Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 5

  • 47 364
  • 602
  •   1
Отговори
# 45
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 489
Хайде пак се почна ooooh!
Цвети от Събота след разходката е с хрема, която се стича по гърлото и от вчера, естествено и с кашлица. Снощи беше някакъв ад, непрекъснато лаеше и повърна на 2 пъти от секретите в гърлото. Остана си у дома с детегледачката и приема на често разни абра-кадабри(хомеопатични), дано я закрепим до петък Praynig, защото тогава е пикника от детската градина(а тя говори и го чака от март месец).  Мразя го това положение-как да я спра да тича из тревите и да бере цветя, като толкова обича? А пък тичането и цветята и разните там цъфтящи растения/дървета винаги ни докарват такива проблеми TiredДано поне повали малко тази седмица, че да прочисти въздуха малко.
Сега във връзка с нашето ходене до Сандански и басейн там да ви напиша препоръките на нашата лекарка-когато децата влизат във водата, задължително да са с водни очила(заради алергиите-очите им са доста уязвими), със силиконови тапи за уши(заради отити) и шапка за плуване. Е, написах ви го, пък доколко ще мога да го приложа си е мой проблем(така екипирана ще прилича на космонавт малката Rolling Eyes)
Другата гадост е, че ще трябва да я тествам за лаймска болест заради кърлежа преди 2 седмици, а там трябва венозна кръв Confused и не знам как ще даде да и вземат. Някой от вас водил ли е детето си за вземане на кръв от вената-страх ли го беше детето, изобщо как мина?

# 46
  • Мнения: 5 531
здравей мила, да на Мария многократно са и взимали кръв от вената - спокойно. Успокой си детето, не е толкова страшно. В Трета градска болница, момичетата са добри, Мария я познават по - име вече, нямаме проблем с боденето. Но ти обясни на твойто дете какво трябва да се направи,че не е страшно, и че ако седи мирна почти няма да усети как са я боцнали. Прави и инхалации ако искаш да се оправи до петък. И Мария ми се е разкашляла, аз снощи я водих при Иванова - червено гърло и стичащи се секрети и при нас.
За плуването  - ние плуваме от години, задължително се плува с плувна шапка, Мария от години вече плува и с очила, това е въпрос на навик. Дори са много сладки така екипирани децата.

# 47
  • Мнения: 162
 И двамата кашлят.Предполагам ,че времето е такова.Не съм ги спряла нито от училище ,нито малкия от градина.Давам сиропите,пръскам в носа и с децата.А за екипиравката в басейна съм съгласна с вас.Миналата седмица ги водихме на закрит басейн.Толкова беше хлориран,че чак лютеше на очите.Малкия нямаше проблем ,но баткото два дни след това беше със зачервени очи.

# 48
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 489
 marychery:hug:, имах нужда от такива думи Heart Eyes
На вас защо ви вземат кръв от вената-не питам от любопитство, но си мисля-така и така ще я бодат Цвети, поне да пусна и едно тестване за алергии като ще трябва да минем през това newsm78

# 49
  • Мнения: 5 531
Мария допреди година беше постоянно болна - затова и многократно са и взимали венозна кръв - тя е с две операции на сливиците, взимаха и и за теста за алергии. Принципно тя не се плаши, свикнала е с момичетата в двата кабинета, и няма проблем с боцкането.
Така че успех, теста за алергии го правят в лаборатории Сана, ако искаш да го правиш, направете там всички изследвания - теста струва 100лв.

# 50
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 489
Страхотна си  bouquet
Ще ги направим там, тогава.
На Мария пожелавам какичките от лабораториите и лекарите да не са част от ежедневието и, а все по-малко познати Hug

# 51
  • Мнения: 5 531
Успех мила,  Hugот нас. А Мария едва ли скоро ще се раздели с тях, но с времето може и да стане.

# 52
  • Мнения: 139
Отдавна не бях отваряла тази тема (аз предимно чета и рядко пиша). Но добре, че отворих, че преди няколко дни забелязах на сина ми бял косъм и се стреснах как така толкова малък ще има бял косъм. Той е на Сингулер от почти година. С алергична астма.

# 53
  • Мнения: 646
Привет отново от нас,искам да попитам дали при някой от вашите дечица сте наблюдавали следното нещо?.....два месеца бяхме на Флексотид и Сингулар........при поредното посещение при д-р Куфарджиева тя реши да спрем Флексотида и да останем само на Сингулар.........до тук добре,но след около 2 седмици Ели почна да се изприщва кога на гръбчето за 10м,после преминава и отива към коремчето и така се редува на няколко места.Обрива прилича на едни ситни пъпчици(все едно си изгорял от слънце) Та така до днес като почва все по-често да се появяват и почнах да търся причината,знам че от нещо е провокирано,затова питам някой след спирането на Флексотида наблюдавал  ли е нещо подобно.Почнах я на диета и включих Ериус,защото подозирам че тези сладоледи кадето всички ги обичаме са с много оцветители и Бог знае какво  Thinking  

П.С сега прочетох за белите косички и болките в крачетата,Ели също много ама много ми се опплаква от болки в крачетата,но..........това е положението.
Целувам и прегръщам всички дечица Hug Heart Eyes Hug

# 54
  • Мнения: 698
Почнах я на диета и включих Ериус,защото подозирам че тези сладоледи кадето всички ги обичаме са с много оцветители и Бог знае какво  Thinking  

П.С сега прочетох за белите косички и болките в крачетата,Ели също много ама много ми се опплаква от болки в крачетата,но..........това е положението.


Заедно с антиалергичния Ериус, си включила и оцветител Е110, който може да предизвиква алергични реакции /виж упътването/.

Болките в крачетата при моето дете ги лекувахме много успешно с хомеопатичен медикамент - Аrnica montana 9 ch. /разбира се, след консултация с лекар/, този медикамент може да се взима, дори детето да не е на хомеопатия, попитайте, при нас сработи, а преди дъщеря ми се будеше с плач през нощта от болки. Много ми е мъчно за горките душички, и ние сме минали през това. Израства се при правилно лечение.   bouquetза всички храбри майки!

# 55
  • Мнения: 646
angel?   така и подозирам, че от тези вкусни "боклуци" които ядат нашите деца пък и ние се обриваме,уф.......всеки ден обяснявам че това неможе,онова ни е забранено,това  нестава и т.н. ,а тя милата ми казва "маме маме няма да ям нищо само солети за да неплачеш  и да не се тормозиш ",такова е едно разумно моето дете а на мен ми се къса сърцето че неможе да яде сладоледи,прословутото зрънчо и там всички неща кадето продават по-парковете,на всичкото отгоре ядохме и диня(две резанчета) и от нея се изрина леко..... Thinking,тамън поприключихме с пристъпите,почнахме с обривине... ooooh! НО аз съм оптимист и вярвам че ще го израстнем все някога  Hug само си пожелавам повече търпение както  на мен така и на вас  lovekiss

# 56
  • Мнения: 162
Имам въпрос към препатилите мами.Колко време след започването на Сингулара забелязахте бели косъмчета.И двамата ми сина пият това лекарство.Големия вече 4 години ,а малкия-2 години,с малки прекъсвания от 2,3 месеца през лятото.Те са със светли коси и не съм забелязала още бели косми,но болките в крачетатата ни съпътстват.Особено при малкия.Преди година даже отказа да ходи .Първо започна да накуцва ,а след това и съвсем отказа да ходи.
Дано израстнат тези болести и да не се нуждаем вече от Сингулар ,Флексотид и т.н. Искренно го желая и на всички дечица.

# 57
  • Мнения: 139
Имам въпрос към препатилите мами.Колко време след започването на Сингулара забелязахте бели косъмчета.И двамата ми сина пият това лекарство.Големия вече 4 години ,а малкия-2 години,с малки прекъсвания от 2,3 месеца през лятото.Те са със светли коси и не съм забелязала още бели косми,но болките в крачетатата ни съпътстват.Особено при малкия.Преди година даже отказа да ходи .Първо започна да накуцва ,а след това и съвсем отказа да ходи.
Дано израстнат тези болести и да не се нуждаем вече от Сингулар ,Флексотид и т.н. Искренно го желая и на всички дечица.
Моя син пие Сингулера от малко повече от година и сега забелязах един бял косъм. Може би при всяко дете си е индивидуално. А аз да попитам по колко време се пие горе-долу този Сингулер? Докато спре да прави пристъпи ли?

# 58
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 489
Имам въпрос към препатилите мами.Колко време след започването на Сингулара забелязахте бели косъмчета.И двамата ми сина пият това лекарство.Големия вече 4 години ,а малкия-2 години,с малки прекъсвания от 2,3 месеца през лятото.Те са със светли коси и не съм забелязала още бели косми,но болките в крачетатата ни съпътстват.Особено при малкия.Преди година даже отказа да ходи .Първо започна да накуцва ,а след това и съвсем отказа да ходи.
Дано израстнат тези болести и да не се нуждаем вече от Сингулар ,Флексотид и т.н. Искренно го желая и на всички дечица.
Дъщеря ми е пила сингулер 5 месеца и забелязах първия бял косъм, сега е на сингулер още 3 месеца и косъмчетата (бели, новопорастнали) вече са 3. Но пък това да е, това са бели кахъри сравнено с пристъпите Peace Виж, болки в крачетата поне нямаме, защото за мен това е по-сериозен проблем от гледна точка на дискомфорта, който причинява на детето. Дано го израстат по-бързо и леко всички мъници Peace

# 59
  • Мнения: 162
Нашата пулмоложка смята ,че Сингулар ще пият дакато спрат да правят пристъпи,но съм питала в аптеките такова лекарство след 14 годишна възраст няма.

Общи условия

Активация на акаунт