални форми ли има?
И моя де4ко в неделя бе6е нахапан от нещо,но не е кърлеж.На комар ми прилича или някаква буболечка   Thinking. Стоят червени надути петна на редичка - по откритите части на тялото има.Огледах стаята и нищо не открих,може да е станало оня ден в парка.Аз дадох хомеопатични гранулки за подутото и гледам сега са се поскрили,но има нежна кожа и явно трябва време.Намазах и с Фенистил гел.
Момичета,регистрирах се като търсеща работа и юни имам насрочена среща с посредника,който отговарял за мен  Thinking .Как мислите,дали ще излезе нещо от това?Трябва да пи6а автобиография,препоръки от предишна работа да приложа и т.н и т.н.
С немският език съм малко назад доста де ,но надявам се дечкото като тръгне на градина да наваксам.Юни карам последния модул за B1 и ме чака ZD,но не се надявам да се справя с изпита!
В Ту-то имам да взимам 5 изпита и дипломна работа как ще стане тоя номер не зная,май ще си остана само с полувишОто  Laughing
Мислех да питам, в ТУ-Мюнхен да завърша ако имам подготвителна за езика,но се преместихме.
Някоя от вас карала ли е курс по немски в университет и после да е продължила обу4ението си.
Объркана съм,след почти 3 години в къщи ми се иска вече да живна малко! Simple Smile Стига само Hausfrau.
Усмихнат ден ви желая ,отивам да отворя учебника по немски Simple Smile

# 282
  • Мнения: 3 521
Една позната ми пусна нещо много приятно и няма как да се мина и да не го пусна тук Wink

Наблюдавал ли си някога децата в лунапарка?
А слушал ли си как тихо пада дъждът по земята?

Наблюдавал ли си лудия полет на пеперудата?
Заглеждал ли си се понякога в залеза на слънцето?

По-добре се отпусни,
Не танцувай толкова бързо...
Животът е толкова кратък,
Музиката не продължава завинаги!

Тичаш ли като подгонена сърна по цял ден?
Когато питаш някого “как си”, чуваш ли отговора?
Дали вечер си лягаш, прегърнал мислите за стотици грижи?

По-добре се отпусни.
Не танцувай толкова бързо.
Животът е твърде кратък...

Каза ли някога на детето си
“това ще го направим утре”...
И в бързината си не видя тъгата му?
Загуби контакт,
остави едно старо приятелство да завехне,
защото все нямаше време да се обадиш
и да кажеш дори едно "здравей"...

По-добре се отпусни,
Не танцувай толкова бързо...
Животът е наистина кратък,
Музиката не продължава завинаги!

Когато тичаш като луд,
губиш половината радост от пътуването.
Като че ли хвърляш един подарък,
който дори не си отворил...

Осъзнай:
Животът не е спринт.
Затова, отпусни се и чуй музиката!
Преди да спре песента...

# 283
  • Мнения: 1 584
Беше в леглото уж, ние бяхме долу, и в един момент виждам че тя е станала, светнала лампата и си играе с Плеймобил, а беше вече 21.30  ooooh! Май наистина е време да не спи вече на обяд  Tired

А в колко си ляга вечер? Ясмин спи 14-17 следобеден сън (даже и повече може да откара, ама я будя принципно), после като излезем на разходка или пясъчник успява да се умори и в 21 следва баня и в 21.30 е в леглото. И тя няколко пъти слизаше от 2рия етаж, пуска си лампата, взима книжка и се качва обратно - но беше отдавна и скоро не го е правила Simple Smile

# 284
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз напоследък се занимавам само с немския и ме е обхванала една паника в момента... Имам един месец до началото на сесията а нямам никаква представа от нещата, не съм ходила на лекции по ред причини, не познавам никого от курса, когото да помоля за помощ и просто не знам какво ще правя - изпитите се трупат, курсовите работи се трупат, а догодина и дипломна ще трябва да правя и как точно ще стане, като аз си нямам хал хабер, както се казва, от това, което уча... Много съм несериозна, заслужавам един хубав як пердах по повода. Толкова съм паникьосана, че ми иде да ревна.

Общи условия

Активация на акаунт