"Ангели и Демони" - кино прочит на "Шестото клеймо"

  • 10 814
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 897
Аз ще се включа с маааалък офф топик, по повод чернокожите кардинали...
Май всъщност не е толкова странно, че са "заложили" на тях във филма.




Will the Catholic Church Ever Have a Black Pope?


Цитати:

Тhere was the papal "candidacy" of Francis Arinze. The Nigerian Cardinal had been billed as the man who could become the first black Pope (in the picture).

Catholicism is expanding across much of the developing world, with the highest growth rate in Africa, now a source of ever more priests sent out to work in European and North American countries facing clergy shortage.

Превод:

Франсис Аринце е бил кандидат за папа. Нигерският кардинал се е смятал за човека, който може да стане първият чернокож Папа (на снимката).

Католицизмът се разраства в голяма част от развиващия се свят, с най-бързи темпове в Африка, която е източник на все повече и повече свещеници, изпращани да работят в Европа и Северна Америка, където има недостиг на такива.


Сега по темата - днес се надявам да гледам филма, дано е динамичен като книгата, чела съм я отдавна, но си спомнян, че не можех да оставя за дълго, беше много увлекателна Peace

# 31
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
Не ме разбирайте погрешно, нищо лично. Просто ме е яд как постоянно променят нещо за да вкарат чернокож във всеки един филм, дори и такъв да няма или да не е съществувал в епохата, за която става въпрос.

# 32
  • Мнения: 2 897
Е да де, ама този филм е от нашата епоха и в нея очевидно има чернокожи кардинали Grinning

# 33
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
А в книгата няма нали?

# 34
  • Мнения: 2 897
Не си спомням в книгата да са коментирали расовата принадлежност на всеки един от кардиналите, но все пак съм я чела отдавна.
А и в предишните постове не ставаше дума а книгата, а за "по принцип".
След като установихме, че по принцип е възможно, минахме конкретно на книгата Wink
Както и да е..
Темата въобще не е толкова важна.
Мен например много повече ме подразни момент от предишния филм - в книгата се развива в почти в цяла глава, или поне мн страници, в една библиотека, във филма се развива на телефон, на който е отворен сайта на библиотеката и то за секунди ooooh!

# 35
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
Коментирах филма, който е базиран на книгата.

# 36
  • Мнения: 2 897
Коментирах филма, който е базиран на книгата.

На мен не ми звучеше така, но много се отплеснахме вече.

Дълъг ли е филмът? Има ли 2 часа?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Май беше повече от 2 ч., здравата се схванах в салона  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 67
И аз да се включа книгата се казва"Ангели и Демони-Шестото клеймо" Laughing

# 39
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

# 40
  • Мнения: 27 524
То няма според мен филм направен по книга, който да е добър  Peace

Има, има, но е рядкост - Изкуплението Шоушенк например. Полет над кукувиче гнездо с Джак Никълсън също.

На мен и Шифърът на Леонардо не ме впечатли кой знае колко. Том Ханкс е невероятен актьор, но екранизациите по Дан Браун са трудни  Rolling Eyes

Хари Потър също не е лошо направен, макар че много копира неща от Властелинът на пръстените като идеи и имена, а самият Властелин също е направен страхотно  Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
И аз се сещам за хубав филм, правен по книга - "Зеленият път".

# 42
  • Мнения: 27 524
И аз се сещам за хубав филм, правен по книга - "Зеленият път".

О, да, невероятен  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 233
Откровенно казано, очаквах филма да е по-лош, защото съм чела книгата и то няколко пъти.
Не останах, обаче, много разочарована Simple Smile
Леко ме подразни факта, че 40% от книгата я няма...
Книгата, разбира се, е по-добра  newsm10

# 44
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

Клеймата са - въздух, огън, вода, земя, илюминати, диаманта на илюминатите

Общи условия

Активация на акаунт