С какво мажете кожата на бебчетата в това лятно време след баня и през деня?

  • 5 824
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Мили мами искам да ви попитам  с какво мажете бебетата си през жегите ,след баня вечер и през деня, ужасно сме се изпъпчили от претопляне, въпреки че седим само по боди с къс ръкав и не я завивам с нищо през деня , а вечер с една лека пленка.Пъпчиците са много ситни и зачервени има ги на меките части и на сгъвките ,под гушката  и на лицето и  непрекъснато се чеше и плаче, неможе да спи спокойно.

Моля някой да премести темата ,защото мястото и не е тук.
Предварително се извинявам .

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:47 от Редактор*

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
с нищо не я мажи.явно й е много топло,а лосиона/олиото/зехтина затварят порите.Може само сгъвките и гънките след баня да мажеш с едно от трите,които изброих горе.

другото,е че при пъпки е хубаво да я види лекар.може да е нещо друго.

темата не е за този раздел

# 2
  • Мнения: 79
вечер след къпане го мажа с тоалетно мляко на Nivea - Sensitiveр, което само му овлажнява кожата без да го изпотява и запарява както останалите млека, олия и пр. през деня го мажа задължително със слънцезащитен крем, миналата година го мазах с Sebamed 30+,а тзи година си взех klorane 50+.

# 3
  • Мнения: 2
Zdravei! Moeto beb4e go maja ve4er sled banqta gomaja s mlqkoto na chicco! i ne se izpotqva i spi po bluzka i ritanka

# 4
  • Мнения: 3 066
Измиване с Мустела гел за бебета и намазване с Мустела хидратиращ лосион  с жожоба !Невероятен аромат и кадифена кожа без никакво възпаление някога!Ползваха го в частната клиника където родих и след това си го закупих,т.е. ползваме от ден 1-ви!

# 5
  • София
  • Мнения: 673
Аз мойта не я мажа всеки ден заради жегите, но иначе я мацат с лосион на Себа Мед.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 592
С лосион на СебаМед след баня.

# 7
  • Мнения: 89
Аз го мажа с мляко за тяло на "Нивея",но да ти кажа чесно не мисля,че е от жегата обрива ви.Може би от някоя храна,ако сте започнали захранване.Отиди или се обади на вашия педиатър и кажи какво е положението.Той/Тя ще те посъветва най-правилно.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 С тоалетно мляко, зехтин в никакъв случай не се слага в жегите.Мляко ползвам на Бюбхен.

# 9
  • Мнения: 2 090
Мляко ползвам на Бюбхен.
И аз Peace

# 10
  • Мнения: 5 183
С нищо не съм го мазала,  като беше бебе, нито зиме, нито лете. 

# 11
  • Мнения: 4 292
С млякото за тяло на Бюбхен. Единственият продукт на тази марка, който и понесе добре. Къпя я всеки ден, а мажа през ден.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
A-derma лосион.Това и за двете деца.

# 13
  • Мнения: 1 155
Вечер, след баня я мажа с тоалетното мляко на Бочко, а през деня  я мажа с слънцезащитен крем на Nivea задължително!

# 14
  • Мнения: 177
С тоалетно мляко на Клоран. Много сме доволни, ползваме го от първия ден. Попива бързо, овлажнява кожата, не запушва порите и не запарва!Бебо много добре го понася.

# 15
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
пъпките от претопляне не сърбят, зачервяване и пъпки в гънките може да са белег на гъбична инфекция. заведи детето да го види лекар.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В жегите с нищо не мажех по препоръка на доки.

# 17
  • Мнения: 1 517
Не ни понесе Мустела Thinkingслабичка май дойде за нашата кожа.
За това минах на новата серия на НИВЕА-Sensitive или както и казват бялата серия.Много добре му понася,ползваме
и лосиона за къпане /коса и тяло/

# 18
  • Мнения: 93
Аз мажа с крема за дупе на Авент - направо е вълшебен!
Попива бързо, не стои мазен и освен дупето съм го мазала и по бузките, защото му изпръхва кожата там!
Какво ли друго не ползвах - с този крем направо се родих! Peace

# 19
  • Мнения: 1 354
Аз след баня мажа със СебаМед, а през деня с Клоран или СебаМед 50+  Peace
Но според мен за пъпките се консултирай с педиатър.

# 20
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз мажа с Мустела Стелатопия  Peace

# 21
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
След баня - редувам няколко марки бебешки лосиони.
За навън- лицето и тялото с Чико, вратлето - отзад при тила- леко със Судокрем, защото иначе се изранява от жегата.

# 22
  • Мнения: 1 763
С лосион за след баня. Ползвала съм различни марки- Себамед, Бюбхен, Саносан, Бочко. Всички действат разхлаждащо на кожата ( пробвала съм на мен). За навън- миналото лято Себамед 50, това лято Бюбхен 30.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 4м. с млякото на Бюбхен. Сега вече с нищо.

# 24
  • Мнения: 142
 и ние имахме под гушката от топлото ( ходихме на лекар) , нахтхертцен балсам- др, тайс ни изписаха, но ние си го ползваме от първата седмица  така че си продължихме с него, но идете на лекар за всеки случай  Peace

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Ползвам лосион за тяло на Чико,но ако бебка е много сърдита или и се спи пропускам да я намажа.

# 26
  • Мнения: 4 433
Лятото мажех само вечер след баня с Бюбхен.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз процедирам така - топли месец (бебешко мляко), студени месеци (бебешко олио).

# 28
  • София
  • Мнения: 119
От раждането до сега се мажем със МУСТЕЛА ХИДРА БЕБЕ .... много добре ни понася ...овлажнява супер и попива много добре ... крем за дупето спрях да ползвам когато бяхме на 4 месеца ... след всяко акане миех дупето ... никога не сме се подсичали.
За слънце вззех на Мустела - фактор 50+ ... но много трудно се разнася ... за това сега мажа с Бюбхен wind/wetter.

# 29
  • Мнения: 1 546
През лятото мажа само с мляко. Ползвала съм на Мустела и Чико. Peace

# 30
  • Мнения: 1 740
Аз процедирам така - топли месец (бебешко мляко), студени месеци (бебешко олио).
и аз Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
През зимата с олио и мляко , сега с лосион  Peace

# 32
# 33
  • Мнения: 2 587
С тоалетно мляко.

# 34
  • Мнения: 8 999
С бебешко тоалетно мляко.

# 35
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не мажа с абсолютно нищо. Има перфектна кожа.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 535
Миналото лято, докато беше мъничък с тоалетното мляко на Бюбхен.
Вече не го мажа с нищо

# 37
  • Мнения: 99
само личицет го мажа с Nivea крема, а тялото не Peace

# 38
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Независимо от сезона използвам бебешко мляко. При това не всекидневно.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Мазах с олио на Клоран първите 4 месеца, след това с лосиони, на Нивея, Хип, Себа мед,
почти всичко съм пробвала. Олио вече не ползвам, основно лосиони.

# 40
  • Мнения: 805
С крем на Чико от време на време - горе-долу веднъж седмично.
Мисля вече да спирам обаче, не виждам смисъл.

# 41
  • Мнения: 2 111
През цялата година я мажа с лосиона на А-Дерма  Peace

# 42
  • Мнения: 240
Вечер след баня я мажа с хидратиращия лосион на Мустела, а през деня не я мажа с нищо  Peace

# 43
  • Мнения: 666
Мажа с мляко на Бюбхен..каквато и марка да избереш трябва да е мляко или вид крем,а не олио или нещо мазно(зехтин например),защото ще запушиш порите на бебенцето Peace

# 44
  • Мнения: 645
Мажа с мляко на Нивея

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Сега с лосион , зимата с мляко.

# 46
  • Мнения: 11 004
Вечер след баня мажех с лосион на Мустела, но не редовно. Сега още по-рядко я мажа.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 508
С нищо. Неговата кожа си е много гладка, нито суха, нито мазна.

# 48
  • Мнения: 2 013
За навън все още с нищо не мажа.
След баня съм мазала с лосиончето на Бюбхен с лайка,а от известно време смених с това на Джонсън с лавандула (за да сменим малко аромата).

# 49
  • Мнения: 2 658
С нищо, както винаги, не виждам zащо да мажа.

# 50
  • Мнения: 1 372
След вечерната баня полагам хидратиращ крем на Чико, а през деня на лицето слагам кремче ЛР алое вера с прополис и слънцезащитен крем.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 180
В началото го мажех с мляко на Нивеа , но кожата му си оставаше суха и много се лющеше. Затова по съвет и на педито започнах да ползвам олио на Хип и кожичката му е много свежа. Не знам само като почнем да излизаме за по-дълго това олио как ще действа. Сигурно пак на млякото ще се върнем.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 139
По принцип след баня мажех с лосиона на Бюбхен,но в това топло време спрях.

# 53
  • Мнения: 6 713
Когато е жега с нищо не я мажа (пък и като е студено не я мажа всеки ден, 2-3 пъти седмично зимата). И себе си не мажа, когато е много топло.

# 54
  • Мнения: 1 733
Каляон се роди в средата на май. Малко след това започнаха жегите. Спомням си, че още след първото му намазване с бебешко олио се изприщи целия. После използвах само хидратиращо мляко бебешко и не сме имали проблем.

# 55
  • Мнения: 1 085
С нищо.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
Ох, извинявам се много, не искам да звуча досадно, ама може ли да помоля авторката да редактира заглавието с малки букви, че ми избива очите в Обновени теми...

# 57
  • Мнения: 591
Аз мажа с крема за тяло А-дерма или млякото за тяло на Себа мед, но принцесата ми е със суха кожа и така всяка вечер. Денем, ако излизаме със слънцезащитен крем  Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С това:

# 59
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
С нищо не съм мазала и преди и сега. По-добре остави кожата да диша.

# 60
  • Мнения: 151
С нищо. Не виждам смисъл.

# 61
  • Мнения: 389
след вечерната баня  с това на Мустела или с Хип/ страхотен аромат и мека кадифена кожа/ през деня с худратиращ крем на Колоран само на лицето и ръцете.
С много нежна кожа е и му се напуква от вятър,жега..  Миналото лято мажех със слънцезащитен крем ,това лято с нищо

# 62
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
През деня със слънцезащитен крем на Нивеа, но не редовно, а след баня с олиото на Джонсън.

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Вечер след баня с мляко на Бюбхен!

# 64
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Млякото на HIPP страхотно е

# 65
  • Мнения: 2 334
Вечер след баня с мляко на Бюбхен!

И аз  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 3 064
С нищо, от първото му лято, когато беше към 6 месечен.

# 67
  • Мнения: 80
След баня със зехтинче, а през деня нищо.

# 68
  • София
  • Мнения: 44 105
С каквото и зимата....
Олио никога не съм ползвала, както и зехтини и т.н.
През деня само за разходките ползвам слънцезащитен крем, вечер след баня - нормалната му козметика....

# 69
  • София
  • Мнения: 368
След баня я мажа с млякото на Хипп, през деня със слънцезащитния крем на Себамед. Peace

# 70
  • Мнения: 2 015
След баня в жегите не съм мазала Naughty.

# 71
  • Burgas
  • Мнения: 201
след баня я мажа с млякото на Бюбхен  Peace . миналото лято използвах хидра бебето на Мустела също беше ок. с олио никога не съм я мазала  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 1 338
С мляко на Биодерма Peace

# 73
  • Мнения: 3 929
След баня избягвах да го мажа. По принцип гледам да използвам минимум козметика. През деня, ако го извеждам навън, го мажа със слънцезащитен крем с висок фактор.

# 74
  • Мнения: 571
С лосиона на Себ Мед.Олио зимата,лосион лятото така съм чувала аз.Честно казано не ми се иска да я мажа обаче е с много суха кожа Peace

# 75
  • София
  • Мнения: 160
Вечер след баня го мажа с лосион на Mustela

# 76
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
И аз я мажа с мляко.

# 77
  • Мнения: 31
С мляко  а през деня  с заштитен крем.

# 78
  • Мнения: 121
След баня- с олиото на Хипп. Редувам с млякото на Хипп.
През деня със слънцезащитен Себа Мед 50 фактор.

# 79
  • Мнения: 657
След баня с мляко, използвала съм Хип, Бюбхен, Себамед, Джонсън - всичките са хубави. Peace За през деня взех крем на Авене, фактор 50. Wink

# 80
  • Мнения: 1 199
Къпя само с вода (без сапун) и след това не мажа с нищо. Ако кожата му стане много суха, ще мажа със зехтин.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 337
След баня с мляко на Чико, Себамед .

# 82
  • Мнения: 567
През деня със слънчезащитен крем 50-ти фактор, а след баня с мляко

# 83
  • Мнения: 6 029
С нищо. Нито едно от децата ми не мажа и не съм мазала. Освен ако не забележа някакъв проблем с кожата, разбира се.

# 84
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми е лятно бебе. В началото я мажех с бебешко олио, а към средата на втория месец минах на тоалетно мляко. Колкото и да е било горещо, не са й излизали пъпки. Къпех я по два пъти на ден, защото бяха страшни жеги и така се разхлаждаше. Вероятно е въпрос на кожа, но може и да има някакъв проблем бебето ти. За всеки случай се консултирай с педиатър.

# 85
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
вечер след баня мажа с кремчето на Нивея Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 292
Себамед, мляко след къпане. Понякога слагам слънцезащитния крем +50. но гледам да е на сянка все пак.

# 87
  • Мнения: 56
С чист зехтин или с нищо.

# 88
  • Мнения: 1 053
Мажа я с млякото на Нивеа за 4увствителна кожа Peace.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 74
След баня я мажа с мляко, а през деня със слънцезащетен. Но всичко си зависи от кожата на бебчето. По-добре се консултирай с лекар Peace

# 90
  • Мнения: 378
С нищо не я мажа лятото тя толкова бързо се поти,само лицето с магическия крем АВЕНТ.

# 91
Ние в най-големите жеги си правим баня по два три пъти на ден,но само вечер го мажа с бебешко олио на Нивея или на Себамед.Себамед имат цяла бебешка серия,те са хипоалергенни  и не дразнят бебешката кожа,но са малко поскъпи от другите бебешки серии.Имат серия и за майки.Доста са добри.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 079
Ползваме козметиката на Klorane, мажа я с масажния лосион. Peace

# 93
  • България
  • Мнения: 457
Мажа го само след баня с млякото на Бюбхен  Peace

# 94
  • Мнения: 728
Вечер,след баня,с тоалетно мляко на Хипп(напоследък не успявам всяка вечер даже да го намажа,така че често пропускаме)

# 95
  • Мнения: 9 436
С бебешко олио.

# 96
  • Мнения: 639
С лосион на Себа мед.

# 97
  • Мнения: 2 376
С нищо не мажа. Ако видя зачервено мажа с крема против подсичане на Себамед, само на мястото. Обикновено веднъж е достатъчно.

# 98
  • Мнения: 161
Лятото с нищо не мажех,не мажа и сега ,когато е по-голяма.Обикновено, лятно време се къпем поне по 2 пъти,така че не остава много време за мазане. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 155
Преди мажех след баня с  Мустела  или тоалетното мляко на Хипп , но от както се стопли времето не я мажа с нищо , докато сме в нас.  

# 100
  • Някъде там
  • Мнения: 110
с мляко

# 101
  • Мнения: 356
с млякото на Нивея  Peace

# 102
  • Мнения: 2 879
Мажа я само вечер след баня с млякото на Бюбхен.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 789
Вечер след баня я мажа с мялко с алое. Кожата й е копринена и мека Peace

# 104
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Вече не мога да я мажа с нищо. Tired
Даже памперса не ми дава да и сменям - върти се, бяга...
След баня ми се налага да я подсушавам права!

# 105
  • Мнения: 378
Вечер след баня я мажа с мялко с алое. Кожата й е копринена и мека Peace
Те на всички бебета са копринени и меки Peace миличка.

# 106
  • Мнения: 2 447
От бебе,не мажа с нищо

# 107
  • Мнения: 269
Използвах мляко на Нивея, но за много кратко

# 108
  • Мнения: 76
мажа сина ми точно когато има пъпки по тялото от претопляне(а това при нас е доста често). Лосиона е "Excipial U Lipolotion" , след 2-3 намазвания на изпъпчените места всичко е ОК.Иначе през останалото време ползваме козметика на SebaMed. Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Лосиона е "Excipial U Lipolotion"
Peace
Стахотен е,както и Balmondol на същата фирма.Лосион за изключително суха кожа,а и бебето не се подсича

# 110
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
През деня с нищо, е ако излизаме в голямото слънце с крем с UV-фактор 40.Вечер с Контрактубекс, т.к изкара шарка и има белези, а от Контрактубекс-а ще се махнат.

# 111
  • Мнения: 3 066
През деня със слънцезащитен крем на Мустела-50 фактор ,а след баня с Хидра-бебе на Мустела,а дупето след ако с крем против подсияане на Веледа с невен!

# 112
  • София
  • Мнения: 2 430
През деня с нищо, е ако излизаме в голямото слънце с крем с UV-фактор 40.Вечер с Контрактубекс, т.к изкара шарка и има белези, а от Контрактубекс-а ще се махнат.
Атина_Ели  имa ново по-ефикасно кремче срещу белези,казва се SODERMIX.Аз си мажа белега след секциото с него.Цената му е около 18лв

# 113
  • Мнения: 1 558
След баня не мажа с нищо,а прз деня ползвам крем на Chico фактор 40

# 114
  • София
  • Мнения: 2 132
С мляко на Себамед.

# 115
  • Мнения: 9 481
До почти 3г. с хидратантен лосион за тяло на Мустела.

# 116
  • Мнения: 189
                      С нищо.

# 117
  • София
  • Мнения: 137
Мустела от серията Стелатопия, олиото на Бочко.

# 118
  • Мнения: 1 512
След баня мажа единствено под брадичката и бузките с крем за лице на СебаМед, защото там най - силно се изрива от топлото и слюнката и евентуално дупенцето, с крем на Мустела.
По принцип използвам масажното олио на Бюбхен с невен.

# 119
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
От време на време мажа с масло от пшеничен зародиш на Икаров, а съм ползвала козметика на А Дерма и съм доволна. Simple Smile

# 120
  • Мнения: 9 436
През деня със слънцезащитен Нивеа -фактор 50.

# 121
  • Мнения: 242
Нивеа във всички случай Peace

# 122
  • Мнения: 276
През деня го мажа с Клоран 30ти фактор.Вечер в Чико Peace

# 123
  • Мнения: 40
ВЪЛшЕБНО КРЕМчЕ ПРОТИВ ПОДСИчАНЕ!!! Не мога да не го споделя с вас
« Сряда, 05 Август 2009, 11:59 »   

________________________________________
Здравейте всички мами, които се чудят с какво да облекчат мъките на рожбичките си с подсечено дупенце! Аз пробвах какво ли не - от Бочко до Бюпхен и Веледа и Саносан и др. , но дупето ни се оправи точно за ден и половина с едно кремче, с което свекърва ми е мазала дупето на таткото. Прави се в аптека и може да се ползва всекидневно вместо останалите кремчета против подсичане.  А ето я и рецептата и дано ви бъде от полза!!!

Ac. borici/aa
Zn Oxydati/2.0
Lanolini/aa
Vaselini/20.0

M-f ungv.
външно

# 124
  • София
  • Мнения: 2 430
Само да ти кажа,че в аптеките няма да ти направят  крема ако не носиш рецепта.
А и мазането с цинкова паста без такава необходимост е излишно.

# 125
  • Мнения: 621
Аз мажа моето след миене или баня с лосион за тяло и крем против подсичане на Бюбхен,а  през деня не го мажа с нищо,пазя го от директен контакт със слънцето

# 126
  • Мнения: 137
След баня мажа с лосиона на SebaMed, а когато излизаме с SebaMed 50+

# 127
  • Мнения: 384
След баня миналото лято го разтривах с тоалетно мляко на "Клоран", а сега - на HIPP. Вече не го смятам за необходимо, но той си е свикнал и си иска "кремче на коремче", даже се търка сам.

# 128
  • Мнения: 332
Нивеа бебешко мляко  Peace

# 129
  • Мнения: 1 219
С нищо не мажа нито през деня,нито вечер след баня,макар че имам козметика с тонове изцяло на Мустела.Просто вече е голяма и не намирам смисъл да я цапотя с допълнителна химия.Проблеми с подсичане и с кожата по тялото сме нямали никога Peace

# 130
  • Мнения: 485
мажим се след баня с олио бюбхен а през деня като си я мия ... от време на време и мажа гънките само на крачетата с олиото

# 131
  • Мнения: 3 483
След шестия месец спрях всякакви мазила - а слънцезащитни не съм ползвала никога!!!
Кожата трябва да свикне постепенно със слънцето. То колко ли и стои едно бебе директно под слънцето....не е редно да е дълго.
Резултат - вечно подсечената кожа на каката се оправи , когато спрях да я мажа след всяка смяна памперс.
А бебето е с моята кожа - бетон. Никога не е имала и пъпка на дупето си.
Относно слънцето  принципът е следният - нормално излагане на слънце, шапка на главата по възможност, която да пази лицето и очите, мазила химически - никакви и ....толкова!
Човешкият род трябва да се нагоди чрез няколко поколения към "озоновата дупка" Peace Mr. Green

# 132
  • Мнения: 793
След баня-Гънките мажа с олио на Бюбхен а цялото тяло с лосион Бюбхен. През деня не мажа с нищо. Peace

# 133
  • Мнения: 73
след баня цялата я мажа с лосион Sebamed

# 134
  • Мнения: 370
Мажа го с млякото на Нивеа и олиото на Хип,редувам ги.

# 135
  • Мнения: 59
В момента изполвам серията на д-р.Тайс и съм доволна

# 136
  • Мнения: 342
Аз само гънки мажа с преварен зехтин, цялото тяло не го мажа с нищо. Така стана от самосебе си. Синът ми толкова обича да се къпе, че като го вадя от банята веднага започва да реве силно, силно  Mr. Green и аз нямам никакво време да работя по него. Даже гънките понякога ги мажа на следващия ден.

# 137
  • Мнения: 406
Ние сме с олиото за тяло на Бюбхен. Но както ти е писала в начлото Elfita, хубаво е да я види лекар, защото пъпчиците може да са с друга причина.

Общи условия

Активация на акаунт