МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 74 448
  • 392
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 803
Ох ,каква носталгия ме обхванала по Търново,,,,, Weary
Искаш ли да оставим децата на татковците,да ги затворим някъде,за да не избягат,да ги запасим с храна и да избягаме за няколко дни,само двечките? smile3508  Аз също харесах този град,но не можах да го разгледам хубавичко,заради една латерна дето ни съпровождаше и не се впечатляваше ни от нищо. Mr. Green Както казва мъж ми-поредната баня,на която поминахме без сапун,щот децата го изядоха.

Пепелче,'що така,ако искаш сподели с нас,ще ти олекне HugИзчезвам да поработя малко,нещо ми е много трудно така с тоя крак,кръста направо не си го усещам вече.
Всяка от нас си отглежда такова животно вкъщи,но понякога го храним повече и не се усещаме как постепенно почва да яде от нас.Аз го наричам депресия...тъпча се с промишлени количества сладолед,раста като тиква,та на следващата среща ще нося бяла роза,за да можете да ме познаете.Или пък няма да има нужда да си правя този труд,както ми каза една мама от тук-ще те познаем по таткото с онова нещо,дето търкаля пред себе си.Та така...тъпо ми става,като се оставям на дребни проблемчета да ме гризкат,поне да свалям килограми,а аз обратен ефект.Не мога да не се ядосвам,че се ядосвам на глупости,но продължавам да го правя.Най-ми е скапано,като стигна до извода,че големите проблеми ги решаваме тихо,кротко и задружно,почти шепнешком,дето се вика,а позволяваме на дреболиите да ни смачкат,да ни натрият носовете,да мълчим и да гледаме тъпи шоу-програми,вместо да си говорим...Ей за такива работи се нервя-неплатени сметки,неотложни вноски по банките,закъсняващи преводи и така...Нима съм само аз?...Сигурна съм,че не съм.Благодаря за поканата,приех я,колосах ти блузата със сълзи. Hug

(аз за разлика от некои все още си виждам ... Mr. Green)
Днес е особено мързелив ден, смятам да не се преуморявам с нищо...нещо заразно ме е хванало от общуването с други отявлени мързели (да не ги споменавам по имена).
 
 newsm75 Още си почиствам градинката от тия камъни дето ги намята...Ма ти освен торби и сарказъм взе да подхвърляш,а?  Mr. Green
Вечернице,  love001Чакам още сладко...
Цоци, spoko Нима си искаш киселините и болките?Хайде де,повярвай,че тази бременност ще е лекичка и много приятна,не бъди черногледа,усмихни се...зелеее.Ремонтът ще почака,не го мисли толкоз...
МаминкаВаня и ти си като Танчето лъжла,скоро ще бъдеш изобличена ...има време...
Щото днес едно птиченце ми каза,че тя няма нищо общо с туба-както се представя и дори не прилича на майка,родила четири деца.Ама лъже... Mr. Green
Пикасооо,тая китка твоята ме разби днес сутринта,язък за кафето- преглъщах го на сухо,съвсем на сухо ама.
Наталче,не дърпай дявола за опашката,да не си дърпаш после косите с моето гостуване. Mr. Green
Суити,снимчици нови няма ли от сладкото Галенце и кака Зори?Ех,как искам отново срещичкааа,много беше хубаво на Търново и много ме е яд,че много от любимите ми мами не можаха да дойдат.Суит,ти също си сред тях.
Бих искала и с Теди да се запозная,с Пролетната феичка,абе изобщо с всички,които пишете по-честичко тук и съм сдобила някаква представа за вас.  bouquet
Денис белята преди малко ми погоди следния номер.Влизам аз в тоалетната,а той ме чака отвън.Обаче аз не съм врътнала ключа,щот уж само за малко бях.И по едно време отваря широко вратата и вика-Айде бе,мамооооо,пишкаш ли или аТаш?Щях да си сецна кръстта от рязкото ставане от тоалетната чиния,защото зверчето му недно,отворило и входната врата,която е точно срещу банята и аз съм изкипрена на мегдана.Добре че не минаваше никой по улицата. Embarassed Embarassed Embarassed Може пък и да ме е мернал някой,знам ли...
Проточих се пак като мед,но не толкова сладък,може би смола е по-точното сравнение.
Лекичка и мекичка да ви бъде вечерта и нощта,гушкайте татковците и децата и не му мислете много за глупости.
До някога... Hug Hug Hug

# 61
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
момичета надух се от зъб и умирам от болка мога ли да пия аулин и колко време не мога да кърмя след това знаели някой  Cry

# 62
  • Мнения: 7 263


Момичета, минавам да почерпя за здравето на порасналото ми момче!
Благодаря ви за милите пожелания и тук и на ЛС Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 12 229
момичета надух се от зъб и умирам от болка мога ли да пия аулин и колко време не мога да кърмя след това знаели някой  Cry
   Да може да пиеш, няма нужда да спираш кърменето. По-добре обаче пийни силен нурофен или течен аналгин вместо аулин. И най-добре отиди колкото се може по-скоро на зъболекар, дано скоро премине  Praynig Само да кажа, че арсенът не е проблем също за кърменето, както и упойката. В момента в който те пусне упойката вече няма проблем и да кърмиш  Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 679
Само да се запиша за да ви следя.
Чета ви, но ми се е задръстил мозъка от работа и нерви и не мога да се организирам да на напиша няколко реда.
Лека вечер  bouquet

# 65
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Айла благодаря ти
но този зъб ме почна докато бях бременна и от здрав се оказа с гранулом и трябва да се вади зъбаря го лекува и му сложи временна пломба и каза като родя да се обадя и ей го сега . А колкото до аулина мога да пия само това поради алергия към аналгетик , но няма ли да е опасно за бебето от това ме е страх

# 66
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
Здравейте и от мен   bouquet
Мноооого проблеми с мъжо...мнооого караници по телефона...и никакви пари.Взима си пари,човека,а на нас и стотинка не праща,да си платим сметките.Утре ще си дойде.Решила съм,да настоявам да отидем с децата с него.Да направя аз едно разследване  Crossing Arms.
Сутринта писах,писах а сега ми няма поста newsm78
Мамо Цоци не се притеснявай.И аз нямах киселини и болки в гърдите.Имаш пълната подкрепа на всички ни. Hug
Честит празник на момченцето на Lennyh .Радвам се,че Натали се върна и си е прекарала добре.
на всчки останали мами много прегръдки  Hug

# 67
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Lennyh Честит ти рожденник newsm59  Gift  bigdance2Много здраве, късмет и успехи !

# 68
  • Мнения: 3 323
Дрийм, като ми правиха секциото ми бяха изписали Аулин (доктора дето ми го прави - личен приятел), друг е въпроса, че аз не го пих (нали съм майка героиня, все пак Sunglasses) - в смисъл надали би ми го дал ако е противопоказен на кърменето, ясно беше че това смятам да правя....

Тони, мъжете са като конете (колкото и да са расови, искат здрава ръка да ги води), приказките за главата на семейството и пр. героизми ги оставям за "на маса".

Вили, не че ще ти помогнем с много, но можеш да разтовариш баластрата при нас - затова сме заедно "за зло и добро".

Пепелингова, много пък чувствителна станахте - да ви оставя тогава, да ви изядат форумските кучета, че да видите сарказъм?

Маги, не се притеснявай - когато нещо не е ясно питай, да си призная в началото, след едно смъмряне от Цоцоланка защо не пиша в темата - обясних, че не мога да я намеря из форума  Embarassed, тогава още не беше закована на първа страничка... Тук сме за да се учим на нещо полезно, независимо какво ....

Маминка Ваня, ще получиш БАН (заедно с Бърбораната) за невярна информация - сланинките са моите!

Цоцоланке, Свате, след гореизписаните бременности (дето даже не вярват Венерите) едно разбрах - една с една няма еднаква, а киселините и ...другите работи  Sick, дето съм специалистка по тях- с Дивна изобщо не ги усетих... Не знам дали ви разправях - един колега дето се премести от нашия офис в друг, малко след като забременях, но пък често ни посещаваше - разбрал че съм бремнна като...родих. На фона на всичките ми проблеми с бременоститте с момчетатата - с Дивната се чувствах не в кондиция, а на орлови криле- напълнях само 7 килограма, не връщах, не усещах че съм бременна...явно, много съм я чакала таз мома.

# 69
  • Мнения: 88
Здравейте мамита,
Преди всичко искам да честитя радостта на Мама Цоцоланка. Бъди спокойна и се храни с добри мисли, мила мамче.  smile3525 newsm51 smile3525
Аз с четвъртото преминах през най-големите си притеснения през бременността.  newsm17 Но съм убедена, че в един съвсем голям процент обяснението се крие в хормоналното изменение, което е значително.

Със сигурност бебчето е добре. Съкращението сигурно има нещо общо с  нарастване на плода за предполагаемата възраст (по въведена дата на последната менструация и като се има предвид точно след 14 дена овулация се изчислява колко голямо би трябвало да бъде мъничето.) Второто съкращение явно е с размерите на бебчето вмомента. Като сравянват двете стойности лекарите се опитват да разберат дали не си имала по-късна овулация ( примерно с 2 седмици закъснение), което би  обяснило защо е с тези размери сега. Най-важно е как се движат стойностите между 2 посещения и измервания. Ако разликата между 2 ехографа е нормална( примерно отиваш 2 път след 2 седмици и се отчита нарастване, което е точно като за тези 2 седмици), значи нараства стандартно и просто е заченато с по-късна овулация.

Аз с първото дете се ошашавих.  newsm09 Закъсня ми 11 дена и чак на 13 се появиха 2 черти. Бебето вървеше по-дребно за предполагаемата гестационна седмица. Имах и 2 термина. С разлика от 15 дни. Родих на втория термин. Акушерката ми каза, че водите ми са мн. зелени и явно съм преносила 2 седмици.  smile3506 А педиатърката пък заяви, че бебето е недоносено с 2 седмици  smile3532, защото е с твърде мек хрущял на ушите. Е, няма оправия. Дъщеря ми е красавица и половина. Роди се с форцепс и изправи отделението на крака, 2 екипа търчаха мо мен, 2 акушерки с колан ме натискаха по корема, но...дойде си детето - красиво, живо и здраво .

Предполагам, че наистина е била зачената с по-късна овулация. Ама що притеснения изкарах...
Така че, не се тревожи. Нито моите лекари, нито твоите могат да обяснят мистерията на живота. Да, той идва - привидно крехък и нежен, а всъщност пазен от волятя на най-Могъщия - Твореца.
 Живот, достатъчно силен, за да изяви на целия свят цвета на твоите очи и добротата на сърцето ти,както  и усмивката на съпруга ти, например + таланта му да ти бъде опора. Живот, който знае как да разчете ДНК-то си без компютрите и знанието на експертите. Живот, когото се опитват да натъпчат в таблици и мерки, а той с детска усмивка пренебрегва шумотевицата на догадките им и чудно сам става себе си в тишината. Вярвай повече на самия Живот, отколкото на тези, които се опитват да го изучат, систематизират и обяснят.  newsm10 . Поздрави на малкото бебоче и бъди щастлива в бременеенето.  newsm03
На всички останали мамита желая седмица пълна с хубави новини, детски прегръдки, трогващи до умиление и... романтичен уикенд с таткото.

# 70
  • Мнения: 2 270
Цоци-аз когато бях бременна с Тони отидох на лекар чак в четвъртия месец за първи път.Определено се чувствах много по спокойна така.Забрави за съкращенията и се радвай на незабравимите мигове на бременноста.Щом има плод със сърдечна дейност -това вече е радост,за друго недей да мислиш

# 71
  • Мнения: 1 744
Еййй, ама много сте бързи! Аз докато се наканя да пиша и вие сте вече в средата на темичката!

Чесито на всички рожденници дето изпуснах! Да са здрави и много много щастливи! Hug

Сега да честитя на Цоци за бебчето! Hug Много се радвам за вас! Желая ти най-леката бременност на света! И не се кахъри за ремонти, аз вкъщи майстор си имам, ама ела да видиш банята ни - с плочки отпреди 30г. и разни други екстри покрай тях. Откакто се върнах от болницата и ми казаха, че почти всичко ми е наред, разбирам, че повечето признаци дето ги имах са от притеснение. Затова сега гледам да не се ядосвам за нищо, нито за работа / въпреки че точно преди да изляза болнични си форматирах USB-то със всичките данни и справки, които някога съм правила/, нито за пари, които никога не стигат. Да си гледаме здравето и спокойствието - по-важно от това няма!
Извинението ми за това, че не дойдохме на В.Търново, е многото работа на мъж ми. Само ни остави при свекърва ми и веднага се върна в София. Много съжалявах, че не можахме да дойдем, ама се случват такива моменти. Ама като порастнат още децата, качвам ги на влака и айдееее свобода, няма да чакам тоя да ме закара, оня да ме закара.

Нашето ходене до Казанлък май и тая година ще се отложи, щото мъж ми има много работа, и събота и неделя. А имаше една мама от там Ina-Bamzi, хич я няма напоследък. Като няма работа - няма, а пък като има - няма почивка, даже. А така ми се ходи, на зеленко, някъде. Ама сама с децата не смея никъде да тръгна. Даже ходихме тая седмица на цирк, и взех и баба ми - да ми помага. То ставаха, то се въртяха. Нещо не им хареса особено. Само номерата с животните и акробатичните номера им допаднаха.

Мими, ти си направо герой! Ама аз си те знам, де! Това е за тези, които не те познават. Мъж ти каза, че в къщи не се усещало, че има бебе. Все спяло. Дано да е все така кротичка малката Еленка.

ДИП, това за мъжете и конете много ми хареса! Ще го запомня. А, ще поясниш ли за трите нормални и трите секцио, че така и не разбрах..пък ми стана любопитно.

Тони-бонбони, не знам какво да ти кажа. Как така няма да ви праща пари!? Я, го прати той да плаща сметките и да пазарува. Еййй, аз ли в друг свят живея, как може да има такива мъже, бре! Confused

Маги-Мей, и аз спя с децата, и ми е много мило, и аз всяка сутрин се будя схваната. Ама вече си мечтая да спя с мъж ми, щото ми писна той в хола, аз при децата на спалнята - вече втора година. За това и давам зор да направим детската, та да си припомним младежките години, така да се каже. Mr. Green

Пиги, как си? Как така работиш, като още имаш болки, внимавай! Peace
 
Ей, това с тоалетната ме уби. Добре , че нямаше още хора в офиса, че как съм се хилила не е истина. Подейства ми по-добре от кафето, дето го пия. Тоя Денис белята е страшен.  Joy

Маминкаваня, и на мен шопинга ми действа много добре! Жалко, че не е много често! Ама и аз така, като ми дойде музата за пазаруване, харча до стотинка! Каква е тая работа - не мога да си обясня. Важното е , че после се чувствам добре!

Тъщичке, тази Софи е страхотна! Толкова ми хареса стихотворението! Честито  за наградата! Peace

Натали, страхотно сте си изкарали!  Heart EyesКато гледам снимките, и на мен така ми се иска да се завъртя някъде натам.

Габи, радвам се, че пак си тук!   bouquet

Пикасо, не ни разочаровай, кви са тия китки само!   bouquet

Е, стига толкоз засега, че трябва  и да се работи! Целувки на всички и весел и усмихнат ден ви желая! Hug

# 72
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Приспах дечицата и бързам да пиша. първо да честитя рожденния ден на детето на Лени! да е живо и здраво! И много да радва мама и татко! Мамо Цоци, не се притеснявай така. Всичко ще мине добре. Сигурна съм. И накрая ще си гушкаш най- сладкото бебче на света! Тони и аз се ядосах на мъжа ти. Много е безотговорен. Искам да ви питам дали знаете майчинсвото от социални грижи дали се води за стаж? Защото ми искат 6 месеца стаж назад а аз бях по майчинство. Ох, малко объркано го обясних. Вчера си вдигнах нервите с тези социални. Едвам намерих кой да гледа децата и отидох а те само за еднократната помощ ми приеха документите. Викат ме другия месец пак. А аз пътувам 40км . Абе тази наша държава няма оправия. Габи радвам се да се запознаем. Аз те четях в готварския  bouquet Желая лек ден на всички!

# 73
  • Мнения: 2 022
Здравейте. Сколасах най-сетне.

Честито на порасналото момче на Лени. Да ти е жив и здрав и много да те радва.

Цоци, миличка, не мога да те позная! Та ти си такъв жизнерадостен и оптимистичен човек. Недей така сега. В теб расте едно прекрасно чудо, едно човече, за което толкова много копнееше. Какво по-хубаво от това?! Все пак наличието на неприятни "странични ефекти" не е непременно необходимо за правилно протичане на бременността.  Mr. Green  Аз пък нито един път не съм повръщала, киселини имах малко с Коко, но май бяха на психическа основа, защото се появяваха само, ако не съм си легнала до 23 часа. Вярно, че с годините се променя начинът ни на мислене и се притесняваме повече от необходимото. И аз имах глупави мисли и притеснения от време на време с Поли, но редовните прегледи ги поуспокояваха. Горе главата, момиче. Нагушкай бъдещите батковци и кака - децата действат толкова успокояващо и зареждащо. А и Бебчо вътре ще усети тупкането на сърчицата им и ще се почувства много добре.  Hug

Габи, токова се радвам, че писа, и толкова ми е мъчно, че при теб нещата още са объркани. Не мога да ти помогна по друг начин, но винаги съм насреща да те изслушам и да споделя тревогите ти, както и всички други момичета тук.  Hug Поздрави на невероятните ти синове и специални целувки на Додо.

Тъщичке, браво на Софи, тя е страхотен талант. Нека винаги ти поднася такива прекрасни усещания.

Помилвана, аз бях така с Гого - определиха ми термин, който беше с 2 седмици по-късен, отколкото го смятах аз. Гого се роди точно на този термин, но водите бяха зелени, кожата му - сбръчкана, а ноктите - орлови. В документите пише, че е преносен.

Наде, шопинг-терапията действа отлично и при мен, но за съжаление от много време насам не мога да си позволя такова "лечение".  Sad И няма изгледи скоро да мога.

Лек и весел ден на всички ви. 
Hug Hug Hug

# 74
Здравейте аз съм сестрата на  Зара днес сутринта в Майчин дом се роди Николета 2.250 и 51см.

Общи условия

Активация на акаунт