"Ангели и Демони" - кино прочит на "Шестото клеймо"

  • 10 810
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 491
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

Клеймата са - въздух, огън, вода, земя, илюминати, диаманта на илюминатите

Peace Само че във филма, няма "диамант на илюминатите", а нещо коренно по-различно  ooooh! А щом не си чела книгата, въпросният "диамант" представлява амбиграма на четирите елемента въздух, огън, вода и земя, изписани заедно.

# 46
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
благодаря!
във филма бяха 4те елемента + пети, който не го знаеха, а се оказа 2 ключа, образуващи кръст.

# 47
  • Мнения: 58

Снощи гледах филма и много ми хареса. Музиката беше много добре подбрана.
Аз също ще се повторя, като кажа, защо трябва да бъде направен филма точно по книгата.
Който е чел книгата, добре, поне знае края, но който все още не я е прочел, ще хареса филма и
ще го следи с интерес. Доста динамичен и напълно екшън. Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 2 786
Не ме разбирайте погрешно, нищо лично. Просто ме е яд как постоянно променят нещо за да вкарат чернокож във всеки един филм, дори и такъв да няма или да не е съществувал в епохата, за която става въпрос.

Това малко ми напомня на чернокожия Орфей в един филм  ooooh!
Иначе на мен лично филма не ми хареса особено, книгата е много по-вълнуваща.
Но пък не е лесно да се филмира такава книга и определено щеше да стане прекалено дълъг филм.

# 49
  • UK
  • Мнения: 3 959
Филма не беше лош, снощи го гледах, не харесвам особено Том Ханкс и мацката в главната роля беше малко нещо дърво, но музиката беше много хубава. Не обичам да гледам филми по книги, но на този не съм му чела книгата така или иначе. Повече ми хареса от Шифъра, въпреки че може да се дължи на присъствието на Юън МакГрегър. Иначе и за нечел книгата беше ясно кой е главния лош (то в случая трудно се говори за лош, де), последните 10 минути малко провалиха целия филм, бих предпочела да ги нямаше, един стандартен хепи енд би ми харесал повече от гледна точка на това че просто не беше логичен края му така представен, ама така са си решили сега, какво да правим. Поне се насладих на Юън МакГрегър, който за мен е един от най блестящите актьори в момента, жалко че играе малко, а и е тооолкова хубав...

# 50
  • Мнения: 572
Гледах филма и останах леко разочарована, очаквах сякаш малко повече... защото съм чела книгата.
Приятелят ми не я е чел, но каза, че не му е харесал филма!

# 51
  • Мнения: 431
Като ви чета мненията - мисля тази чалга да я пропусна. Simple Smile

Има добри екранизации на книги, разбира се. Дори и филми, по-добри от книжния си материал.

# 52
  • Мнения: 179
На мен филма не ми харесва,дори не можах да го изгледам.Може би защото първо прочетох книгата,от която останах впечатлена макар да не се интересувам от религии и прочие

# 53
  • София
  • Мнения: 104
На мен много ми хареса. И като сюжет и като музика и като цяло и най-вече неочаквания край(не съм чела книгата).

# 54
  • Варна
  • Мнения: 472
 Laughing  виждам, че и други са били разочаровани от избора на Том Ханкс за главната роля. И аз си представях главния герой по по-различен начин   Crossing Arms  / Иначе Том Ханкс е страхотен актьор. /

Чела съм "Шестото клеймо" и сега се чудя дали да гледам филма. Шифърът на Леонардо също го бях чела предварително, но филмът беше ужасен. Половината неща ги нямаше, трябваше постоянно да обяснявам на околните /не чели книгата/ отделни моменти от филма  ooooh!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
За мен Шестото клеймо е по-сполучливо направен от Шифъра.

# 56
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Изтеглих го. Няма да го чакам с по-добро качество. Мъжът ми не иска да го гледа така че сядам и го пускам. Макгрегър е любим актьор и ще му се наслаждавам Heart Eyes

# 57
  • UK
  • Мнения: 3 959
Определено си е за наслаждаване. Simple Smile

# 58
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Почнах го. Стигнах до 10 мин. и се чудя - аз изобщо коя книга съм чела и дали съм пуснала верния филм Laughing

# 59
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обикновено е така с филмите по книга, но чест му прави поне, че за един съвсем незапознат с книгата зрител (аз) филма беше учудващо разбираем - не се наложи да ми обясняват това защо е така и защо не е. Единственото, което не ми стана ясно е защо е "шестото" клеймо, като те никъде не споменаха петото, доколкото разбрах в книгата това са го обяснили. Споменаха че никога нищо не се е знаело за петото и може би се очакваше като намерят ново ние да решим, че то е шестото, но няма логика, по скоро е логично да си е точно петото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт