Тупкат в нас по две сърца, до ДЕКЕМВРИ все ще е така !

  • 11 725
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 506
Мили "колежки" Wink, записвам се и аз пак. Бях се записала в предишна тема, ама нещо не се откривам в списъка с бъдещите майки, та да кажа пак. Термин 18 декември, втора бременност, трето дете.
Успех на всички и лека бременност!

# 241
  • Мнения: 118
привет мацки,

как сте с алергиите вие? аз...нещо невиждано от години ме сполетя, по принцип имам алергия към тези пуховете,но от доста години не се беше проявявала...до този сезон....от вчера нещо страшно...кихам като луда, тече нос и сърби и очите текат,ад направо...с някакво хомеопатично се пръскам в носа ама няма кой знае какъв ефект newsm78 почти не спах тази нощ а и за капак ми се гади яко че и  Sick малко сутринта,направо бликна Sad  и съм на работа и ми е едно чууудничко та знае ли се....
ааа има тук една мацка с никнейм пухче или от сорта...леле само като й прочета името и ме засърбява навсякъде Laughing

nuclearbaby, много ме развесели, ама наистина не искам да ти предизвиквам алергична реакция Simple Smile Ако искаш, представяй си пухкава играчка, като прочетеш ника Simple Smile И дано всичко при теб е ОК!

А сега по въпроса с алергиите - няма да казвам как съм, защото излиза, че все дърпам дявола за опашката. А и мен ме дразнят, но по леко, тея хвърчащи пухчета, малко по трудно дишам, ама не кихам иначе. Надявам се да не ми се активизира алергията, че при мен става общо взето като при дъщеричката на Черил.
Черил, успокой се, нали всичко е минало и да се ядосваш, че си забравила, не межеш да промениш нищо. Важното е, че детенцето е добре.
Оска и аз много се дразня от това единия да лежи, другия да го обслужва, но ние и двамата работим и в общи линии си поделяме задълженията.
Гери и при мен от 3-4 дни го няма напрежението в гърдите, но при предната ми бременност въобще не съм имала такива оплаквания, затова и не съм се обърнала към лекар. Дано всичко е ОК. Аз утре съм на ФМ, стискайте палци

И честит имен ден на всички именници!

# 242
  • Мнения: 344
Честит имен ден на всички именници!!!  bouquet

Мойто мъж и той така с тея пухчета .. взел си е някакви капки за нос, казва че много му помагали, но не знам точно как се казват. Довечера ще го питам и ще ви кажа.
Утре ми е втория преглед и трябва да чуем вече сърчицето, пупу дано всичко да е наред  Praynig
Иначе вчера много ме  сви корема, малко като менструални болки, ама по-леки. Полежах 2 часа и ми мина. newsm78

# 243
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Честит имен ден на всички именници!

Здравейте момичета,

не се притеснявайте за гърдите, аз да ви кажа до сега не съм усетила грам напрежение там
пък и си седят все същите нито са се увеличили, нито са спаднали Simple Smile, а пък бебо си е добре и расте.
Така че споко  Hug

Иначе аз днес се чувствам страхотно, вече почти нямам никакви симптоми
и почвам да се радвам на бременността с пълна сила.

Това от мен за сега, лек ден ви желая Simple Smile

# 244
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета!
Приятно ми е да се запознаем  Hug! За мен това е втора бременност, но за разлика от първия път, сега изпитвам всички "екстри" на ранната бременност - гадене, безапетитие, сънливост, отпадналост...Все пак съм с надеждата, че скоро всичко ще отмине и ще се почувствам по-свежа. Вече съм се записала за ЖК в "Св. София", където ме следеше и първия път моята лекарка.
Пожелавам на всички лек старт и успешен и навременен финал  Grinning!

# 245
  • Мнения: 38
Срам не срам ще ви попитам-как се борите със запека? Embarassed
С първата бременност беше добре ,но сега от рано ме стегна. Embarassed Пробвах чрез храната да се „оправя„ -няколко дни на леки разхлабващи храни,сушени смокини,фурми,плодове....Но май не ми помагат много.... Sad
Следващия преглед ми е на 3 юни,едва тогава ще мога да споделя с лекарката за проблема. А дотогава..... Confused
Дайте ми съвет......

# 246
  • Мнения: 1 391
Пухче , стискам палци за феталната!

Черил , изглеждаш ми много добре и се радвам, че си толкова бойна! Добре че дъщеричката ти се е оправила! Наистина трябва да предупреждаваш - не само че има алергия от ядки, но че съответно не бива да яде торти, в които може да има ядки, защото толкова ще се и сетят учителките - че имало ядки в тортата...

 food002  Flowers Sunflower  cook  baloni  babydust7  dancing Flowers Bouquet   food010

Виртуално ви ЧЕРПЯ и устройвам Дребно Празненство - за моята щерка Елена  - имаща имен ден днес!
След изкараната варицела днес за пръв път отиде на детска, да черпи за именния ден и я посрещнаха с бурен възторг, а тя горда до небесата влезе вътре  Mr. Green - с новите си дънкови облекла - поличка- гащеризонеста и дънково якенце - със супер фешън кройки, седят й като точно за нея правени и е голям бонбон - все едно е от някое ТВ предаване - много гот й паснаха и другите дрешки, които й подарихме -  тя си беше поръчала дрехи за подарък - фръц хаха - и така - аз покрай нея съм днес една празнуваща мама  Grinning.


И не на последно -  добре дошли на новите мамчета - Ава Мама Инка, и Гдд. И ако има още някой  Crazy
Иначе започнаха едни менструални болки днес в коремчето ми - едно напрежение - както в началото и се притесних... обаче после усетих че точно там ми прерязват дрехите... и хич не се бях усетила--- и сега натамъних нещата и май почна да се успокоява... крайно време е да си набавя нещо бременно за носене....  newsm78

А вкъщи, мъжа ми ми помага страхотно много, да не кажа върши абсолютно всичко - ние сме абсолютно по равно винаги били  - заедно тръгваме ис е връщаме от работа и сме на един дол дренки. И той не се бои от никаква домакинска работа - но тези ни отношения са откак сме се събрали.
И сега като бях толкова време болна, па и бременна, той вършеше абс. всичко. Защото ми беше зле. И чисти и готви, и простира и чинии мие и за малката се грижи . Страхотен татко е! И съпруг!  Heart Eyes

# 247
  • Мнения: 1 391
Срам не срам ще ви попитам-как се борите със запека? Embarassed
Дайте ми съвет......


ами хапвай само разхлабващи храни и никакви затягащи съответно.
Череши с вода - круши - елда - овесни ядки - супи - цвекло. това е което се сещам основно за разхлабване. Ако хапнеш салата от цвекло, веднага ще си после в кенефа - страшно добре действа - и пречиства кръвта - много е полезно.

Не яж нищо запичащо - банани, ориз, картофи.
Мисля че има и разни шоколадчета против запек - в аптеките се продават.
Трябва да решиш тоя проблем че хич не е добре да се запичаш.

# 248
  • Мнения: 3 791
Против запек много добре действа и да се свари ленено семе в повечко вода и да се изпие течността.

# 249
  • Мнения: 38
Колибри,мерси много,ще се опитам да реша проблема. Аз и без това имам  по лениви черва ,а сега и от бремеността. Embarassed Sad Три дни хапвах супи от зелен и зрял фасул ,а никаква разлика. Sad newsm78
Гъбка ,благодаря ти. Ще опитам и това.

Честит имен ден на дъщеричката ти Колибри,да е жива и здрава. Весело изкарване на празника.  bouquet
Честит имен  ден и на всички празнуващи днес.  bouquet

# 250
  • Мнения: 67
Срам не срам ще ви попитам-как се борите със запека? Embarassed
С първата бременност беше добре ,но сега от рано ме стегна. Embarassed Пробвах чрез храната да се „оправя„ -няколко дни на леки разхлабващи храни,сушени смокини,фурми,плодове....Но май не ми помагат много.... Sad
Следващия преглед ми е на 3 юни,едва тогава ще мога да споделя с лекарката за проблема. А дотогава..... Confused
Дайте ми съвет......
ами преди имах такъв проблем,не ходих в тоалетната по дни...Помогна ми кисело зеле,колкото и да го мразя.
Освен това пий колкото се може повече течности и яж супи не само когато си в запек,аз така се спасявам само Peace
Дано съм помогнала

# 251
  • Мнения: 82
gdd, и аз имам този "проблем", но ям абълки, сушени сливи, и по едно мляко Активиа на ден!
 

# 252
  • София
  • Мнения: 10 698
Colibri
да ви е жива и здрава малката красавица и много да ви радва и да ви обича sun

# 253
  • Мнения: 118
Collibri мерси и много хубав празник на принцесата ти пожелавам   bouquet

gdd аз почнах да пия Активия - всеки ден по една и се чувствам много добре. Но не знам дали на всеки действа. Пробвай

Добре дошла Ава лека бременност!

# 254
  • Мнения: 67
Collibri честит имен ден на дъщеричката ти,Елена Hug Hug Hug  bouquet Heart Eyes newsm51Да е здрава,весела и все така усмихната,както е на снимките
цветята са разрешени,нали? Rolling Eyes

Ох,такъв мързел ме е налегнал,че чак след обяд ще чистя Embarassed Rolling Eyes Blush

Общи условия

Активация на акаунт