ЯНУАРКИ 2010 в очакване на първи преглед

  • 14 557
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 63
Аз лично съм много против всякакъв вид животни и бебе да съжителстват заедно в една къща.Поне докато е малко.
Цоци и аз също не издържам дълго да седя права и започва страшно да ме боли кръста.Що се отнася до яденето,от хормоните ли или просто така ,ми се отвори такъв апетит,че се плаша. Решила съм да се ограничавам и да наблягам на плодовете и зеленчуците,че килцата се трупат.
Добре дошли на всички нови и лека бременност.
Katinche не се засягай мила от това за етървите.Не мисля че злобеенето и зависта са положителни качества и затова наистина не я понасям.Аз се радвам,когато някой постигне нещо в тоя живот и то с работа и упоритост,а това за нея е повод за отрицателни чувства.Въпреки това не й желая лошото,нека е жива и здрава.А ти не се обиждай.
Лека вечер от нас с бебо,ние отиваме да спинкаме и да растем.

# 226
  • Мнения: 693
Katinche не се засягай мила от това за етървите.

Не, не, не съм се засегнала ни най-малко  Hug исках да изглежда, като шегичка Simple Smile а и се замислих, какво ли би написала моята снаха за мен  Thinking

# 227
  • Мнения: 1
Я кажете момичета кой какво яде,пък белкем на тези без апетит да им се прияде нещо.
аз днес от сутринта,бях на две солетиа малко крем сирене,после салата,2 ябълки и за вечеря салата с пилешко месо и задушени зеленчуци.
и на 3-4 чаши айрян.
относно стоенето права и мен много ме заболява кръста и яйчниците също.
и аз още не съм сигурна гади ли ми се или не,не мога да опрделя,понякога ми става малко лошо но не е нещо сериозно.
относно животно в къщи и бебе честно казано не съм съгласна,макар че тук по принцип масово имат кучета в къщата си.

# 228
  • София
  • Мнения: 2 245
Мама ЦоцоланкаHug извинявай, ако си се почуствала засегната! Не съм имала такива намерения! Права си, че не всички знаят за токсоплазмозата и не казвам нищо лошо за линковете, които пускаш. Намирам ги за много полезни. Аз нямам котка. Имам куче, което не бих махнала. Когато взимаш животинка правиш избор и решение за следващите 10-15 години и много се ядосвам на хора, които решават, че вече не им трябват и решават да ги пратят на улицата. После всеки се оплаква, че е пълно с бездомни животни по улиците! Ние го правим, животните не са виновни! Спирам с темата, че ми е много болна!

По другата тема: мислите ли да ходите на "училище за бременни"?

Пожелавам хубав ден на всички!  Hug  bouquet

И да не забравяме... ПЕТЪК Еnewsm44

# 229
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен.Ние се наспахме и сме готови за дългия горещ ден.Тая жега нещо много ме мъчи.В апартамента е ужасно задушно и понеже цял ден го пече слънцето направо не се живее.Имаме още малко ремонт във  вилата и ще бягаме натам,че е много по-хладно.
Няма да ходя на училище за бременни,защото мисля че основните неща вече ги знам.Въпреки че всяко дете е различно и се гледа по различен начин.
Що се отнася до храната днес съм на спаначена супа и салата от домати със сирене.Това съм решила,за да ми е по-леко.
Довечера големия ми син ще танцува с танцовата в читалището и съм много развълнувана.При нас всяка година има такъв общински концерт,в който участват всички състави,детски градини и училища от общината.Става забавно ,а и за нас родителите е много интересно да ги видим.

# 230
  • Мнения: 4
добро утро!
прекрасен ден се очертава- днес ще ходя с двете ми дечица в южния парк Party
но преди това на зъболекар, важно е преди да напредне бременноста Sad
за курс за бременни- има един който е от списанието с 9-м и там си избираш на коя тема да отидеш
пък и е много кеф малко разнообразие Joy

мама ваня19: приятно прекарване днес . звучи много интересно

# 231
  • Мнения: 693
прекрасен ден се очертава- днес ще ходя с двете ми дечица в южния парк Party

Пазете се, днес ще бъде голяма жега. Аз ще си остана в къщи на хлад, ако не беше такъв мор можеше да се видим в Южния парк. Simple Smile


Мале, цяла нощ не съм спала. Ядох ориз с тиквички и кайма, който птредната вечер бях забравила да прибера в хладилника и цяла нощ не съм спала от болки в корема и от дежурството в тоалетната  Tired

Има ли живееши в южните квартали, аз съм в Манастирски ливади, по лична карта ни водят Бъкстон?

# 232
  • Мнения: 0
Здравейте момичета .Да знаете че вече и аз сам без апетит а сам все гладна а как си хапвах оооох Sad ама от два дни не знам какво ми се яде само на ябълки налитам на нишщо друго.А каквото и да ям ми е все безвкусно .Ужас е просто това с вредните бактерии направо се паникьосвам,имам куче което остана при родителите ми като заживях с приятелят ми и сега виждам че така е по добре.
Мамо цоци ти винаги помагаш с своите съвети и линкове .Има неща над които дори нямаше да се сетя да се замисля а ти ми помагаш и научавам нови неща благодаря и на другите съфорумки.Лек и Слъчв  усмихнат ден ви желая Party

# 233
  • София
  • Мнения: 572
ivalex разгледах ти тортите и не можах да не се възхитя. Това за мен си е изкуство.
Katinche, почти сме съседки  Wink. Офиса ми е в сградата до "Jumbo".
Пожелавам ви лек и приятен ден на всички!

# 234
  • Мнения: 11 607
Добро утро!

Рути, Южния парк ми е любимото място в София. От там не ми се тръгва въобще, когато имаме възможност да го посетим. Да се разходите и заради мен.

Ваня, вълнуващи са тези прояви на децата.....Знам,че ще бъдете щастливи всички!

Ние днес...и аз не знам на какво ще сме.....Един козунак съм предвидила да направя, едни солени кифлички, имам една зеления - някакъв странен вид спанак - или на супа ще го направя или ще го използвам като плънка на кифличките, картофена яхния, и вдъхновение за сладко - нямам! Но може и един кекс да забъркам....По принцип ние в събота имаме хубавата традиция с приятели да ходим някъде, та затова петъка ми е ден за готвене, пък после разпускам.......Та се стягам за евентуален пикник утре, дано времето се задържи така хубаво и да няма изненади.

По принцип обичам да готвя, и то много....А сега ми е мъка голяма, едва седя на краката си понякога.

Нас също ни чакат тези дни прояви на децата. Щерката ходи на един кръжок по декоративно и приложно изкуство и ще имат изложба. Ето напр. това ми бе Мартеницата направена лично от нея в кръжока. Малкият син ще участва в някакво общинско тържество с детската градина за 1.6., дъщерята също ще имат тържество тези дни само дето не разбрах за 24.5. или за 1.6.

Пие ми се кафе......но...нещо знам,че не бива да се пие. От 4- 8 г.с. казват,че били златните седмици от развитието на ембриона и гледам да внимавам какво слагам в устата си в този период...Та сега си напарвих топъл шоколад с прясно мляко. Хич не ми се яде, сигурно чак довечера ще хапна нещо. Никакъв апетит нямам.

Пия иначе безалкохолна бира, но по принцип в нашата къща газирано се пие рядко, наблягаме на чистата водица.

На училище за бременни - тук има.....Едни курсове са по-скоро те, с гимнастика, едно много симпатично девойче ги води, познавам я лично, ще и видя цените и според зависи от това какво казва джоба - ще реша дали да ходя или ще ги пропусна.

От мен това, до довечера пак ще досаждам.......

Леле Катинче, какво си преживяла........Ужас! Дано денят ти е спокоен!Оправяй се бързо!

О....Ива, торти имаш за разглеждане.....Няма да ги пропусна значи. В това отношение съм черноработник - мога блат да опека, крем да направя, защо не и чаршаф, най-ми е на сърце тестото на Ванчччето, но в украсата съм гола вода. С 2 леви съм, за разлика от щерката, която умее да ползва ръцете си по предназначение.

Сиси, и на мен всичко ми има вкус на хартия, на пласмаса, ям без удоволствие.

Кати, извинявай ако съм ти се сторила груба с призивите да се пише...Знам,че всички сме различни...Но за мен лично - най-полезното на тези отчетни теми - е че се явяват безплатни терапевтични групи. Тук всеки си казва радостите, болките, имаме нещо общо, което за в момента е едно от водещите събития в живота ни, и смятам,че така денят ни минава по-леко и по-усмихнато. На мен също не винаги ми се пише, но пък....едно от нещата без които не мога в живота си - това е форума. Лично аз намерих тук много добри приятелки, организираме си форумски срещи, познавам се лично със съфорумки, дори сме станали и семейни приятели с някои, и по своему всяка една съфорумка, с която съм имала досег в някоя тема и с която и след това сме поддържали отношения , ми става особено скъпа и мила. Примери в това отношение са напр. Ела, Тарталета, с Катинчето се засякохме в друга тема, подобна на тази......Та така...извинявай ако призива ми е в разрез с твоите лични усещания!  bouquet

# 235
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен мами!

Прияте с спокоен петък на всички, а на тези които са на работа дано денят ви мине неусетно!

Отностно животните в къщи, аз м момента имам едно куче-котка /наричам го така тъй като е максимум 4 кила/, и за момента поне не мисля да го водя някой друг да го гледа, когато един ден дойде бебчето мисля, че ще е достатъчно това че няма да влиза в неговата стая. Има кой да го вземе да го гледа, но той е влюбен в мен и приятелят ми и ще боледува ако не е с нас, ако се налага разбира се че ще го дам я сестра ми да го гледа /племенника ще е особенно доволен Grinning/, я пък на свекъра и свекървата. Но дано не се стига до там.

Що се отнася до яденето, не мога да определя дали ми се гади или не, едно гадно ми е такова през деня, като че ли е точно гадене, но не съмсигурна, но въпреки всичко имам стабилен апетит, особенно сутрин, сутрин съм като озверял вълк пред 2-3 кг сурово месо Grinning

Хей щях да забравя, ПРИЯТНО БРЕМЕНЕЕНЕ на всички!

# 236
  • Мнения: 984
Нагъвам сладко като невидяла.  Вчера следобед, като минах на пазар се отбих в магазинчето за бонбони, в което до сега /от десетина години съществува/ не бях влизала, защото не ям сладко по принцип и даже кафето пия без захар. И какво да ви кажа - то едни бисквити и домашни курабийки, шоколадови домашно приготвени бонбони, смучки и т.н. Crazy Как да се оттърва от това не знам. С предишната ми бременност изобщо нямах такъв приблем. Е, други неща имаше - през цялото време повръщах. ooooh! Сега не знам.

По темата за котките. Аз съм отраснала с котка. Ния откак се е родила си съжителства спокойно с Мишона /11годишната ми котка/ - двете се разбират много добре, Ния е шеф на хОра. Simple Smile Обаче одъртявайки, Мишонката взе да прави някои бели и се замислям дали да не я занеса на моите родители, които живеят, по стечение на обстоятелствата, извън града. Имайте предвид, че Миш откак се е родила не е излизала от вкъщи. Като я взехме беше още слепичка, хранила съм я с пипетка и съм я учила на всичко. Може би трябва да я заведа на ветеринар, но тя изпитва ужас от това да излезе отвкъщи и започва да се мята и да дере безобразно. Може би трябва да я приспя, за да я види лекар за токсоплазмоза. Бе не знам. Като изляза в отпуска ще видя какво да правя.

# 237
  • Мнения: 147
здравейте и от мен Simple Smile само да ви се оплача - от сутринта ми е много лошо Sad още не съм повръщала, но едва стоя, а и съм на работа...слава богу, че е петък Simple Smile мислех че гаденето започва по-късно, но при мен си е отсега, и главата ми тежи много и някак си ми гори Sad на никой не го пожелавам това, дано всички сте си добре и се наслаждавате на бременността си  Peace

# 238
  • Мнения: 0
nellito_v явно сме две, толкова ми е кофти че едвам гледам, надявам се да не съм така до края на 3 тия месец, че ще откача, някак си се надявам сега събота и неделя да успея да си почина и от другата седмица да съм по ведра.

# 239
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 592
Лошо ми е. Не ми се гади, не ми се повръща, просто имам леки киселини и ми се мотае главата. Не знам как изкарах вчерашния следобяд в офиса, не знам как ще мине и днес. Да не ви казвам, че снощи в 21.30 изгасих ТВ и заспах. Че и детето подбрах да ляга с мен, което друг път стои будно до 23 Laughing Ама мамината душица всичко дава за бебето  Simple Smile Стига да е момиче! Че с момче щяло да й бъде скучно  Crossing Arms

Апетит имам и то голям  Tired Цял ден в офиса набивам ябълки и кисело мляко, за да си залъгвам стомаха. Но обяд и за вечеря ям по една голяма салата с нещо месно. Дано по- дълго устискам без вредни въглехидрати  Praynig Не искам пак да ставам 100 кг  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт