Липса на овулация

  • 2 451
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте, вчера ходих на гинеколог по повод/ на 23 март ми дойде цикъла с 20 дни закъснение/ на 9 март когато уж е овулацията пак ми прокървя не бешще цикъл но не беше и само лека прокървяване ,нещо средно/ от тогава няма никой.....
 почти нищо не разбрах от прегледа: това което пише на листа е : матка: 35/55, енд.5 мм-двуслоен,хипоехогенен,ляв яйчник-36/24-малък брой дребни фоликули,плътна капсула,десен яйчник -38/30-малък брой дребни фоликули..


Каза ми че не съм имала овулация последния месец .И ми предписа да пия витамин Ц.


Ако този проблем се е случвал на някой от вас ще ви бъда благодарна ако ми отговорите малко по-подробно това че не съм имала овулация ,означава ли че ще имам проблем със забременяването за в бъдеще,как би могло д асе оправи и размерите на яйчниците и другите неща които пише след тях какво означават.

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 100
И още нещо ,понеделник мисля да отида отново на друг лекар.моля препоръчайте кадърен лекар който обяснява от Стара Загора

Благодаря

# 2
  • Мнения: 1 335
Привет!
Това с витамин ц-то ме изумява, ама както и да е. Ако искаш - пий го, но няма никакво отношение към проблема ти ... пък и ефект няма да има.
Като послетиш другия лекар, поговорете да направиш изследване на всички репродуктивни хормони; питай ако те интересува кои са тези хормони - би доказало дали овулираш и дали има проблем в това отношение.
Да, възможно е последния месец да не си имала овулация. Напълно нормално е на всеки 11 месеца да има 1 ановулативен (без овулация). Това по никакъв начин не е определящ фактор за състоянието ти по принцип.
Липсата на овулация не се определя с 1 ехографско изследване. Нужни са редица изследвания.
Дотук от нищо не може да се съди, че ще имаш проблем със забременяването.
Даже и да имаш проблем с овулирането ( в зависимост от това на какво се дължи той), има много решения и начини да се контролира състоянието.

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Променяла ли си дастично теглото си напоследък?
При мен имаше такъв проблем докато бях хипер слаба, имах фоликули по повърхността на яйчниците и нямах цикъл. Но нямах доста време-около година. След като възвърнах част от теглото си всичко се нормализира, проблем със забременяването и износване на бременността си нямах никакъв.

# 4
  • Мнения: 100
Никаква промяна с теглото нямам,но спазвах 7 месеца диета/ преболедувах хепатит/ скоро/ преди 7 месеца/ От 2-3 седмици ям всичко ..почти,без пържено мазно и свинско..Незнам дали това би могло да е причина...

# 5
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
При мен поне беше, във вегетарианския ми период.
Ограничи ли тогава белтъчините?

# 6
  • Мнения: 229
По скоро мазнините играят роля при женските хормони  и по точно холестерола

# 7
  • Мнения: 100
холестерола ми беше изключителни ниски стойности,даже личната ми лекарка се беше учудила как може така ,не ям ли мазно!!

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 17:09 от sweeten

# 8
  • Мнения: 100
а някой нещо да му говори това след описанието на матката-енд.5 мм,хипоехогенен двуслоен??? нещо лошо ли е нямам идея? търсих я тази дума на гоогъл,нищо не излиза..

# 9
  • Мнения: 100
днес четох в една статия че лубрикантите влияели на забременяването,/един вид че унищожавали сперматозоидите/възможно ли е според вас да е вярно?

# 10
  • Мнения: 12
Мога да ти препоръчам Ния Кирчева ,кабинета и е над техникума по обществено хранене, работи със здравна каса телефона и го има в "Бизнес поща".Успех.

# 11
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
sweeten тези 3 поста един след друг не можа ли да ги събереш в един? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 053
При кой доктор ходи,а каква е тази глупост с витамин Ц,странна работа честно казано newsm78

# 13
  • Мнения: 1 085
Аз нещо не разбрах  newsm78 Ти правиш опити за забременяване ли? Ако е така, по - добре се обърни към специалист по стерилитет /това не значи, че си стерилна/.

# 14
  • Мнения: 100
точно при Ния Кирчева ходих

Общи условия

Активация на акаунт